| Hyung17 a întrebat:

Ce parere aveti de homosexuali, ii acceptati sau nu? ( am un prieten care e homo, si am aflat asta curand si nu stiu ce sa ii zic)

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt o gramada de bolnavi. Nu trebuie sa-i repudiem ci sa-i tratam.

| RAY a răspuns:

Ce vina au ei ca sunt atrasi de baieti? asta e ceva genetic, nu am nimic cu ei, am cunoscut persoane homo, lesby si erau ok

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu te deranjeaza orientarea lui sexuala pur si simplu poti sa continui prietenia cu el exact la fel ca si pana in prezent. In caz contrar daca consideri comportamentul lui ca fiind scandalos, imoral sau deplasat poti inceta relatia de prietenie. In mod normal in astfel de situatii este indicat sa nu te preocupe ce face cel de langa tine, deoarece fiecare are dreptul sa-si traiasca viata personala asa cum considera el ca este cel mai bine din punctul lui de vedere.

| mihai69 a răspuns:

Ce treabă ai tu cu cine face el hâța-hâța?!? Ce dacă e homo? Asta îl face cu ceva diferit față de cel pe care îl numeai până acum prieten?

| OnuOnulică a răspuns:

Fiecare om are voie să facă ce vrea și să își trăiască viața așa cum dorește. Nu văd de ce să nu îi aceept. Nu am nici o treabă cu acest lucru...fiecare face ce vrea!

| neutrino a răspuns:

Este treaba fiecaruia cum isi traieste viata sexuala, dar sa o faca in propriul dormitor si fara propaganda.

| MU18781 a răspuns (pentru neutrino):

Acelasi lucru il aud de la fiecare. "Atata vreme cat nu-i vad este in regula sau daca nu ii aud". Cred ca nu este in regula sa intretii relatii sexuale in public indiferent de orientare iar cand vine vorba de propaganda, nu cred ca vei avea ocazia sa intalnesti un gay care va incerca sa te corupa sa te transformi in gay. Nu-s ca martorii lui Iehova.

| neutrino a răspuns (pentru MU18781):

Iti respect parerea, chiar daca nu sunt de acord cu ea.

| R0R0 a răspuns:

Eu nu ii accept.Dar daca tu vrei, fa-o

| Oana92 a răspuns:

Nu am nimic cu ei, cunosc o gramada si ma comport la fel ca si cu ceilalti. Orientarea lui sexuala nu il defineste ca om.

Nu trebuie sa ii zici nimic, nu e treaba ta. Comporta-te ca pana acum, e vorba de acelasi om.

| Coquinexta a răspuns (pentru Oana92):

Cunosti o gramada ca te-au mintit ca sunt gay ca sa nu fie cu tine.

| CityOfSatan a răspuns:

Am si eu un prieten care e gay si atat timp cat are un caracter frumos nu inteleg de ce trebuie judecat sau izolat.

| Mary012 a răspuns:

Am si eu o intrebare te deranjeaza? Daca el iti este un bun prieten nu ar trebui sa conteze orientarea lui sexuala cel putin asa mi se pare mie.Nu ar trebui sa ii spui nimic sau daca vrei sa continui prietenia cu el ii spui ca stii ca el e homo si ca nu te deranjeaza sa fiti prieteni.

| Hyung17 explică:

Nu am nimic cu el si nici el cu mine! Nu am stiut daca ce sa ii zic, asa ca nu am spus nimic. Am vrut parerile voastre. Multumesc ca mi le-ati impartasit