| Elenaaaaaa a întrebat:

Ce parere aveti de sexul oral? (atat din punctul de vedere al fetelor cat si al baietilor)

31 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Off doamne ce dezbatere...vad ca nimeni numai practica sexul normal, dragoste si alea alea, acum e la moda sexul oral, mai tarziu ce va fi? nu vreau sa imi dau cu parerea ca mi-as aprinde paie-n cap..fiecare e liber sa faca ce doreste in intimitatea lui, ca nu sunt de acord cu majoritatea care il practica, asta e alta mancare de peste..indiferent de cat as iubi pe cineva, nu as practica asa cevastraight face
O zi minunata sa aihappy

| doc69 a răspuns:

Nimic nou sub soare se practica din antichitate daca nu si mai demult. tine de dorintele reciproce si de placerea fiecarui cuplu.

| Gdeni a răspuns:

Dragut (daca exista o igiena corespunzataoare din partea ambilor parteneri)

| Azµre a răspuns:

E ok atâta timp cât e practicat de persoane peste 18 ani cu un partener stabil și o relație de lungă durată!

| Oana92 a răspuns:

Este o practica normala intr-un cuplu stabil. Atata timp cat ambii parteneri il accepta nu vad nicio problema in practicarea lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Din punct de vedere stiintific este considerat deviere de comportament sexual, sunt contra lui.
Te pup!

| Pitzipoanca a răspuns (pentru anonim_4396):

Punctul de vedere stiintific fiind emis cand... La 1800?hee hee

| Foxyyyy a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Si atunci se practica, doar ca nimeni nu recunoastea.Nu mai baga in seama copiii sau frustratele ca respectiva de mai sus.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Foxyyyy):

S-a practicat cam dintotdeauna. Intr-adevar, a existat o perioada in care era incadrat ca deviere, dar parca asta era inainte de 1900. Pe de alta parte, acum cativa ani, BDSM a fost inclus ca o practica sexuala normala. Argumentul "asa spun cercetatorii" e o prostie. De exemplu, homosexualitatea inca e considerata afectiune psihica, asta conform cursurilor de la medicina. Argumentul "mi-e greata" ar fi mult mai valabil.
On topic: foarte de acord, sunt mare fana. Totusi, e bine s-o faci safe...

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din punct de vedere stiintific practicarea sexului oral reprezinta o problema doar atunci cand nicio alta practica"normala" nu (mai) produce placere...

| Oana92 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Homosexualitatea nu mai este considerata o afectiune psihica conform DSM ( din punctul meu de vedere este o tampenie, dar na...)

Mai mult de atat observ ca tinde sa devina normalitate, iar noi heterosexualii sa fim priviti ca fiind anormali

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Oana92):

Nu mai e considerata afectiune psihica la nivel global, dar unele materiale nu au fost revizuite. Si nici mentalitatile multora.
E o tampenie, dar, de exemplu, intr-un stat din USA (cred ca Alabama, da' nu bag mana in foc) e ilegal sexul oral. Asa ca mare e gradina Domnului, si multi vor sa inchida portile.

| drhotzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Iarasi aceeasi discutie?
din punct de vedere stiintific nu este nici o problema! iar citesti din surse idioate din evul mediu timpuriu?

| Dianatips a răspuns (pentru anonim_4396):

Şi aici dau de tine?
Du-te bate-ţi coasa...
Eu cred că tu scrii faza asta cu devierea de comportament sexual la toate întrebările care au legătură cu sexul oral sau anal.
Din care punct de vedere ştiinţific?
Nu mă lua iar cu psihologia şi cu toate non-sensurile tale...

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt total de acord cu tinehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elena,nu te lua dupa nici o parere.Pentru diversificare si intarirea unei relatii, in cuplu, este permis orice, atata timp cat acest lucru ajuta relatia respectiva si ambii sunt de acord, simt acelasi lucru.Mult noroc.

Răspuns utilizator avertizat
| bogdan72 a răspuns:

Cu toate ca obisnuiesc sa bat campii despre forma, substanta, context si exceptii, iti voi da un raspuns scurt. Baietilor le place sexul oral. Sunt unii carora nu le place sa si ofere, dar cand vine vorba de primit...

| BSwwatch a răspuns:

Este un experimnt si o metoda de satisfacere destul de normala.Sexul oral face parte din viata sexuala si este foarte apreciat de catre ambi parteneri, sexul oral face parte din preludiul unui act sexula care va urma sa se consume, dar se poate finaliza si doar prin acesta metota! Prin urmare sanatos si normal, atata timp cat din punc de vedere medical sunt sanatosi ambi parteneri, normal!

| SimionAlexandru a răspuns:

Nu este nici "normal", dar nici ceva "anormal".
Sunt doar termeni relativi. Depinde de dorintele fiecaruia :-) Insa, totusi, nu ar trebui ca astfel de momente intense de placere, sa fie oferite/irosite inca de pe la vreo 14-18 ani.
Nu se stie niciodata cand vei gasi pe cineva care sa te iubeasca cu totul sufletul, si cand vei trai impreuna cu acesta, sa nu mai ai nimic special de oferit :-) Asta desigur, daca esti in regula cu acest concept. Nu este nimeni obligat sa faca ceva ce nu ii place. Iubirea neconditionata, este aceea care spune: "Te iubesc suficient de mult, incat sa aleg pentru tine, ceea ce TU alegi pentru TINE"

| alex500 a răspuns:

E ceva normal pana la urma, toata lumea il practica.

| NaRuToSkUmPiK a răspuns:

Pai eu a mo parere buna despre asta fiindca la inceputul oricarui contact sexual e de preferat sa se inceapa cu sex oral asa starneste intersul si provoaca erectii puternici si de asemenea si orgasm big grin

| MiaAtasiei a răspuns:

Mie mi se pare o prostie.adica a face dragoste inseamna a te contopi cu barbatul iubit insa sexul oral nu ar trebui sa faca parte din asta!

| Dianatips a răspuns (pentru MiaAtasiei):

De ce? Pentru că ai văzut în filmele XXX cum domnişoarele cu pricina şi-o îndeasă până în gât? Sexul oral în realitate poate fi foarte diferit de cel pe care-l vezi în filmele pentru adulţi, poate fi şi tandru. De exemplu când partenerul doreşte să te alinte la propriu cu pupici din cap pana în picioare, îţi dai seama că va trece şi prin zona aceea

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Dianatips):

Off: Rectificare - "din cap pana intre picioare".Asa happy.
On: Nimeni nu mai intreaba de amor, de pasiune, de tandrete etc.
S-a ajuns sa se vorb easaca numai de sex oral si anal si va ganditi ca nu aveti destule gauri pe unde sa vi le mai bagati.Nu mai dureaza mult si va deveni un "sport" popular si bagatul penisului in ureche (unde o incapea), si la asta ca si la oral ca cica hata "din dragoste, din iubire si pasiune" da da da cum sa nu...cine v-o crede!

| Dianatips a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Eu nu susţin sexul anal dar nici n-am o problemă cu cei care îl practică, e strict problema lor. Îmi pare rău dacă tu nu ai parte de pasiune şi tandreţe. Lasă, când ai să găseşti persoana potrivită poate că vei înţelege despre ce vorbeam laughing

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Dianatips):

Draga, nici eu nu am nimic cu persoanele care practica ceva ce eu nu dar sa nu vina la mine acele persoane si sa-mi spuna mie ca-s de moda veche sau anormala doar pentru simplul fapt ca mie pur si simplu nu-mi place, nu ma atrage. Atata timp cat, spre exemplu, eu nu te fac pe tine cu*va doar pentru ca tie iti place sexul oral nici tu sa nu ma faci pe mine "incuiata" doar pentru ca pe mine nu ma atrage ceea ce pe tine te atrage.
-Numai bine.

| cicika a răspuns:

Buna! am auzit ca nu e bine sa faci asa ceva. si ca e pacat. dar sa primesti e placut dar sa oferi nu prea. si as spune sa sexul in vagin ofera mai multe placeri dar fiecare cu preferintele lui!

| HoriaToma a răspuns:

In acceptiunea mea, sexul oral este binevenit atat pentru el cat si pentru ea! Este ceva fermecator, mirobolant, as putea spune. Atunci te eliberezi cat mai repede de stres si uiti de orice problema ce te apasa sau te framanta.Sunt intr-utotul de acord cu acest tip de sex lasat de la Dumnezeu si nu este o rusine, asa cum multi o considera. Adeseori, este mult mai placut decat sexul normal, dar si decat cel anal.Iti recomand cu incredere sa practici sexul oral, este ceva nemaipomenit, indiferent de ce spun altii! Lasa-i pe altii, simte-te tu bine! Asta conteaza cel mai mult! Cu siguranta iti va placea! FUNDita?

| Sweetcookie96 a răspuns:

Din cate am observat foarte multe fete sunt impotriva sexului oral..baietii niciodatalaughing
Cred ca este problema fiecaruia ce face in dormitorul lui... daca iti surade ideea nu vad de ce sa nu incerci.
Eu nu am practicat pana acum dar nici nu ii judec pe cei care o fac

| nikuaethera a răspuns:

Hai sa-ti spun lucrurile din perspectiva unui baiat:presupun ca ai prieten.Acum,el ti-a cerut lucrul acesta sau tu te-ai hotarat sa-l surprinzi placut? De obicei(ma stiu pe mine), baietii fac tot posibilul sa obtina lucrul acesta happy. Daca ai o relatie de cv ani, poti sa incerci.