| AnonimFaraPereche a întrebat:

Ce părere aveti daca fata și-ar lăsa iubitul să se ducă la curve pentru că ea nu vrea să iși inceapa viata sexuală?

26 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Păi ăla nu mai e iubit!, e doar un experiment eşuat!
Succesuri.

| AnonimFaraPereche explică (pentru mudokins78):

De ce numai e iubit? Dă argumente.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O naiba, ca sa folosesc cuvinte frumoase, care are impresia ca ala de langa ea explodeaza fara sex.

| AnonimFaraPereche explică (pentru suntserios):

Pai pana la urma orice baiat ajunge la asta la un moment dat si daca fata nu vrea (iubita) sa faca sex cu el, sa-si inceapa viata intima, ar putea opta pentru,, varianta,, asta, sa-l lase la curve laughing)

| mudokins78 a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Păi ia fi tu dragă domnule atent la exemplul meu!
-am iubită! (Nu prietenă sau nevastă) şi la un moment dat, îi spun pe un ton prietenos, că poate să umble după pulee prin oraş că nu e nici o problemă! -ţie cum ţi se pare?,. E normal?, nu! Sigur că nu e normal.
Păi ce facem noi aici în societatea asta? Ne jucăm de-a ****'n pizzdă pe străzi?
Hai că eşti de comă!
Succes la ce vrea muşchiul tău!
Ce oameni nebuni.

| Necunoscut112 a răspuns:

Ei nu i-ar păsa suficient de el dacă i-ar face propunerea asta, şi el dacă ar accepta, nu l-ar interesa suficent de ea. Aşa cum ea stă fără sex, poate sta şi el foarte frumos.

| AnonimFaraPereche explică (pentru mudokins78):

De ceea ce vorbesti tu este deja inselat, cum ca fata isi inseala iubitul cu alții. Eu m-am referit la altceva si anume fata nu este dispusa sa-si inceapa viata sexuala (fie ca nu este pregatita fizic, psihic) si pentru a nu,, pierde,, relatia cu baiatul respectiv ii oferă libertatea de a-și satisface nevoile sexuale la dame de companie.

| mudokins78 a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Atunci nu te iubeşte!
Vecinul meu a aşteptat 5ani!
Tu nu suporţi un pic?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Da, orica baiat lipsit de respect, moralitate si sentimente pentru partenera. Nu generaliza

| AnonimFaraPereche explică (pentru mudokins78):

Deci el daca o iubeste pe ea cu adevărat o asteapta oricat ar fi nevoie, nu? Fără a intenta pretexte de orice fel pentru a se despărți din cauza lipsei de sex. Corect?

| Superior a răspuns:

Nu e ok deloc dar... baiatul ar trebui sa suporte normal dar fata strica tot. Pe langa ca fata are mai multa placere in dragoste, nu vrea. Ba chiar, fetele de obicei propun sexul primele.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

De ce să piardă relaţia? Dacă baiatul nu e dispus să aştepte, pa! Nu or mai fi băieţi pe lume, te pomeneşti. Să îl las să facă sex cu alta e total exclus, poate să se masturbeze.

| AnonimFaraPereche explică (pentru Necunoscut112):

Ok. Asta era o intrebare simulatoare, nicidecum nu face parte din experiența mea personală. Insă mă gandeam că poate candva pot trece prin asta.

| mihai69 a răspuns:

Aia clar nu e o relație, ci o utopie.
În realitate, nu știu de ce și-ar spune unul altuia iubit/ă, când de fapt li se cam rupe unul de celălalt?!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca atunci când, iubita îi spune iubitului că se duce să experimenteze cu altul și alt ceva ca la final să beneficieze iubitul de ce a 'învățat'.

Probabil consideră toți bărbați sunt la fel, și că mai devreme sau mai târziu va fi înșeală. Oferindu-și acordu-l se scutește de o grijă. Un om nu este în mai multe exemplare. Suntem unici.
Îi oferă această ocazie/variantă pentru a compensa lipsa de *** dintre ei doi.
Probabil sentimentul de teamă că ar putea s-o părăsească după, se simte complexatăde corpul ei și de faptul că n-are experiență, echipează sentimentul de 'iubire'. Ar trebui să învețe să se accepte așa cum este, să-și pună părțile care o avantajează în evidență iar părțile care o avantajează mai puțin să le accepte. O relație nu înseamnă 'eu, tu și c***ele tale.'
Probabil n-are încredere în ea și are stima de sine scăzută. Probabil este atașată emoțional de el, și pentru a nu-l pierde îl lasă să facă sex cu altele.
Rezultatul faptelor lui n-ar trebui să fie virginitatea ei. Fata n-ar trebui să se simtă pregătită să-și piardă virginitatea datorită faptului că are un caracter corespunzător cerințelor și nevoilor ei, respectivul. Nu trebuie să aibă un motiv pentru al iubii.
Oamenii într-o relație sau nu, sunt liberi. Fiecare alegem să ne alcătuim viața din diferite întâmplări.
Dacă el inventează diferite pretexte 'am nevoi', 'sunt bărbat', 'cat sa mai aștept', asta înseamnă că ea pentru el nu este cu nimic mai importantă de o necunoscută. Pentru el nu este nici o diferența între a face sex cu o necunoscută si a face sex cu iubita. Percepe totul fiind carnal, nu intens si profund. Ar trebui să-și stabilească principi. Ce înseamnă pentru ea o relație. Vrea să-i ofere motive pentru al iubii sau să fie acea chimie între ei, acele sentimente intense și profunde, acea atracție fizică.

| mudokins78 a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Exact! Fără poezie, viaţa e pustiu!

| AnonimFaraPereche explică (pentru anonim_4396):

Sa spunem ca fata are anumite conceptii legate de viata si de aceea nu vrea sa faca sex poate niciodata, nu ca s-ar simtii complexata si fara experienta si din cauza asta sa evite contactul intim. Si la un moment dat cum am mai spus orice baiat vrea sa ajunga acolo, la relatii intime si daca fata nu este dispusa deloc sa ii ofere acest lucru el va pleca oricat de mult o iubeste, nu? La asta ma refer. Ca multi dintre voi spuneti ca daca o iubeste cu adevarat sta, dar totusi e barbat si isi gaseste imediat in alta parte ceea nu ce ii ofera iubita actuala, uitand ceea ce ii oferea deja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Depinde despre ce concepții vorbești. Poate vrea să facă sex după căsătorie (se schimbă doar eticheta/ statut-ul, dacă unul dintre motivele principale pentru care se căsătorește este aprobare/ acordul asta demostrează că nu-și asumă faptele și că are nevoie ca restul să fie de părere cu ea). Poate pur și simplu nu vrea să facă sex niciodată. Poate vrea o relație platonică. Poate consideră de iubirea sufletească este mai importantă de iubirea fizică, dar poate să le combine. Poate pur și simplu vrea să rămână singură toată viața. Sex-ul nu este cel mai important element într-o relație, dar este. Vă ajută să vă descoperiți corpurile, să vă oferiți plăcere. Depinde cum percepe ea o relație, dar aceste gânduri provin de undeva și la un moment dat îi va limita alegerile. Bărbatul acela dacă nu vede nici o diferență între a face sex cu o ***vă și a face sex cu iubita este o problemă. Nu este o comparație între partide, ci între sentimente pe care ar trebui să le aibă pentru iubită. Unele lucruri le faci doar cu iubita dacă ai sentimente pentru ea, dacă nu, poți face acele lucruri cu oricine.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

O domnisoara cu mintea deschisa, cinste ei, pacat ca putine fete gandesc asa

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru mudokins78):

Halele maica sfanta 5 ani de abstinenta, ala nu e om, e marioneta

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Necunoscut112):

A condamna un baiat la masturbare deoarece consideri pasarica ta un piedestal este de neiertat si jignitor daca tot ai figuri de fecioara mai bine retragete si nu irosi timpul baiatului aiurea

| AnonimFaraPereche explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Dupa raspunsurile tale iti inteleg felul si nivelul...

| relativsausigur a răspuns:

Eu cunosc relatii de genul, unde atat el cat si ea au stabilit de la inceput ca nu pot fi monogami, si au date-inguri si cu alte persoane, pentru distractie, sex, amandoi accepta bine lucrul acesta de 5 - 6 ani de relatie, din ce am inteles asa vor sa fie mereu.
Indiferent de prejudecati, eu cred ca sinceritatea si egalitatea sunt foarte importante ca se poata numii relatie.
E bine sa fi sincer de la inceput si cu tine si cu cei din jur vis-a-vi de ceea ce esti in stare, sa nu pretinzi monogamie, daca nu poti fi monogam.
Deci asta conteaza cel mai mult, deschiderea si sinceritate, in oricare din cazuri ai alege, fie monogamie, doar unul pentru celalalt, sau relatie deschisa spre sex si aventuri, e bine sa existe de comun acord, pe ambele parti! in ambele sensuri poti gasi pe cineva care cauta acelasi lucru ca si tine, si sa gasiti fericirea impreuna pe drumul care il alegeti.
Dar in nici un caz curve, cred ca la asta ar trebui ambele parti sa aiba putine pretentii, sa nu fie implicati in primul rand prieteni buni / prietene, rude, sau curve, gigolo, implicarea cu acest tip de oameni arata niste defecte de personalitate, descriu un om langa care nu ti-ar face placere sa fi, care te-ar dezgusta mai degraba.

| ALINAre18 a răspuns:

De ce nu?

| PersonajFictiv a răspuns:

O parere ok, daca exista sinceritate in acea relatie, care e problema?
Se duce la curve, nu-i pasa de ele, doar se foloseste de ele.

| Violleta2022 a răspuns:

Serios?
Nu poate sa se abtina sau sa se masturbeze cum fac altii?
Care barbat serios spune ca te iubeste, dar se duce la curve?