| Dyaanaa a întrebat:

Ce parere aveti de sexul anal fetelor (ca baietii presupun ca una buna laughing )? Ati incercat? Iubitul meu mi-a propus sa incercam (nici eu si nici el nu am mai facut sex anal vreodata). Privind durerea nu imi e chiar atat de frica atat timp cat folosim lubrifiant si am incredere in el ca ma va lua usor cu rabdare etc. Dar imi e jena ca penisul va arata maro dupa (f jenanttttt). Ce metode as putea aplica inainte sa facem sex anal ca asta sa nu se intample (o sa-mi ziceti du-te la wc, dar intelegeti ce vreau sa ziclaughing ). Eu am 20 ani, iar el 21. Astept pareri. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nimic special în afară de o igienă bună, prezervativ și lubrefiant.
Începeți ca și la sexul normal, printr-un preludiu, atingeri, mângâieli, tot tacămul, și oral dacă practicați, pune-ți partenerul să îți ofere un analingus dacă vrea să facă asta, să te stimuleze cu limba pentru început, apoi să bage degetul treptat, lubrefiat fie cu lubrefiant fie cu o cremă de gălbenele sau vaselină medicinală.
Se joacă cu anusul tău până se dilată. Apoi trece pe penetrarea propriu-zisă, dacă totud decurge normal nu ar trebui să simți durere.
Restul ține de tehnică, se începe ușor cu o penetrare treptată nu toată odată ci treptat la fel și viteza de du-te vino.
Pozițiile sunt aceleași ca și la sexul normal, pentru începători e bine misionar cu o pernuță sub fund sau pe o parte - lingură.
Mai multe detalii poți afla de pe sexgen.ro.

46 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ma asteptam la o asemenea intrebare de la cineva mai mic de varsta.Nu de la o fata de 20.Si nu toti baietii prefera asta.Fa o clisma inainte.Ca sa nu fie penisul maro.Penibila intrebare.

| Dyaanaa explică (pentru darrio2007):

Tocmai de asta am spus cati ani am, ca sa nu aud chestii de genu''ar trebui sa iti pese de scoala nu de sex''(gen).Ce pentru unii e ''de aflat''pentru altii e penibilhappy.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dar de ce crezi ca baietii au o parere buna. eu unul nu prefer sa ma bag in ca.cat cand placerea e la 3 cm distanta

| raluk27 a răspuns:

Daca esti femeie si ai vagin din dotare, de ce sa o faci anal? Ca sa ai probleme la batranete, cu fisurile anale?

| h3r a răspuns (pentru raluk27):

Nu cred că se mulţumeşte doar cu atât, dar mă rog.

| aumih16 a răspuns:

E mai usor cel oral decat cel anal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mi-e SCÂRBĂ de aşa ceva!
Şi de cel anal, cât şi de oral, dacă nu ştiai, să ştii că sunt considerate devieri de comportament sexual!
Ce respect ai faţă de tine, mmm...se vede ce mult ştii să te respecţi,foarte mult!
Auzi,da la voi normalitate nu mai există,sunteţi animale sau ce?
Sunteţi nişte murdari după părerea mea laughing
A şi apropo, dacă nu ştiai sexul anal provoacă incontinenţă, hemoroizi, fisuri anale, de fapt di ce-mi bat eu capu, spor la treabă, dacă asta îţi doreşti!
Pa!

| Dyaanaa explică (pentru anonim_4396):

Nu am spus ca voi face asta sigur, vreau sa aud parerile celor care au practicat.Inseamna ca nu ma respect daca la un moment dat dupa o relatie de lunga durata decid eu si iubitul meu sa facem acest lucru.Parerea ta!

| Dianatips a răspuns (pentru anonim_4396):

Arata-mi mie cine a spus/scris lucrul ala despre sexul oral.
Nu sunt de acord cu sexul anal dar cu cel oral nu am nicio problema.
Esti o incuiata. Decat sa comentezi aici aiurea, mai bine "murdareste-te" de una singura la tine sub plapumioara poate-ti calmezi putin frustrarile

| Dyaanaa explică (pentru Dianatips):

Ai devieri de comportament daca faci oral nu vezilaughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dianatips):

Bună!
Te bagi şi tu în seamă,ce să spun...
Draga de ea,o luat foc!
Citeşte o carte de psihologie şi ai să pricepi.
Încuiată eşti tu, abţine-te te rog de la comentarii inutile pe viitor, mie îmi vine să mă iau cu mâinile de cap când văd ce-aveţi în capul ăla al vostru, nimic şi nimic, vai şi amar!

| Dianatips a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe TPU nu se baga nimeni in seama, e un site unde fiecare are dreptul si poate comenta la orice rubrica si la orice subiect doreste. Ce tare esti, "m-ai dat gata" spunandu-mi ca eu sunt cea incuiata laughing Eu sa ma abtin de la comentarii inutile, cand tu insulti in ultimul hal o fata care doar vrea sa se informeze inainte sa faca un pas important in propria relatie?! Fii linistita, am terminat liceul, sunt la facultate, am facut psihologie si in liceu si fac si acum si stiu ce inseamna o relatie sanatoasa, si anume: intr-o relatie nu e interzis nimic atata timp cat ambii parteneri sunt de acord. Tu ai dat-o pe partea filosofica gandindu-te la ce este moral/imoral. Daca ai 40+ ani, nu te mai lua cu mainile de cap, ca noi suntem viitorul, nu voi happy Daca ai sub 40, cred ca tu esti cea care ai nevoie de un psiholog, iar daca esti psiholog...trateaza-ti intai problemele tale si apoi pe cele a clientilor laughing

| Foxyyyy a răspuns (pentru Dianatips):

40 de ani? Nu cred ca la varsta aia ai avea o gandire atat de incuiata, vorba ta, incat sa-tie fie scarba de sex.E doar o frustrata si nu cred ca are peste 20 de ani.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-ti mai bate gura pe aici ca nu are rost, pur si simplu nu are rost.
Vezi si tu cat de "educate" sunt ele prin faptul ca te fac in fel si chip, si pentru ce? pentru ca ti-ai exprimat si tu simpla opinie? hai lasa-ma...
Lasa-le pe ele sa-si distruga anusul (el nu este „proiectat" pentru a „intra" ci pentru a „scoate") si sa-si bage penisul in gurita (care nici ea nu a fost „proiectata" pentru asa ceva); nu cred ca mai trebuie sa enumar si eu riscurile, la cat de evidente sunt, nu?
Atat am avut de spus.
-Numai bine.

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha, atat am vrut sa aud. Eu cred ca tu ori ai citit carti de psihologie din secolul 7, ori nu ai inteles ce scrie pe acolo. Chiar daca UNII considera sexul oral si anal ca devieri de comportament, aceste practici sunt considerate patologice doar daca placerea nu poate fi obtinuta prin alte cai "normal". Iar sexologia-care este ramura a psihologiei considera ca fiind normale toate tipuri de sex.

| Oana92 a răspuns (pentru Dianatips):

De cand asteptam raspunsul asta!

| raluk27 a răspuns (pentru Dianatips):

Cred ca e mai bine sa fii incuiata decat c*rva.
Maine poimaine o sa faceti sex in ureche si iar o sa "bateti toba" ca e normal. Hai, spor la sex in toate gaurile!winking

| Dianatips a răspuns (pentru raluk27):

Daca faci orice fel de sex cu iubitul inseamna ca esti curva? Ce mentalitate de soseta ai...

| raluk27 a răspuns (pentru Dianatips):

Da. Daca faci sex oriunde decat acolo unde e normal, esti o deviata.
Sa-i spui lu' Mutu ca tu o sa ai in viata doar un singur prieten. Daca maine ciumpalacul aia iti da papucii( evident, dupa ce deja i-ai supt-o), si iti gasesti altul, te desparti si de ala, si altul si altul, si cu fiecare "iubit" faci la fel, cum te numesti? Si ca sa stii si tu, femeia care accepta orice, dar absolut orice in pat, in timp pierde respectul barbatului ei.
PS: nu stiam ca inteligenta se transmite printr-un penis

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru raluk27):

I-ai inchis guralaughing.

| Dianatips a răspuns (pentru raluk27):

Tine-o pe a ta ca o sa "ajungi departe"! laughing
Sper ca ai mai mult de 35 ani ca altfel e grav...

| raluk27 a răspuns (pentru Dianatips):

Nu, nu am mai mult de 35, nici macar 30, nici 27, cum altii ar fi tentati sa creada, dar nu mi se pare ca am pierdut nimic la capitolul asta. Macar nu o sa mi se duca vestea de m**sta prin oras. Keep up the good workwinking

| Dyaanaa explică (pentru raluk27):

Ti se duce vestea de mAAista prin oras daca esti curva si o faci cu toti, atat timp cat ai o relatie serioasa un vad care e problema

| raluk27 a răspuns (pentru Dyaanaa):

Asta e cel mai mare bullshit. Sexul oral e scarbos, anormal si degradant. Punct. Lasati-ma cu asta ca numai daca o faci cu 1 sau cu 100. E ca si cum un drogat ar spune" eu sunt drogat numai daca ma droghez de 10 ori, daca o fac numai o data, nu se pune"

| Dianatips a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Vai...ce tari sunteţi amândouă, "mi-aţi zis-o"! laughing

| Dianatips a răspuns (pentru raluk27):

Să ştii că : I'm doing a great job dacă tot a venit vorba de asta, am o relaţie stabilă de câţiva anişori cu cel mai minunat om şi nu am nici reputaţie de muistă...aşa ca să ştii şi tu big grin

| raluk27 a răspuns (pentru Dianatips):

Bravo tie! Eu prefer sa fac altceva decat sa stau intr-o "relatie" si sa prestez.

| Dianatips a răspuns (pentru raluk27):

Asta e strict părerea ta, şi ar trebui să o lăsăm aşa că imediat ajungem la alt subiect. Oricum sper sa nu am niciodată ocazia să cunosc sau să fiu nevoita sa împart o încăpere nici măcar 5 minute cu o persoană cu o mentalitate ca şi a ta, şi aici deja nu mă refer la sex ci la cum gândeşti în general.

| Dianatips a răspuns (pentru raluk27):

Sunt mândră de relaţia pe care o am deci nu cred că e nevoie să pui acele ghilimele şi să vorbeşti în necunoştinţă de cauză şi sunt conştientă că multe tinere şi-ar dori o relaţie ca a mea, când iubitul îţi aduce flori fără motiv şi te invită la cinema, îţi aduce prăjituri când vă întâlniţi, găteşte pentru tine şi multe altele, aşa că las-o mai moale.

| raluk27 a răspuns (pentru Dianatips):

Nici eu nu imi doresc sa fiu vreodata in compania ta. Sunt mandra de modul meu de gandire, in schimb tu nu te poti numi un exemplu.
Cat despre prieten, da, bine, bravo! faci parte din categoria fetelor a caror principala realizare consta in faptul ca au un fraier care le aduce flori, le plateste masa si care le da bani de ciorapi. Whatever!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi placeee! la discutii despre kinky sex, sa ai parte si de chick fight...please, nu va opriti!

| bogdan72 a răspuns:

Faci o clisma si esti "ca noua".

| DiazAndreea a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti ca nu pierzi nimic laughing
ia un supozitor cu glicerina in seara dinaintea eveniment

| ClauditaSmile a răspuns:

Eu am facut cu iubtul meu. Penisul lui nu a aratat deroc maro. Puteti folosii prezerbativ si nu or sa fie probleme cu murdaria
m-a durut nitel pentru ca nu baga tot penisul. A doua oara l-a bagat pe tot

| hotdesire a răspuns:

Fa o clisma, exista un dispozitiv special pe care il poti cumpara si de la farmacie si de la sex shop. daca ai intrebari, nu te rusina.
clisma curata tot si te vei bucura de placere fara alte problemewinking

| Dyaanaa explică (pentru hotdesire):

Clisma am inteles ca doar femeile care nasc o fac.

| hotdesire a răspuns (pentru Dyaanaa):

Clisma e procedeul prin care iti golesti si cureti tractul anal ca sa poti face sex in conditii de igiena.
Dupa asta sa te stimuleze cu un deget si lubrefiant si apoi sa te patrunda usor.

| hotdesire a răspuns (pentru Dyaanaa):

Clisma se face si inainte de orice operatie care include anestezie generala urmata de terapie intensiva pentru ca nu sta nimeni cu plosca dupa tine in ATI.

| Dyaanaa explică (pentru hotdesire):

Stiu ce este clisma dar am inteles ca nu e bine sa faci si daca faci sa stii sa o folosesti corect, cantitatea de apa corespunzatoare, temperatura apei...Altfel dauneaza florei intestinale.

| hotdesire a răspuns (pentru Dyaanaa):

Nu e nimic rau in a face clisma. n-o sa faci in fiecare zi laughing

| Dyaanaa explică (pentru hotdesire):

Clarlaughing

| Oana92 a răspuns (pentru Dyaanaa):

Clisma se face inclusiv inainte de interventiile chirugicale, iar unii mai plecati de acasa fac clisma cu cafea pentru detoxifiere.

Răspuns utilizator avertizat
| darialdoctorlav a răspuns:

Clisma!

| Erogen a răspuns:

Pentru a avea o experienta placuta si fara incidente, se recomanda folosirea unui irigator special pentru clisma. Cum sunt cele de pe: https://erogen.ro. Spor la experimentat celor doritori!