| Mayaaaaaaa14 a întrebat:

Ce părere aveți de băieții care profita de fetele naive?

54 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ca ar fi cazu sa iei o masura sa nu ii mai lasi sa profite de tine big grin

| Emazio a răspuns:

Nici o parere, trebuie sa invete cumva si acele fete naive.
"nu e frumos" sa profiti de cineva dar si fetele profita de baietii naivi si invers, fiecare trebuie sa isi invete lectia.

| RAY a răspuns:

Pentru ca daca am fi sinceri am muri virgini,si eu am incercat sa fiu sincer,ba eram bagat in zona prieteniei,ba cica eram facut obsedat sexual,asta pentru ca spuneam ca am atractie fizica fata de fete,probabil voi vreti asexuali,gay,a fi atras de sexul opus este ceva de judecat in ziua de azi, asa ca ce sa faci minti pentru a avea acces la sex, nu ai de ales, ori nunta, relatie vor toate pentru o noapte de amor, tu ai 16, 17 ani tocmai ai descoperit ca te atrage sexul opus, vezi ca astea vor nunta tu le spui ceea ce vor sa auda ele, fiecare se descurca cum poate in viata

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fetelor naive le fac un serviciu.
Le învață că sunt și profitori sentimentali și să facă diferența.

| Andreeush a răspuns:

În nici un caz nu pot avea o părere bună.

| Donsavas a răspuns:

Naivitatea nu durează o viata. Prostia poate dura.

| Plato a răspuns:

Pai ce parere poti sa ai? Mizerabili, dar prostia se plateste, n-ai ce sa faci.

| Mayaaaaaaa14 explică (pentru Plato):

Prietena mea e in situația asta! Si nu stiu ce sa fac sa o ajut! O hărțuiește cu poze si alea alea!

| Plato a răspuns (pentru Mayaaaaaaa14):

Uita-te ce zice Gofigi. Are dreptate. Si hecate are dreptate, in felul ei.
Nu ne plac paianjenii, dar avem nevoie de ei sa reduca din muște. Intelegi?

Nu le iau apararea profitorilor, dar de obicei iti cam dai seama dinainte ce fel de om e. Sunt sigur ca pe tipul asta ce o hartuieste nu l-a gasit la biblioteca si nici student la UBB nu e.
100% e un badboy. Am dreptate?

| Mayaaaaaaa14 explică (pentru Plato):

Da, asa e!

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

" de obicei iti cam dai seama dinainte ce fel de om e."

Iti dai seama pe naiba! Habar n-ai tu cat de mult isi pot schimba comportamentul unii baieti sau cat de usor se pot preface.

| Plato a răspuns (pentru Mayaaaaaaa14):

Vezi?
Imi pare rau s-o spun, dar si-o cam merita ca si-a cerut-o.
Sa lase badboys si nu mai pateste.

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

Se poate, dar sa fim seriosi, unii nu se prefac, se expun direct ca fiind niste jegosi, si totusi sau tocmai de asta merge o proasta la ei.

Daca eu vreau neaparat ca animal de companie un șarpe, sa nu ma plang daca ma omoara.
Dacă mi-as lua un hamster ca toata lumea, nu mi s-ar intampla.
Intelegi ce vreau sa zic?

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Gresit. Aparentele inseala. Profitorii intotdeauna se ascund in cei mai normali oameni. Crezi ca statutul de student la UBB te face vreun geniu fara de pacat?

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Nu ai de unde sa stii de la inceput ca hamsterul e ca lumea. Foarte putini isi arata caracterul jegos pe fata.

| Plato a răspuns (pentru pagliaci):

Zi sincer, ăsta are față de baiat bun sau de nenorocit infect? :
https://observator.tv/......77153.html

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Asta e un caz grav si nu e atat de frecvent. Ai ales exemplul acela din rasism.
Asta are fata de nebun criminal?
https://www.romaniatv.net/......16722.html

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

"ăsta are față"
Sau sunt fete cu "daddy issues"

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Asta are fata de om care transeaza barbati in timpul liber? Student la medicina.
https://www.romaniatv.net/......14159.html

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Studenta la medicina se prostitua si cand nu si-a primit banii l-a pus pe colegul ei sa-l transeze pe mos.

''Din probele stranse pana acum reiese ca barbatul in varsta de 65 de ani gasit transat a fost omorat de student cu 50 de lovituri de cutit, in urma unei neintelegeri legate de bani.''

Asta doar ca sa vezi ca facultatea nu te face om si exemplul tau e stupid.
https://www.hotnews.ro/......st-caz.htm

| Plato a răspuns (pentru pagliaci):

Ok, lasa facultatea. Am dreptate ca pe jegul ala se vede ca e jeg? Ăla nu s-a prefacut. Proastei ii placea de el tocmai din cauza ca e un jegos.
Ierte-mă Dzeu, dar aia si-a meritat-o. Sa invete sa nu mai umble dupa badboy.

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

De unde stii ce a fost in relatia lor pana s-a ajuns la violenta?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci daca nu le-a spart tatal lor pahare de cap, isi cauta pe unu care sa o faca.
Vezi si tu ca se vede pe el ca e un nenorocit. Totusi proastei i-a placut tocmai asta.
Dar cum am zis, prostia se plateste. Poate s-a invatat sa nu mai umble dupa badbou.

De aceea zic si ca are hecate dreptate pe de-o parte, ca are o parere buna. Badboys sunt capcane de proaste, ca alea pentru soareci.
Foarte bine le face, e o lectie de viata.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Exagerezi,ele vor drame

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Tu nu intelegi victima pentru ca nu intelegi complexitatea creierului uman si cum iti pot influenta traumele deciziile. Doar arati cu degetul, ca maimuta. Din ce biserica faci parte?

''De frica iubitului, fata nu a depus plângere la Poliţie şi nici nu a povestit drama prin care a trecut.''

| Plato a răspuns (pentru pagliaci):

"De frica iubitului" - dar de ce a ajuns sa fie iubitul ei?
Hai sa fim seriosi, nici mafia nu are treaba cu tine daca tu nu ai cu ei. Toti copii care se drogheaza sau vand droguri s-au dus cel putin o data de buna voie la dealer.
Astea nu sunt scuze.

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Nu ai raspuns la intrebare.

acum 19 minute | pupperino a răspuns (pentru Plato):
De unde stii ce a fost in relatia lor pana s-a ajuns la violenta?

| Plato a răspuns (pentru pagliaci):

Ce complexitate, prietene? Cand esti prost nu esti complex.

Daca vreau sa inot cu rechinii in loc sa ma bucur de goldfish-ul meu, sa nu fiu plâns ca vezi-Doamne m-a mancat. Am meritat-o.

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Pentru un om care promoveaza iubirea absoluta esti cam lipsit de compasiune si intelegere.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Iar te certi pe aici raule?

| Plato a răspuns (pentru pagliaci):

A sparge cuiva pahare de cap nu tine de iubire.

Ce intelegere, prietene? Sa o inteleg ca ce? Ca ii plac nenorocitii? Nu am cum.
Daca nu le place sa fie prințese, atunci sa fie cenușărese, ce sa le fac?
Daca unul care le respecta nu le place, pofta buna la pahare.
Daca "nice guys" sunt plictisitori, spor la machiatul ochilor vineti.

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Esti ortodox? Judeci mai tare victima decat agresorul. Desi victima trebuie sa ajunga intr-o anumita stare mintala ca sa accepte sa fie tratata asa si tu nu stii cum a ajuns in acea stare.
Citeste niste psihologie in loc de Biblie si mai vorbim.

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Nu e vorba de prostie. Oricine poate ajunge o victima. Chiar si mama ta.

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Dezbat, nu ma cert. happy

"Ele vor drame" - chilipir cauti, chilipir gasesti. Poftim, pahare-n cap, sa fie fericita.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Plato):

Ce-ai facut Bobita? Incet incet, te transformi. laughing

| Plato a răspuns (pentru pagliaci):

Nu e vorba de nicio stare mintala. E vorba ca i-a placut ca jegosul ala e un badboy arogant si vezi-Doamne.
Daca era cu un om, nu cu un jeg, nu ajungea acolo.
Totusi, daca ai probleme nu cred ca vrei probleme mai mari. Din ce stiu eu, fetele care n-au avut tata, sau care au fost abuzate de acesta, cauta un om cu o figura si personalitate paterna, sa le ofere liniste si siguranta, starea aia pe care n-au experimentat-o cand erau copile.
Daca ar fi dupa mine, nenorocitul ala n-ar mai iesi din inchisoare niciodata. Dar asta nu inseamna ca plang de mila unei nesabuite care saliveaza dupa baieti rai.
Niciodata nu le-am inteles pe alea, nu le inteleg si nu le voi intelege. Si-o cauta, si-o fac cu mana lor.
Sa se-nvete sa lase baietasii, ca sa nu mai fie cazuri de genul.

Din pacate, n-am citit inca Biblia, nici biserica n-o frecventez. Eu ma bazez pe moralitate, nu pe religie, cand fac afirmatiile astea.
Prostia se plateste, indiferent de religie.
Cum zicea cineva, nu mai retin exact cine: "Cand esti prost, poti sa fii in orice zodie."

| OrdanKarris a răspuns (pentru Plato):

Lu aia ii placea sa i se dea dur dur, intai la gaurica, apoi la bibilica laughing, apoi variat si in ordine aleatoare in functie de vreme, stare, alinierea planetelor! laughing Dar chiar daca te implici cu un astfel de om, nu iti iei omorul din senin. Se tinea ea de prostii, ori dadea tarcoale altora pe retele de socializare, ori l-a scos din pepeni cu ceva si mai mult ca sigur a fost avertizata verbal sa inceteze. Si mai mult de atat, frica creeaza excitare. O femeie se umezeste jos acolo cand simte frica. Nu voia sa-l piarda pentru ca era unul din putinii care o facea sa se umezeasca.

Ala pe langa faptul ca o abuzeaza fizic, nu realizeaza ca asta e natura femeii. Intotdeauna va cauta si pe altul, cand e cu tine, isi va explora optiunile, va cauta rezerve, inlocuitori. Ala nu intelege ca o femeie va fi intotdeuna femeie, si va face intotdeauna ceva de genul, mai pe ascuns sau mai pe fata. O bate degeaba. Asta e genetica ei, niciodata sa nu fie multumita si sa se tina de prostii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

"Dar asta nu inseamna ca plang de mila unei nesabuite care saliveaza dupa baieti rai. "
Plato tu esti baiatu rau, un baiat rau nu se caracterizeaza prin ai da cu bata-n cap. Ci prin a nu le alege si intelege pe ele.

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

Cu "intotdeauna va cauta si pe altul, cand e cu tine" nu sunt de acord. Poate doar in cazul relatiilor astea naspa, de 2 lei.

Oricum ai pune-o, tot reiese ca e si vina ei. In primul rand ca l-a ales, apoi ca (poate) l-a enervat cu ceva. Dar chiar si asa, daca era un om cumsecade, chiar daca i-ar fi gresit, ala n-ar fi umilit-o si batut-o. Ar fi lasat-o si gata.

In absolut orice situatie, "good guy" e o varianta infinit mai buna pentru o femeie decat "badboy". Din pacate pentru ele, au nevoie de evenimente neplacute pentru a-si da seama.
Am auzit ca "good guy" le plictiseste. Eu ma gandesc, totusi, ca un om normal prefera sa se plictiseasca decat sa ia bataie. E uimitor cum au de ales, ca mereu au mai multi pretendenti, si mereu aleg varianta rea, desi sunt constiente ca e varianta rea.
Ca si cum as avea de ales intre un pahar cu apa si unul cu petrol, iar eu beau petrolul ca apa e plictisitoare, desi e varianta sanatoasa.
Intr-adevar, foarte ciudat, dar si-o merita si, pentru binele lor, intr-o zi se vor trezi, sper sa nu fie prea tarziu.

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Toti baietii rai se dau buni la inceput. Asta e buba. Oricine se descrie ca nice guy ar trebui evitat.

''Din ce stiu eu, fetele care n-au avut tata, sau care au fost abuzate de acesta, cauta un om cu o figura si personalitate paterna, sa le ofere liniste si siguranta, starea aia pe care n-au experimentat-o cand erau copile.''

Exact invers. Ele se pun cel mai des in pericol. E un pattern instinctiv.

Tu te uiti la freza si culoarea tenului la acel baiat si spui ca e rau. Poate inainte sa inceapa sa se drogheze si sa intre in sevraj avea un comportament ok. Nu stii ce a fost acolo doar pentru ca e tigan.
Nu mai judeca ce nu intelegi. Nu cred ca nu frecventezi biserica, pare ca exact acum ai iesit de acolo.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Plato):

"intotdeauna va cauta si pe altul, cand e cu tine" si aici adaug sau vor fi fidele tie pana sunt puse in situatia potrivita, cu omul potrivit, cu discutia, toate care ii starnesc ei curiozitatea, iar din curiozitate se materializeaza in pofta, apoi in mancarimi. Poti sa ma contrazici cat vrei dar cu cat are femeia mai mult de ales si cu cat are mai multa putere si libertate de manevra in relatie, cu atat se va tine de prostii. Chiar daca ea activ nu cauta pe altcineva, ea cand se intersecteaza cu acel cineva, totul se poate schimba in acel moment. Faptul ca te iubea nebuneste ieri si ti-a spus ca va fi etern, azi se simte altfel, simte ca vrea altceva, altcineva inauntrul ei. Ea ieri chiar credea ca te iubeste. La o zi distanta se poate schimba TOT. Iar asta nu se intampla DOAR in relatii de 2 lei.

Femeii in general ii lipsesc 2 chestii: logica si onoarea. O femeie alege dupa cum simte, nu dupa cum este onorabil si corect. Faptul ca cineva o trateaza frumos nu inseamna ca ea il va alege pe el. Va primi cu ambele brate ce are ala de oferit, apoi va alege pe ala care o neglijeaza sau o bate (cel mai fericit caz si cel mai nefericit caz). Femeia nu face alegeri logice si nu face chestii onorabile. Nu alege ce-i mai bun pentru ea, alege ce o face sa se simta intr-un fel. Acel individ care o bate pe aia o face sa se simta intr-un fel, in cazul lor, o face sa simta frica. Alta femeie poate nu cauta frica, dar cauta sa simta ceva. Omul cuminte nu transmite nici un feeling, nu ai ce sa faci la el, nu ai ce corecta la el, nu ai ocupatie cu el. Omul cuminte e prea ordonat, prea asezat, prea calculat, prea logic. Femeia cauta sa fie facuta sa SIMTA. La femei totul este vorba de cum se simte. Iar daca azi simte ceva pentru tine, maine nu va fi la fel. Fizic ea va fi acolo cu tine, in acelasi apartament, in acelasi pat, dar mental ea va fi plecata in alta parte, ea deja a parasit relatia. Femeile nu pot fi suficient de transante nici sa aleaga ce e bun nici sa paraseasca ce e toxic. Iar asta e valabil si intre ele ca prietene. O femeie va avea ca prietena o alta femeie toxica, din frica excluziunii sociale. Frica de excludere si barfa si injosire sociala e mai intolerabila pentru o femeie decat onoarea si adevarul.

Cand si daca se va trezi va fi mult prea batrana ca pese vreunui barbat cu posibilitati. Nu ma intereseaza ca se trezeste ea la 35-40 de ani. Sigur, o iau in patul meu, dar nu mai fac eu casa cu astfel de femeie. Si o femeie care se trezeste la realitate, aia care i-a oferit acces nestingherit omului care a abuzat de ea, va refuza acces la omul care are intentii bune, pentru ca este singurul ei criteriu de selectie prin care crede ea ca nu se va mai repeta trecutul. Doar ca ala nou, nu a gresit cu nimic, dar primeste tot ce are ea mai rau de oferit: varsta, bagaj, abstinenta, ifose, pretentii absurde. Nu ma intereseaza cand si daca o femeie se trezeste.

| Plato a răspuns (pentru pagliaci):

Nu am spus nicaieri nimic de tigani. Chiar am un prieten tigan, dar el nu-si bate partenera. Rasismul e departe de mine.

Banuiesc ca te uiti la filme. Observa ca sunt actori care joaca mereu personaje negative. De ce? Pentru ca au fata de nenorociti. Dar aia sunt actori, jegul asta nu era actor, era doar nenorocit.
Se vede efectiv in toate pozele, expresia lui faciala, i se citeste in ochi ca e un spurcat. Nu am treaba cu tenul lui.

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

Desi e adevarat ce zici, fac din nou mentiunea ca nu e un adevar 100% general. Exista si femei demne care nu fac greseala cu badboys, desi tot mai putine.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Plato):

Da ce faci Bobita, incepi sa te schimbi? Incepi sa deschizi ochii si sa vezi realitatea? :O Sunt uimit si usor speriat. laughing Tocmai tu? Ce s-a intamplat cu linguseala si cu nevoia aia de a apara interesele femeii cu orice pret? Ce-ai patit? Ce s-a intamplat? laughing

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

N-am patit nimic si nu m-am schimbat deloc, mereu am avut parerea asta.
Sunt insa unele categorii de oameni cu care nu empatizez, iar printre astea se numara si femeile ce vor badboys.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mayaaaaaaa14):

Prietena ta ar trebui sa le spuna de urgenta parintilor si eventual sa apeleze la politie, ca sa se asigure ca nu vor apare pozele pe internet.
Cand este proasta si se pozeaza goala pentru baieti, trebuie sa se astepte si la repercursiuni.

Pe vremea cand era fii-mea la liceu, o fetita dn clasa ei a facut acelasi lucru. Un coleg mai istet i-a cerut poze cu ea dezbracata si dupa aceea o santaja sa-i faca sex oral, ca sa nu-i puna pozele pe internet. Fata a intrat intr-un cerc vicios, ca alti baieti au filmat-o cand ii facea sex oral acelui baiat si au inceput sa o santajeze si ei. Era in prag de sinucidere de rusine pana a prins-o maica-sa si asa a iesit la iveala toata povestea. Parintii au facut plangere la Politie pentru harasare si fortare sa faca sex oral si baietii au fost obligati sa predea telefoanele la politie si sa dea declaratii ca nu vor folosii pozele, daca cumva le-au salvat pe alte site-uri sau in computerul personal. Am impresia ca unul din ei a fost exmatriculat si a facut puscarie juvenila, ceilalti au avut notele scazute la purtare si cred ca au scapat cu un avertizment.

Fata a fost batuta mar de taica-su pentru ca a trimis poze nud, cand i se exlicase demult, ca nu are voie sa faca asta si din acel moment, pana a terminat liceul, a fost controlata si urmarita non stop de parinti.

Asadar, singuar solutie pentru prietena ta este sa spuna deavrul parintilor, pana nu ajung pozele ei pe internet si le vad prietenii parintilor, ca-i de rau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una buna

| Paul754880338 a răspuns:

Nu cumva, mai sunt si fete care mimeaza naivitatea? E mai simplu de umplut agenda asa, decat sa se prefaca a fi profesoara de matematica. Si atunci de fapt naivi sunt "baietii rai".
Fetele par a fi mai inventive cand fizicul nu le este chiar iesit din comun si nu atrag atentia pe cat si-ar dori ele sa se intample asta.

| OrdanKarris a răspuns:

Baietii destepti!

| Gofigi a răspuns:

Da și fetele nu se uită numai după baieți șmecherii și atunci ce vrei să facă

| LuccaToni a răspuns:

Nu prea buna :-)

| MaryLary675 a răspuns:

Ferește-te de ei evident. Nu e ok. Suferi degeaba pentru un tembel care după ce a profitat de tine te lasă.

| Nuvreausaspunnumelemeusorry a răspuns:

Ignora-i nu merita.

| ElenaEly18 a răspuns:

Niste nenorociți.Merita sa aiba organul genital tăiat.