| Pitzipoanca a întrebat:

Ce parere aveti de sexul la prima intalnire?

Răspuns Câştigător
| g30rg3_9729 a răspuns:

Sincer, cred ca depinde de fiecare persoana in parte. Fiecare are parerea lui...eu nu sunt nici pro dar nici contra, depinde de situatiewinking

70 răspunsuri:
| Pitzipoanca explică (pentru Azµre):

Foarte adevarat si foarte corect.

| Pitzipoanca explică (pentru madalina_4528):

Nici eu.

| Azµre a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Multumesc

| Pitzipoanca explică:

Imi cer scuze ca nu am precizat mai devreme, ma refeream la cazul in care intre cei doi nu a existat o relatie (de amicitie) anterioara. Si ma refeream la sexul la prima intalnire ca regula. Incep si eu de curand sa deschid urechile la ce se petrece prin cluburi si mi s-a parut socant ca un dans si un cocktail sa fie suficiente pentru a "castiga inima" cuiva.

| Pitzipoanca explică (pentru DeadWood):

thinking Pt mine, curva poate fi atat baiat, cat si femeie. Curva e mai mult o stare de spirit, care implica foarte multa rautate, lipsa de suflet. Mersi pentru raspuns. ^___^. O zi catifelata.

| Pitzipoanca explică:

laughinglaughing *thumbs up*

| Pitzipoanca explică (pentru IMC90):

Deceptionat(a)?

| IMC90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Mai degraba realist. Incerc pe cat pot sa ma detasez de prostime, si sa consider moral si adevarat ceea ce am observat eu, nu ceea ce zice in reviste.

| Pitzipoanca explică:

^____^ mersi fratili meu. Respect!

| Pitzipoanca explică (pentru J0hn):

Multumesc de raspuns.happy

| Pitzipoanca explică (pentru IMC90):

Imi cer scuze, dar nu prea inteleg ce vrei sa spui si nu prea vad legatura dintre raspunsurile tale.

| IMC90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

M-ai intrebat daca sunt deceptionat. Iar eu ti-am raspuns ce sunt (realist). Daca sunt deceptionat sau nu, asta n-are relevanta. N-ai nevoie de nicio deceptie ca sa intelegi cum functioneaza lucrurilewinking

| Pitzipoanca explică (pentru IMC90):

Imi pari deceptionat de viata. happy. Sunt un om realist, si cu toate astea, din timp in timp, imi acord razagul de a crede in zane. Exista feminitate, masculinitate, "jocul seductiei"...

| IMC90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Cine traieste cu adevarat in Romania, nu mai crede demult in zanewinking

| Pitzipoanca explică (pentru IMC90):

Uite ca eu vreau sa pastrez o doza minima de inocenta/ingenuitate/credinta in zane... Pentru ca vreau. Si pentru ca pot.

| IMC90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Eu nu. Am renuntat demult la prosteala, nu imi permit sa mai fiu aberant :->

| Pitzipoanca explică (pentru Pitzipoanca):

Dragul meu. Tu confunzi grav notiunile. GRAV. Nu e vorba de prosteala. E vorba de faptul ca nu vreau sa ajung o curva (figurativ) lipsita de suflet. Poti s-o arzi superior si rece, indiferent si inteligent. Stii care e toata chestia? Ne-o vom lua la fel de la viata. O vei musca la fel de dur ca mine. Poate chiar mai dur. O seara faina sa ai. Nu te mai complica incerc sa intelegi notiuni prea abstracte...

| Valentyna290497 a răspuns:

Cea mai mare prostie a unei fete!

| Pitzipoanca explică (pentru Valentyna290497):

Si... e o chestie inteligenta din partea unui barbat?

| IMC90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Dafaq?laughing
Cu ce nea crezi ca vorbesti? majoritatea lucrurilor care par seductive sunt niste minciuni ipocrite. Spre exemplu, 90% din barbati nu cred o iota din ce spun parteneri in pat, iar 10% spun tot ce spun din prostie laughing
Daca nu esti ipocrita nu devii curva nici macar la sensul figurativ. Astea sunt stereotipuri cretine...

| Pitzipoanca explică (pentru IMC90):

Dragutule. Eu nu vorbeam despre chestiile cretine care se spun antecoital. Niiici nu eram in acelasi camp lexical. Tu ai facut o generalizare, asa ca am urmat traiectoria trasata de tine. Nu ma referem DELOC la prostiile alea. Daaaamn. Eu ma refeream la oameni, in general. Si la relatiile interumane, in general.

| IMC90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Pai, ajungi la prima mea vorba, si anume ''fiecare isi urmareste negresit propriul interes''winking Relatiile interumane sunt bazate 100% pe interes. Chit ca te chem la o bere ca sa nu ne plictisim, si tot avem un INTERES comunwinking
Chit ca te ''combini'' cu X si ''sanchi'' il iubesti, tu de fapt tot o pornire fiziologica iti satisfaci (deci un interes). Dragostea este o modificare a raportului neurotransmitatorilor in creier.

| Pitzipoanca explică (pentru IMC90):

Si respectul ce e?

| IMC90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

A murit odata cu Elena Ceausescu rolling on the floor
Pana si respectul e fatarnic... Poti sa admiti ca e asa sau poti sa te arzi si sa simti pe propria piele advearulwinking

| Diabolique a răspuns:

rolling on the floor Citind răspunsurile la întrebarea asta, cu mintea mea îngustă, la ora 00:00, am înțeles că IMC90 e drăguț.

| EmaS a răspuns:

Foarte proasta.

| pwp a răspuns:

Ce parere as putea avea?
O fata nu se respecta pe ea daca face asa ceva.

| Pitzipoanca explică (pentru pwp):

Si pe restul ii respecta? ^___^

| CreangaVerde a răspuns:

Preaa tare! da sa folositi protectie.

| scumpika58 a răspuns:

Este o prostie!