| Maxim96 a întrebat:

Ce parere aveti de iubirea intre 2 baieti? >:

24 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Sincer, nu este prea ok, din punct de vedere religios, dar tot Dumnezeu a facut si iubirea.Pe de alta parte eu zic ca nu este o alegere 100%, chestia asta pur si simplu se intampla si nu ai ce sa faci. Prietenul meu cel ami bun este gay si ce era sa fac cand am aflat? l-am acceptat asa cum este, pentru ca este prietenul meu, nu l-am privit altfel.

| whatevernvm a răspuns:

Bravo lor!

| RAY a răspuns:

Mie personal mi egal, nu-mi plac gay care se dau fete ca sa te agate sa spun asa pe internet

| milan9 a răspuns:

Este o ANOMALIE din toate punctele de vedere... sad

| Doub a răspuns:

Iac.

| R0R0 a răspuns:

Nu ma intereseaza. Doar ca mi se pare cam scarbos.

| Oana92 a răspuns:

Ce parere sa am? E treaba lor! Daca se iubesc si vor o relatie, bravo lor, nu e treaba mea nici sa-i judec, nici sa-i marginalizez. Alegerile lor sexuale nu ii definesc ca oameni. Si nici nu ma deranjeaza sa ii vad pe strada tinandu-se de mana sau sarutandu-se, atata timp cat nu o fac ca sfidare la adresa celorlalti( la fel de tare ma enerveaza si cuplurile hetero care se calaresc de-a dreptul prin baruri si cafenele)

Dar in rest e strict problema lor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În ciuda tuturor părerilor proaste despre dragostea între două persoane de același sex, eu mereu am fost pro.
Și chiar îi respect pe ăia care merg pe stradă de mână și arată tuturor cât de mult se iubesc, fiindcă e evident că nu le pasă de părerea celorlați.
Și e un târg bun, fiindcă dacă te iei după ceilalți, n-ajungi nicăieri.

Dacă s-ar fi întâmplat să fiu îndrăgostită de o tipă, aș fi cu ea și aș arăta lumii întregi asta. De ce să-mi pese de ceilalți când eu am ce-mi doresc?
Mereu eu pe primul' loc, egoista de mine.

| EneCristian a răspuns:

Hai sa nu fiu rau deci cred ca e oke si normal fiecare iubeste pe cine vrea si nu cred ca religia ar trebui sa comenteze( jegosii aia care sunt mai mult niste cretini) si nici lumea fiindca daca asta iti place e oke.

| DumnezeuTatal a răspuns:

Pe tine te apuca batranetea pana ii spui tipului aluia ca il placi.

| CravataAlbastra a răspuns:

Fiecare e liber sa faca ce doreste cu viata lui. Pe mine nu ma intereseaza daca un amic de al meu ar fi gay. Nu l-as marginaliza. Este decizia lui si i-as respecta-o.
Nu am nici o problema cu asta, atata timp cat cele doua persoane sunt normale din punct de vedere al comportamentului in societate.

| MentalHolocaust a răspuns:

E okkk atata timp cat ei se simt bine si asta simt...dar va fi destul de aiurea daca isi manifesta iubirea in public you know copii mici ...etc etc laughing)

| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns:

O prostie, o tampenie, o idiotenie. Dumnezeu ne-a lasat si fim barbat si femeie, nu barbat barbat sau femeie femeie.

| Staind a răspuns (pentru Gameplay_Cirus_1998):

Spuse omul cu SS la poza de profil. Holocaustul a fost tot voia domnului? te pup

| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns (pentru Staind):

Du-te ca te cauta iubitul tau. Toate se intampla cu un rost in lumea asta, deci Holocaustul a avut un rost. Acum hai sa vorbim despre ce fac evreii in Palestina chiar in acest moment.

| Staind a răspuns (pentru Gameplay_Cirus_1998):

Toate* ai zis, ok? Bun. Deci si treaba cu homosexualitatea are un rost. Acu', fugi inapoi la categoria habotnica.

| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns (pentru Staind):

Nu, treaba cu homosexualitatea este o consecinta. Daca vrei poti fi homosexual, nimeni nu te opreste. Dar cred ca m-am prins... Esti evreu, asa-i? D-asta te legi de ce poza am, nu?

| Staind a răspuns (pentru Gameplay_Cirus_1998):

Du-te cu domnu'

| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns (pentru Staind):

?

| Steffy_Stelea_1995 a răspuns (pentru Gameplay_Cirus_1998):

Auzi dar care e problema ta?! nu stiu de ce am impresia... ca de tine nici macar baietii nu sunt interesati de tine.....si fetele nici atat!

| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns (pentru Steffy_Stelea_1995):

Ce?! Si tu suferi de "Deficienta Cerebrala"? Si tu esti nebun?

| Steffy_Stelea_1995 a răspuns (pentru Gameplay_Cirus_1998):

1. Nebuna eventual dar te asigur ca nu sunt si nici ''Deficienta Cerebrala'' nu am 2.In caz cu nu stii iubirea este un sentiment pe care psihic vorbind nu ai cum sa il stapanesti si de asemenea nu poti sa alegi de cine sa te indragostesti!

| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns (pentru Steffy_Stelea_1995):

Bine, bine. Am zis ca nimeni nu v-a opreste. Dar oricum nu lumea asta conteaza...

| liliac1234 a răspuns:

Baiat cu fata nu baiat cu baiat sau fata cu fata