| floriana08 a întrebat:

Ce parere aveti despre barbatii care au aventuri si atat cand au o relatie si partenera lor e pe primul loc mereu? Orice barbat inseala dar unu care doar isi face treaba cu una si gata

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu propus sa te faci lesbiana ai ai scapat de ** porci barbati**, in primul rand monogamia e o minciuna iar iubirea este o slabiciune, un cancer care te face sa iti pierzi ratiunea si te face jucaria ei, te manipuleaza cum are ea chef cu tine, bravo celor care inseala, de barbati de aia va place

| Violleta2022 a răspuns:

Pe lumea asta sunt 2 felurid e barbati, cei fideli si cei infideli.
Daca ai dat peste unul infidel, te asigur ca nu se va schimba niciodata, doar va poleniza fiecare floare iesita in cale, fara scrupule si fara bun simt.
Acum este decizia ta ce alegi, un barbat cuminte, care sa fie doar al tau, sau un curvar, pe care sa-l imaprti cu altele?!
In ce priveste remarca ta cu: "orice barbat inseala" te contrazic, fiindca este o parere eronata.
Nu toti barbatii inseala, doar curvarii!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1 din 4 înșeală conform statisticilor.
Apoi se întorc la soție.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"orice barbat inseala" - ha?
Cum ai dedus asta?

| Plato a răspuns:

Imi pare rau sa vad cat de tare te poti injosi prin simplul fapt ca vorbesti cu nonsalanta de un lucru oribil, de neiertat, precum adulterul.
"Orice barbat insala*", ia, nu mai spune. Pe bune? Inseamna ca oi fi fost beat sau drogat, ca nu reusesc sa-mi amintesc sa fi inselat si, mai mult, imi vine mancarea inapoi cand ma gandesc ca as face-o vreodata.

Asculta bine, si nu uita: Daca te-a inselat partenerul, inseamna ca NU te iubeste, NU da doi bani pe tinel. Esti un obiect, o carpa pentru el. Daca te-ar fi iubit, nu l-ar fi lasat sufletul sa te insele nici daca i se arunca Jennifer Lopez la picioare. Cand te-a inselat, a declarat ca nu insemni nimic pentru el.
Normal ca-si face treaba si gata, ca aia nu-i face de mancare. Isi face treaba cu aia si se intoarce la proasta ce-l asteapta acasa. Cum, cum, cum, cum, cum, Doamne iarta-ma, e posibil ca un om sa accepte sa fie inselat? Mi se pare de domeniul fantasticului, mi se pare inuman.
Tine minte, oricat ai nega, un lucru e cert: femeie inselata = carpa pentru barbatul acela.

Nu exista asa ceva, fetito, nu se pune problema.
Termina cu chestia asta "orice barbat insala". Asta e o replica de acum zeci, sute de ani, cand chiar asa era. Atunci toate femeile erau carpele barbatilor, dar se presupune ca v-ati emancipat.

DOAR UN NENOROCIT e capabil sa INSELE. Doar un ratat, un om jalnic, de nimic.
E unul dintre cele mai dizgratioase lucruri pe care le poate face un om.
Niciodata, sub nicio forma, nici daca e printul Charles, sa nu accepti sa fii inselata. E ceva de NEIERTAT.

IUBIREA NU POATE COEXISTA CU ADULTERUL - PUNCT

Adulterul NU e o greseala, e o ALEGERE.
Tu nu trebuie sa fii doar importanta pentru el, ci sa fii TOTUL pentru el. Daca ai fi totul, nu s-ar duce la alta.

Da, chiar ma enerveaza sa vad femei care accepta asa ceva, ma scoate din sarite. Doar o femeie proasta, bai dar proasta, proasta rau, batuta-n cap, ar accepta sa fie inselata.

Stergeti complet si definitiv din cap ideea "toti barbatii insala". NU toti insala, doar nemernicii o fac.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu am un vecin pe casa scarii care nu si-a inselat sotia doar s-a dus la curve si atat, dar faza e ca ea nu stie ca el se mai duce la curve ca sa isi descarce pistolul atat.

| Plato a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

" nu si-a inselat sotia doar s-a dus la curve si atat"
Aia inseamna inselat, prietene.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Plato):

El si-a inselat sotia doar sexual ca sa fie satisfacut nu sentimental ok e o diferenta.

| Plato a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu e nicio diferenta, tot nemernic e. Intelege ca nu exista justificare pentru adulter.
Nu ai voie, sub nicio forma, sa-ti inseli partenerul. Nici fizic, nici emotional, nici cu gandul.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Plato):

La ce ai spus tu ma duce cu gandul la ce e scris in Biblie si sa stii ca ai dreptate, dar in ziua de azi nu mai poti avea incredere nici in fratii tai dar mite in cineva strain.

| Plato a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Eu nu stiu ce frati ai tu, dar nu e asa. Nu ai cum sa nu ai incredere in absolut nimeni, ca devii paranoic si trist.

Ok, nu avea incredere in oameni, dar ai incredere in iubire!winking

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Plato):

In ziua de azi nu mai exista iubire ci doar interese atat.

| Plato a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Iti spun ce i-am spus si lui Ray: imi pare rau de tine, inseamna ca esti un om foarte trist.
Daca ai ajuns sa nu mai crezi in iubire... e din cale afara de trist, efectiv.
Fara iubire, lumea nu exista. Daca nu crezi in iubire, inseamna ca nu crezi in nimic.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Plato):

Uite ce frate nas vrea sa te jignesc dar daca ar fi existat cu adevarat iubire lumea in care traim cu totii ar fi fost mult mai buna si am sa iti spun si de ce Evanghelia Promisă în Gradina Edenului: "Vrăjmășie voi pune între tine şi femeie, între sămânța ta și sămânța ei. Aceasta îţi va zdrobi capul, şi tu îi vei zdrobi călcâiul." (Geneza 3: 15) cred ca m-am facut destul de inteles prin asta FRATE si sa iti mai spun eu ceva sa nu ai incredere in ele niciodata caci s-ar putea sa te trezesti la un moment dat ca copii pe care ii ai cu ea nu sunt ai tai ci de fapt sunt facuti cu fratele tau, prietenii, dusmanii tai pana si propria mama te poate minti inlegatura cu tatal tau si sa te trezesti ca ai trait in minciuna ok.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"Daca nu crezi in iubire, inseamna ca nu crezi in nimic.

De fapt "iubirea" asta e doar un mix de substante chimice care actioneaza similar unui drog si de multe ori ne da idei tampite si ne face sa actionam prosteste.
Restu-i poezie.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Iubirea e astronomica, absoluta, infinita.
Nu are nicio treaba cu creierul, iubirea nu e o stiinta.
Iubirea e de la Dumnezeu, Dumnezeu e iubire si e tot.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

E, spanac. Dumnezeu e o iluzie, o gogorita.
Iar iubirea e exact ce ti-am spus.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Parerea ta, prietene.
Pentru mine Dumnezeu e cat se poate de real, iar iubirea e divina.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

E la fel de real ca Zana Maseluta. Dar nah, si aia e reala pentru unii, asa ca...

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Toti barbatii inseala exact ca femeiile asta e clar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred cã o sa primesti raspunsuri serioase, atât timp cat spui ca " orice barbat inseala" tii se vede coeficientul de inteligenta.

Exact isi face treaba cu una, Dar ii incurca pe cei care pot avea relatii serioase sau beneficii cu acele tipe la care au ei aventuri. Plus nu isi respecta partenera, degeaba o pun pe "primul loc".

| OrdanKarris a răspuns:

Daca barbatul inseala inseamna ca nu primeste ce ar trebui sa primeasca acasa. Un barbat nu inseala de prea mult bine acasa.

Personal eu as fi curmat relatia din start daca nu primeam ce doream de la tine sau daca stambai din nas. Barbatii ofera relatia. Si chiar daca nu iti dadeam papucii din prima pentru ca nu oferi ce-mi trebuie, ma asiguram ca atunci cannd te insel, sa o fac in asa fel sa ma prinzi intentionat in mijlocul faptei iar apoi sa-ti zic: e doar vina ta! E vina ta ca stai intr-o relatie si nu esti responsabila si de nevoile mele ca barbat. Vrei sa nu te insel, arata-mi ca-ti pasa.

| Antopuff a răspuns:

Nu orice barbat insela. Daca face asta fie e nesimtit fie nu simte nimic pentru persoana de langa si sta pana gaseste ceva mai bun.

| Lizuca1234 a răspuns:

Eu cred ca nu mai exista decat 0. 00001% barbati fideli. Si aia ori sunt gay ori sunt casatoriti si habotnici! Argumente sunt destule-educatia, anturajul, social media, etc etc.
Nu prea exista barbat care sa nu se uite dupa alta, sa nu se gandeasca la alta si atunci cauta motive la iubita/nevasta ca sa poata insela. Mereu un barbat va spune la un moment dat ca sotia/iubita nu ii mai ofera ceea ce ii trebuie si va cauta in alta parte acel ceva. Personal eu consider ca atunci s-a dus naibii totul si trebuie pus punct ORICE AR FI