| Preda_Stefan_1994 a întrebat:

Ce parere aveti depre sexul anal?

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Misto

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru femeie sexul anal de obicei/de regula este doar dureros, pentru barbat poate fi foarte satisfacator chiar din momentul primei penetrari. Din cauza putinelor date statistice, se pare ca sexul anal este practicat doar de o minoritate, deoarece este incetatenita/perceputa impresia, convingerea ca sexul anal reprezinta un sex anormal, o fantezie sexuala, o perversiune imorala. Riscurile practicarii acestui tip de sex sunt foarte neclare deoarece datele sunt destul de putine si cele existente in marea majoritate sunt contradictorii. Pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa-i faci prietenei clisma inainte de a incepe sexul pentru golirea si igienizarea colonului. De asemenea este nevoie sa fie folositi lubrefianti de calitate speciali, deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum vaginul si fara o lubrefiere adecvata si din abundenta, sexul va fi intotdeauna foarte dureros in egala masura pentru ambii parteneri. In cazul in care tu ai un penis viguros/zdravan, si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari in "forta" risti sa ii produci/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor dar din pacate se vindeca foarte greu. In consecinta pentru practicarea sexului anal in mod constant este necesara o pregatire adecvata si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. In cazul in care doriti doar sa experimentati ceva inedit in vederea satisfacerii unei fantezii sexuale se poate si fara o pregatire adecvata, insa in acest caz exista riscul de a iti manji "barbatia" cu "rahat". Multa sanatate.

| Nitunitu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumim wikipedia, voiam sa mananc ceva. Poate maine.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Nitunitu):

Consider ca fiind destul de curioasa aprecierea si/sau asocierea.

| Emilian65 a răspuns:

Nu prea buna.

| Felys a răspuns:

Cea mai proasta din lume, nu recomand absolut nimanui sa incerce

| Ceva123 a răspuns:

E ceva de genul extrem, dar nu e benefic sa-l practici decat foarte rar si sa fii pregatit. (Nu insirui ce ar consta pregatirea ar fi prea ciudat)