| Stefi1 a întrebat:

Ce parere aveti de relatile la distanta? tin?
Dau FUNDITA + VOTURI! :X

Răspuns Câştigător
| MrCaracter a răspuns:

Ma aflu in aceeasi situatie! happy
Nu e nimic anormal in a discuta cu o persoana la mare distanta!
Ideea ar fi alta,sentimentele sunt mai puternice dar pot fi false cateodata!
Trebuie sa analizezi amanuntit relatia,sa fie transparenta,sa puneti cartile pe masa pentru a va cunoaste mai bine, sa i analizezi reactiile atunci cand iti doresti ceva de la el, sa ii studiezi reactiile atunci cand nu iti doresti ceva...multe persoane nu au caracterul pe care il dorim,falsitatea domina intodeauna virtualitatea!
Multi reactioneaza negativ in unele situatii,isi doresc doar sex pentru moment si nimic pentru viitor,multi se indragostesc si sufera,alti trateaza cu indiferenta si asteapta sa le cada ceva in plasa...
In cazul celor care intr-adevar iubesc cu adevarat,merg pe ideea relatiei,pe ideea conversatiei si a cunoasterii reciproce.
Nu multe relatii reusesc,totul depinde de cum abordati problema,ce planuri aveti pentru viitor,daca va placeti unul pe celalalt,daca iubirea''Pusca'' din start big grin
Nu e rau sa conversezi cu persoana respectiva atata timp bunul simt respecta limita moralitatii!
Baietii au uitat ce inseamna Bunul Simt,Respectul, Moralitatea, Decenta...samd,cauta sa ii studiezi reactiile,sentimentele, incearca sa ii impui restrictii pentru a sti daca reactioneaza pozitiv si daca iti respecta rugamintea, asa iti dai seama daca stie sa se opreasca atunci cand ii impui ceva.fiecare dintre noi ne dorim iubire,dar nu iubire fortata,sau iubire cu de-a sila.
Ce pot spune ar fi ca sa aplici cateva metodele care ti le am spus, asa il descoperi, sti cu cine ai de a face.nu o sa iti para rau de pasii facuti!
happy

7 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Dupa parerea mea... Relatiile la distanta sunt cam periculoase, deoarece iubita sau iubitul pot sa`si insele perechea.

---> Dar depinde foarte mult cat de mult se iubesc si de relatia dintre ei.

. Sper ca te-am ajutat! puppy dog eyes

| Neimportant a răspuns:

Nu, acestea nu ţin deoarece provoacă conflicte şi tot felul de bănuieli.happy

| AnnnaMarrria a răspuns:

Pai ce sa zic...nu rezista!
Pentru ca degeaba vorbiti la telefon si astea daca nu va vedeti,nu ar exista iubire! sau ar' exista...dar nu iubire adevarata, ci mai degraba un dor, nu stiu cum sa iti spun! Oricum... ochii care nu se vad se uita!

| NoIdentity a răspuns:

Pai poate tine daca akel kuplu se iubeste cu adevarat sh aceasta despartire nu este pentru totdeauna sau pentru o lunga bukata de vreme! cred! cel mai important este iubirea din kuplu.:*

| Yukiee a răspuns:

Depinde foarte mult de partenerii angajati in relatie. Daca relatia incepe din start de la distanta si nu va vedeti ca sa o consolidati prin incredere si iubire, eu spun ca n-o sa tina.Dar daca unul dintre parteneri a plecat pentru o perioada determinata, dupa ce au avut timp sa se cunoasca si sentimentele s-au instaurat in inimile lor, o sa treaca cu bine peste acest test.

| ExtraBass a răspuns:

Eu nu am incredere in asa ceva.
Bafta!

| MrCaracter a răspuns:

Am citit toate comentariile!
Bun.voi spune-ti ca iubirea de la distanta e periculoasabig grin
Ok,, si cea normala cum este? Se despart dupa 5 ani, 10 ani 25 ani.35 ani de casnicie si intr un mod barbar!
Ei nu s au cunoscut pe Internet, dar totusi se despart.atunci dc spune-ti ca virtualitatea e periculoasa cand realitatea va contrazice, voi nu vedeti cum se despart cupluri si x o ucide pe y? nu a cunoscut o pe Internet.si totusi recurge la omor,deci cum comentati dragele mele avand in vedere ca acele cupluri mai au si copii,deci un motiv ca acea relatie sa fie solida.
Care situatie e mai periculoasa?
Explicand situatia mea,pot spune ca am intentii bune si bine definite,nu acelasi lucru il pot afirma cand vrb despre alti baieti/fete.
Discutand aici cu voi, imi analiza'ti modul cum gandesc si ma catalogati intr un fel, dar in realitatea o sa va schimbati parerea despre mine...
Ne inselam cateodata punand o eticheta unui baiat/fata nestiind cei in sufletul sau...dar sa previi de dinainte ca o situatie sa ia o intorsatura neasteptata e foarte indicat!