| Anonima123456dd11 a întrebat:

Ce parere aveti? Deci e o fata si un baiat.Se saruta, mereu la petreceri danseaza impreuna, se îmbrățișează, atunci cand ii intrebi unul de altul spun ceva gen "imi place, e foarte frumos/frumoasa" dar cand ii intrebi de ce nu sunt impreuna spun "nu e momentul".Amandoi spun unul de celălalt doar cuvinte frumoase. Doar ca fata e mai cuminte asa si baiatul putin mai diferit, adica nu imi vine acum termenul, dar o sa zic "gacigar".Oare el nu vrea o relatie serioasa? Se gandeste ca daca ar fi cu ea nu s ar mai putea distra cum face de obicei, sau? Ea ar fi cu el impreuna...dar de el depinde.Ce parere aveti? Stiu ca am scris cam incalcit... sper sa intelegeti.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

El o place dar nu vrea o relație serioasa dacă ea e genul cuminte, sau poate ca deși îl vede ea gagicar e posibil sa fie destul de timid și sa l sperie ideea de relație. Depinde cum se înțeleg cei doi, ce discuții au, faptul ca o vede frumoasa nu garantează ca sentimentele lui sunt profunde, ea dacă vrea sa fie cu el trebuie sa mai aibă un pic de răbdare sa se cunoască mai bine și sa înțeleagă ea singura natura sentimentelor lui, e greu sa ști ce are în cap un om și dacă îl cunoști, noi aici ne dam doar cu părerea

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca si tu esti obsedata de nunta, vrei nunta la 16 ani si copii,familie,casa,vrei sa fi mama dar nu ai scoala terminata,un loc de munca,da visezi la relati serioase, baiatul vrea sex il inteleg e uman, natural, nu vreti sex vedeti de gay, asexuali, masculi fara testicule etc

| Anonima123456dd11 explică (pentru RAY):

Prin relatie nu ma refeream la asta....doamne sfinte...

| RAY a răspuns (pentru Anonima123456dd11):

In sf se aprinde ceva in creierasul tau

| Anonima123456dd11 explică (pentru RAY):

Nu e totul in viata doar despre sex...cel putin nu pentru mine...

| RAY a răspuns (pentru Anonima123456dd11):

Nu,e vorba de banii,ipocrizia, falscitate, minciuna, teatru, drame

| Emilian65 a răspuns:

Bravo lor! Asta este viata intre doi adolescenti csre se iubesc cu adevarat.

| Anonima123456dd11 explică (pentru Emilian65):

Deci zici ca si el o iubeste? happy

| Emilian65 a răspuns (pentru Anonima123456dd11):

Da.

| Frank51 a răspuns:

Cum sa se mai "distreze" si cu altele daca ar fi intr-o relatie cu ea? E normal sa fie asa.

| Anonima123456dd11 explică:

Ea il place mult pe el.Dar in mintea lui ce e? Daca il intreaba prietenii spune de ea ca e "perfecta"...atunci ce il opreste?

| Anonima123456dd11 explică:

Ea are 16 ani si el 17

| Anonima123456dd11 explică:

Vad ca multi nu ati inteles intrebarea. Ceea ce va intreb eu este ce credeti...el o iubeste? Sau o vede ca pe o simpla distractie, usor de inlocuit, ca oricare alta...

| AnaMaria113bm a răspuns:

El nu își dorește ceva serios, se distrează pe moment și are o oarecare simpatie. Sau poate că ea nu i-a dat semne că ar vrea o relație, așa că nici el nu insistă

| RAY a răspuns (pentru AnaMaria113bm):

Cica el nu isi doreste nimic serios la 17 ani,dar ce iti doreasca un baiat la varsta aia? nunta,familie,copii,nevasta,nici macar nu are un loc de munca, scoala terminata, nu traim doar ca sa facem copii, inca mai aveti gandirea aia din evul mediu =fetele sunt masini de facut copii, asta la 16 ani daca ramane gravida viata ei e distrusa complet si viata lui, deci despre ce discutam el simte dorinta sexuala involuntara, sa faca sex protejat si asta nu povesti cu relati serioase

| AnaMaria113bm a răspuns (pentru RAY):

Nu era menționată vârsta când am răspuns! Sorry! Desigur că nu poate fi ceva serios.

| RAY a răspuns (pentru AnaMaria113bm):

Bine cu femeile in general nu ai ce sa faci pe termen lung ceva serios

| Anonima123456dd11 explică (pentru RAY):

Cand am spus relatie serioasa ma refeream in sensul ca nu te pupi acum cu una si dupa o ora cu alta...asta e distracție...nu relatie

| RAY a răspuns (pentru Anonima123456dd11):

Fiecare vede viata in mod diferit

| Anonima123456dd11 explică (pentru RAY):

Clar

| DeathIncarnate a răspuns (pentru RAY):

Stai asa, cum adica nu ai ce sa faci pe termen lung?
La ce te referi?

| RAY a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Exact ce am afirmat, am sa cred ca nu e asa cand am sa intalnesc o fata si o sa fac ceva serios pe termen lung cu ea, in caz contrar nu cred, nu o sa cred in vechi