| mgxxtreme13 a întrebat:

Ce parere aveti de relatile la distanta? se merita? tin?

9 răspunsuri:
| pink10 a răspuns:

Traiesc o frumoasa iubire la distanta :X Care dureaza de un an si 10 luni :X Cat timp exista incredere, comunicare si multa multa iubire totul este posibil :X Am trecut prin momente grele, am trecut peste kilometrii si saptamani...Dar momentul revederii nu poate fi inlocuit de nimic, niciodata! :X Sa astepti saptamani sa il saruti din nou, sa il strangi din nou in brate, sa ii spui te iubesc, nu doar virtual! Este cel mai placut sentiment :X Chiar daca uneori este greu si iti vine sa renunti, plangi, suferi, dar mereu iubirea va invinge :X Uneori o relatie la distanta este mult mai stransa decat una normala
Da, din propria experienta iti pot confirma ca iubirea exista oriunde si oricat de departe :X

| Pissy a răspuns:

Sunt o pierdere de timp. laughing

| Mayar a răspuns:

Se poate l nu te descuraja ca 'ochii care nu se vad, se uita''-prostii
eu sunt cu prietenul meu de 1 an si 5 luni si suntem la 300 de km distanta, si ne iubim ca nimeni altii. E frumos si dragut, stii dc? fiindca el cand vine la mine, doarme la mine acasa si eu cand merg la el la fel. crede-ma ca e mult mai frumos, fiindca preuiti friecare clipa cand sunteti impreuna fata in fata, astfel nu va certati asa des, desi la tel va veti certa un pic, fiindca nu sunteti aproape, dar crede-ma ca merita

| Miha1308 a răspuns:

Eu cred ca cu dragoste incredere si nadejde totul este posibil.

Uite si aici niste pareri poate te ajuta :* :

http://www.tpu.ro/......e-relatie/

| IlegalSmile a răspuns:

Heiii

Eu cred ca nu tin deoarece relatiile la distanta nu sunt ca cele apropiate
Atunci cand cunosti o persoana cap coada ...pe net sau la distanta vorbiti la telefon ''te iubesc'' pe mess''te iubesc'' pe facebook, hi5. mai stiu eu ce

Atunci cand esti cu o persoana care va cunoasteti foarte bine v-ati intalnit fata in fata e cu totul diferit decat o relatie la distranta

De exemplu esti intr'0o relatie cu o persoana la distanta daca vreti sa va sarutati. ce faceti? va dati web si va prefaceti ca va lingeti laughing?

Parerea mea NU TIN! Si nu MERITA!

Pa, pa ^^

| Blondda a răspuns:

Fostu meu statea in acelasi oras cu mine dar s.a mutat in Olanda si am fost in continuare cu el. Vorbeam mereu si la telefon si pe mess si aveam incredere in el. Il iubeam mult dar cu timpu simteam ca mor fara el imi era dor de el si nu mai rezistam fara el asa ca ne.am despartit pentru simplu fapt ca ne era dor unul de altul. Si acum ca s.a intors inapoi aici( s.a mutat iar aici) simt ca am fost o proasta ca am facut toate chestiile asteaa.

| spiNN a răspuns:

Se poate ca o relatie la distanta sa tina, dar asta numai daca va iubiti enorm de mult si faceti un efort. poate sa va vedeti si in real-life...

| FumezClipe a răspuns:

În viaţa virtuală? Se poate merita,dar îţi va trebui două luni,trei luni, maxim patru luni să vă cunoaşteţi cu adevărat.
Da, ţin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu,de exemplu nu m-am vazut cu iubitul meu de un an, suntem la 3000 de km distanta si suntem si acum impreuna si vorbim destul de des.L-am inselat de multe ori dar niciodata cu mintea si inima.Tot ce am facut, a fost doar placere trupeasca si atat.Dar in sufletul meu el va fi mereu chiar daca e departe de minelove struck