| crys_8518 a întrebat:

Ce parere aveti de homosexuali? fara raspunsuri prostesti:p

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu am o parere despre homosexuali in general, asa cum nu am o parere despre oamenii cu ochi albastri in general sau despre oamenii care poarta 44 la pantof, in general.
Niciodata nu judec un om dupa aspectul fizic, orientarea sexuala, religie sau nationalitate. Unii oameni sunt buni, altii rai, unii inteligenti, altii prosti, unii cinstiti, altii hoti. Prin fiecare categorie unii sunt blonzi, altii sau ochi caprui, unii sunt homosexuali, altii bolivieni, unii protestanti etc.

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Deviați sexual!
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sunt oameni ca oricare alţii.
Câtă vreme nu-mi sugerează mie să le urmez orientarea sexuală, totul e ok.
Mai rău mă deranjează faptul că există unii aşa-zişi "homofobi" care aruncă cu jigniri la adresa homosexualilor dar umblă dup-aia cu texte de genul "două fete e ok".
Eu nu am nimic nici cu homosexualii nici cu lesbienele. Fiecare face ce vrea în propriul pat.
Salut!

| Rukhsandra a răspuns:

N-am nimic impotriva lor... doar sa-i nu-i vad pe strada cum se "ling" - mi se face greata

| User a răspuns:

Scarbosi:-&. Ar trebui eutanasiati toti.

| mystik a răspuns:

Nu am nimic contra lor, sunt si ei oameni. Ei doar nu sunt vinoveti ca mama natura i-a creat asa?, dumnezeu cu dinsii...

| claudiu123 a răspuns:

Niste deviatzi sexuali nici nu merita viata care le-a dat-o D-zeu nu s-a pomenit ca o fiinta sa fie facuta din 2 pers cu acelasi sex straight facestraight face deci va rog... niste cretini impocriti

| buldog a răspuns:

Myrazvy, mystik si rucshandra: Daca sa spunem, copii vostrii ar fi homosexuali tot asta ati spune? SA fim seriosilaughing! Homosexualii sunt niste dezechilibrati mintal si deviati sexual! Anormali! De ce a lasat bunul Dumnezeu doua sexe? De ce un copil poate fi facut in 2 de catre o femeie si un barbat? De ce ORICE vietate(de la plante, pana la oamnei) se inmnultesc prin fecundarea a doua celule de sexe DIFERITE? Helllo! Treziti-va! Acesti oameni(homosexualii, la fel ca lesbi) sunt departe de NORMAL!winking Bafta!

| andrei a răspuns:

Nu-mi plac

| myrazvy a răspuns:

Mai mi se pare normal ca fiecare sa se manifeste cum stie si cum poate mai bine, ei se manifest prin relati de acelasi sex. asta e, nu putem sa le reprosam nimic, asta e un exemplu ca noi ar trebui sa fim mai comunicativi cu copii nostri si sa vb deschis despre sex si relatia de cuplu, ce in familiiile romane mai rar am vazut ca pariti sa stie sa poarte o asemenea discutie. bye bye

| J0hn a răspuns:

Scuze ca raspund dupa ce ti-ai facut o parere : aceasta intrebare mi se pare prosteasca dintr-un un singur lucru. cum a fost si intrebarea : Sunteti rasist?! Nu! Ce parere aveti despre rromi / rromi. aaa F***i in gura! genu asta.

Frate ce parere sa am sunt niste terminati care in loc sa isi gaseasca partea barbateasca in pantaloni ei se fardeaza pe piept si se dau cu ruj. niste imbecili dezacasati si nu am cuvinte.
O tara normala /\!

| Yugeen a răspuns:

Din moment ce vrei doar parerea ci nu si justificarea, o sa spun doar ca homosexualii au probleme psihice... nu este chiar atat de grav pe cat suna, si se pot remedia, urmand sesiunile de terapie cu un psiholog!
De obicei o problema duce la o alta, si tot asa... asta nu inseamna neaparat ca homosexualii sunt din cap pana in picioare doar probleme. Insa, ma tem ca, statistic vorbind, conceptiile lor si modul in care gandesc nu se rezuma doar la a fi impreuna cu un alt barbat (sau lesbiancele cu o femeie), ci deviaza si inspre alte probleme ce nu tin de preferintele sexuale.

In traducere, inseamna ca ei se rabat putin de la ceea ce majoritatea societatii ar clasifica drept "comportament normal".

Problema cu homosexualii nu este ca au alte preferinte sexuale decat restul populatiei, ci se refera la faptul ca au o problema si nu vor sa o rezolve.

Presupunand prin absurd ca vine cineva si imi spune ca cei care se poarta ca mine sunt prosti, ce fac, il cred pe cuvant, il ignor, inghit in sec? Nu! Firesc este sa incerc sa fac in asa fel incat sa ii arat acelei persoane ca eu sunt normal, ca nu sunt prost, asadar ma duc, daca este nevoie, la un psiholog, fac terapie, daca este cazul... insa homosexualii nu vor sa faca asta, nu vor sa isi testeze "credintele".

Sunt foarte multe de discutat aici. Cu siguranta vei gasi si carti ce trateaza acest subiect!

| bondaru18 a răspuns (pentru Yugeen):

Aratami si mie cine spune asta ( adica sa inteleg ca tu sti mai bine decat cei mai mari psihologi din lume) ar trebui sa de mai documentezi inainte sa vorbeti aiurea

| Yugeen a răspuns (pentru bondaru18):

Scuza-ma ca te intreb dar cati ani ai?

Zici ca vorbesc aiurea, nu?
Am o neclaritate... tu nu stii sa citesti? ...sau doar nu stii sa te orientezi astfel incat sa citesti ceea ce ti-ar putea folosi?

Asa, ca o curiozitate, poate ma anunti si pe mine care sunt acei mari psihologi ai lumii care au declarat ceva ce este in antiteza cu ceea ce am scris eu, ok?
Dupa ce faci chestia asta (dar cu exemple concrete, nu ca in piata ca ţaţele care au chef infinit de cearta) poate o iti arat si eu tie "cine spune asta"... dar tare cred ca in timp ce o sa mai citesti despre acei mari psihologi ai lumii o sa intelegi la ce ma refeream...

Desigur, acum depinde si de tine ce intelegi prin "cei mai mari psihologi din lume"...
Personal, eu faceam referire la fondatorii NLP-ului si ai AT.

Ce-ar fi sa te documentezi TU INAINTE sa vorbesti aiurea?

Eu nu va inteleg pe unii dintre voi... ce v-o place sa va faceti de cacao in public n-am idee!
Apropo, n-ai auzit de cratima ("Aratami"?) si de acordul corect ("tu sti"?)? Sau sa inteleg ca tu asa te-ai documentat inainte sa scrii (aiurea, cum altfel, sau doar nu te refereai la) corect? laughing

| bondaru18 a răspuns (pentru Yugeen):

Da stiu ca am facut multe greseli de scriere insa dupa cum se poate observa si pe post am raspuns la o ora foarte tarzie datorita faptului ca am 2 joburi ( iar asta este foarte obositor)
Nu ca as incerca sa arunc toata vina pe oboseala (recunosc ca mai fac si eu greseli)

Acum revenind on imediat ce o sa am mai mult timp liber am sa elaborez cu privire la ce am facut referire putin mai sus "hold on"

P.S Ai putea totusi sa imi explici ce ai vrut sa spui cu "Eu nu va inteleg pe unii dintre voi... ce v-o place sa va faceti de cacao in public n-am idee!"?

| Jurnaldedecembrie a răspuns:

Ii desconsider pentru ca Dumnezeu a lasat femeia si barbatul pentru a-si uni destinele intre ei, nu pentru a fi barbat cu barbat si femeie cu femeie!

| lifeistough a răspuns:

Mie mi se face scarba de cum se ling indragostitii pe strada; mai un pic si fac si sex pe strada!

| RainBow_2697 a răspuns:

Si ei sunt tot oameni. daca tu nu esti homosexual sau lesbiana[daca esti fata] o sa ai aceeasi parere ca si mine, ma roglaughing.

Ei sunt asa pentru ca le place sa fie asa.deci.

| fame a răspuns:

Is si ei oameni

| DexTer a răspuns:

Sincer le-as da foc, i-as impusca... si daca as avea un fiu homo l-as desfia; voua vi s-ar parea normal ca 2 barbati in toata firea sa se sarute pe o banca in parca sau ceva de genu?

| LaLii a răspuns:

Waww`happy. Am vazut de-astia.sincer sunt tare scarbosi.si lezbiencele.winking :-& weuu:-& Foarte naspahappy. Sa iti schimbi sexullaughingrolling on the floor si totusii pentru mine intr-o relatie de gaye sunt foarte confuza." care e femeia? care e barbatul?laughing) pricepitongue

| robertdulcerau a răspuns:

Sa iti traiasca familia esti homoxexual si tu de te alinti crys laughing in **** mea asa intrebari pui tu **** gay naomi orice intseamna baiat cu fusta sau ***. laughing

| bondaru18 a răspuns:

Buna seara citind parerile voastre am ajuns la concluzia ca ideea voastra despre acest SUBIECT este urmatorul:
Homosexuali sunt : Niste baieti" care se rujeaza, fardeaza, etc = gresit ei sunt persoane normale la fel ca si voi au un post de munca
uni dintre ei chiar iau niste decizi pentru voi alti va trateaza alti va ofera anumite documente depinde unde lucreaza fiecare
Cat priveste ca dumnezeu a lasat femeia si barbatul este o imagine creata ( daca dumnezeu era impotriva aceste inclinati sexuale ) Nu ai lasa sa existe

Eu sunt de parere ca cei care reprezinta o dereglare mintala sunt de fapt Pedofili, Persoanele care abuzeaza de propri copii sau persoanele care abuzeaza de persoanele lipsite de aparare, Criminali si asa mai departe
Nu inteleg cu ce deranjeaza persoanele gay atata timp cat nu ati aduc o ofensa tie sau lumi in care traiesti
Insa asta este gandirea omului si nu te poti "pune" cu ea

Sper insa ca pe viitor sa gandim asa cum trebuie