| AndreeaDeea210 a întrebat:

Ce părere aveți despre citatul acesta :
" Sexul oral este un pacat foarte greu.Gura a fost lăsata de Dumnezeu pentru a rosti rugăciunile."

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Că ai postat la categoria greșită - ăsta e subiect pentru „religie".

| Holiday a răspuns:

Principalul rol al gurii este de acces in sistemul digestiv al hranei. Secundar este folosita pentru comunicare si pentru alte activitati placute gen sex oral. Asta cu pacatul, rugaciuni, etc e doar o gogorita religioasa.

| AliGab a răspuns:

Ca este corect si din punct de vedere gramatical si moral si spiritual

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu l-a creat pe Adam dupã chipul si asemãnarea sa, iar pe Eva din cucu lui Adam.
De asta stau si barbatii mai in fata la bisericã, macar in casa Domnului sã nu pãcãtuiascã.

| Marvinmiau a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu stiam ca Eva a aparut din coasta lui Adam...

| OMFGConrad a răspuns (pentru Marvinmiau):

laughing Nu crede tot ce apare pe internet, nici măcar pe mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si sexul normal e un pacat greu, daca e facut strict pentru placere.Deci...clar nu am o parere buna.

| OMFGConrad a răspuns:

Mi se pare o stupizenie.

| alin131 a răspuns:

Sa nu fi desfranat!

| Dumblytics a răspuns:

Si mai ales, pentru a pupa icoane/moaste/cruci pline de microbi, de unde iei herpes, asta daca esti norocos.