| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre cunilingus?

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bună.

| xxxname a răspuns:

Eu unul, sunt de acord cu cunilingusul, fiindca cei cel practica, il practica din placere, si pentru placerea celuilalt. Desigur, ca nu vei face placere celuilalt din prima intilnire si cuiva pe care nu cunosti. Eu sint de acord cu cunilingusul, pentru cei ce sunt un cuplu, se cunosc bine, si in primul rind au o igiena curata. happy funda?

| Doηηa a răspuns:

Foarte bună.

| mihai69 a răspuns:

Să oferi, sau să primești?

| neutrino a răspuns:

Fiecare are gusturile sale iar ceea ce face in dormitor, acolo trebaie sa ramana. Aceasta este o practica care nu este recomandata sa se faca in plina strada.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cateodata am o parere buna, cateodata sunt frigid, in functie de partenera.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Cea mai proasta parere.
Dumnezeu uraste aceasta practica si daca te respecti, nu practici asa ceva.
Te pup!

| trixiiie a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic să nu pupi. laughing

| dragodana a răspuns:

Salut! Am o parere foarte buna.Imi place cand il primesc.Nu tot timpul ca n-ar mai fi asa special.
Sunt de acord cu xxxname in privinta faptului ca trebuie facut atunci cand un cuplu se cunoaste de ceva vreme si sta foarte bine cu igiena.Nu trebuie facut cu oricine ca te trezesti cu tot felul de boli.

| trixiiie a răspuns:

Dacă vrei să faci asta, o faci de plăcere, nu pentru că te pune prietena.
Înainte de asta, gândește-te cui îi faci, cu cine s-a mai culcat, gândește-te la igiena intimă și la repercursiuni - dacă are vreo boală, e posibil să te trezești că-ți apare herpes la gură sau candida, afte bucale etc. Dacă are sifilis și tu o carie, o aftă etc. îl iei și tu.
Părerea mea e că e o practică perversă. N-ai fost lăsat cu penis ca să bagi botu la savarină, ci ca să penetrezi vaginul cu el happy.

O chestie de viață : imaginează-ți că un tată se duce și-și pupă copilul după ce a făcut asta; un copil pur, curat. Cum e?

| armand69 a răspuns:

Nu poate exista preludiu fara cunilingus.