| sopranaCadaverica a întrebat:

Ce parere aveti de un barbat care prefera autosatisfacerea in detrimentul sexului cu o femeie? Avand in vedere ca locuieste cu una in casa (colegi) si au mai facut sex, chiar des. Insa el prefera sa vorbeasca cu o alta online si nu mai simte nevoia de contact sexual, doar autosatisfacere. Parca a luat-o razna de 8 zile.
Cum se explica acest comportament?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E mai atras de aia din online

| sierra1 a răspuns:

Credem că partenera e urâtă-foc!

| Mosotti a răspuns:

S-a saturat de partenera cu care este in casa, asa ca vorbeste cu o alta si se masturbeaza cu gandul la ea, fie ca o vede fie ca nu o vede si isi imagineaza cumva cum ar arata. Ca si daca ii placea masturbarea, o facea cu colega (partenera, ca daca au facut sex e partenera, o punea pe ea sa-i faca, dar nu o mai place.

Nu inseamna ca nu ar face-o cu una care i-ar place. Plus ca masturbarea de multe ori este o fantezie in sine, fara legatura ca faci sex cu o femeie sau nu, si la femei e la fel. Adica nu neaparat trebuie sa nu ai partener sau partenera ca sa te masturbezi.
Simte nevoie de contact sexual cu alta care i-ar place. Deocamdata nu a gasit pe una sa-i placa si na, face si el cum face.

Cand un barbat nu are partenera si se masturbeaza in loc sa o faca cu una, e bine ca o face, ca ii creste mult selectivitatea, nu sta sa traga de orice femeie pentru un amarat de sex, asta deci alta varianta la general zic. Si chiar am propus asta pentru a egala treburile, sa nu fie femeia mai presus ca barbatul doar ca el are pofta mai mare de sex.

| CodrutElian1990 a răspuns:

E o deviatie de comportament sexual datorat unor factori, care nu sunt aceiasi la toti care o fac.
1. Pentru unii barbati, a face doar sex cu o femeie, fara iubire, doar pentru descarcare sexuala, este un act obositor, care nu da satisfactie, ba uneori simte repulsie a sta langa acea persoana dupa ejaculare.
2. Chiar daca a facut sex cu acea femeie nu a ajuns la satisfactia dorita, deoarece aceasta a asteptat totul de la el.
3. Unii barbati doresc acte perverse, pe care femeia cu care le locuieste nu i le ofera. Cea cu care vorbeste la telefon cand se masturbeaza ii creaza asemenea imagini.
In incheiere vreau sa spun spre stiinta unor femei: actul sexual se face in doi, nu numai de barbat. Femeia trebuie sa aiba aportul ei, care sa-l faca pe barbat sa o doreasca si sa se simta foarte bine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

De vorbit vorbeste cu ea dar ii este frica sa se apropie de femei. E ceva la psihic poate ca are niste traume din copilarie, poate ca atunci cand a fost mic la batut maicasa si de aia ii este frica sa se aproprie de femei.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Multi copii raman cu traume inca din copilarie iar starea asta de frica te consuma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Probabil simte nevoia de ceva nou sau pur si simplu vrea sa incerce și cu altcineva. 8 zile nu este o perioadă extraordinar de lunga. Cel mai probabil o sa revina la vechile "obiceiuri". Există și posibilitatea ca el să vrea o relație, nu e tocmai serios sa ai o colega de apartament cu care să faci sex, dar cu care să nu ai o relație. Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca stie partenera lui de apartament e okey.
Dacã nu,
Ala nu-i barbat ii un bou obsedat(care nu are curaj sa se desparta de nevastasa/iubitãsa daca e cazul)Ori te minte ca nu face sex cu ea, sau va minte pe amândoua sa dea sperante aiurea.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Tipul sta cu aia doar asa, ca prietenie cu beneficii, se impart cheltuielile in casa etc. Dar ne scriem uneori porcosenii si se excita cam tare si a devenit onanist notoriu de 8 zile dupa cum imi zice...ca nu mai simte nevoia de sex cu tipa respectiva.

| troleibuz a răspuns:

S-a saturat de colega. Deja ii cunoaste scorbura. E barbat. O femeie noua e o provocare noua. O sa-i treaca la fel de repede si de cea online. Mai exista si varianta de a minti ca sa ii castige simpatia. Si sa impuste doi iepuri deodata.

| Paul754880338 a răspuns:

Cu siguranta exista niste mici incompatibilitati in relatia lor sexuala, care daca raman nediscutate vor duce la disparitia atractiei sexuale. Compatibilitate se cladeste nu se gaseste, si cel mai adesea se cladeste in urma comunicarii. Daca unul dintre ei ar incepe prin a marturisii cei nu-i place si ce schimbare si-ar dori, provocandu-l si pe celalalt la aceiasi marturisire, ar fi un inceput si un punct din care sa inceapa reconstructia. Daca fiecare asteapta imbufnat ca celalalt sa faca primul pas, nu cred ca va merge. De asemenea cred ca orgoliul ( in exces ) este daunator.

| CristianaMaria a răspuns:

Nu ii face placere actul sexual cu persoana respectiva.Ori si-a pierdut interesul, ori este ceva in actul sexual ce nu ii face placere deloc.Cand ai ceva ce iti place, nu te duci in alta parte.

| frateletudor a răspuns:

Am să mă exprim ca și cum tu ai fi tipa cu care "nu mai vrea"; dacă mă înșel, tot vei înțelege ideea, cred. Sper. Mă gândesc în primul rând la mândrie. Tipul refuză din mândrie să mai facă treaba cu tine. Fie l-ai supărat, fie are el închipuiri că-i dependent de tine sau de situația în care se găsește acum. Sau poate e doar ceva temporar: mă refer la masturbare ca fantezie. Ceea ce nu prea cred. Mă gândesc că majoritatea bărbaților nu ar da la schimb o senzație adevărată pe o iluzie (care și-o provoacă ei înșiși; altfel, n-am mai avea războaie: am face laba și nu ne-am mai da în cap pentru o femeie/ cap de soldat). Desigur, mai este și varianta în care tu nu ne spui întreaga poveste, știind poate de ce omul lucrează la "ciocan". Zi faină să ai!

| sopranaCadaverica explică (pentru frateletudor):

Eu sunt tipa cu care vorbeste online si planuim sa ne vedem. Curand nu se poate, ca suntem la mii de km departare, dar parca s-a aprins ceva in el, asa, pe net. Si eu simt ceva pentru el. Asta mi se pare fascinant.