| Lore5668 a întrebat:

Ce părere aveti despre faptul ca o fată să se dezvirgineze la 14 ani?

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Groaznic, mult mult prea tanara

| corbulalbrosu a răspuns:

Este pur si simplu alegerea fiecarei fete in ce moment al vietii ei, decide ca este pregatita sa-si inceapa viata sexuala.

| Adry05 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

E alegerea fiecareia dar nu e ok deloc sau sanatos, afecteaza devoltarea + ca e destul de clar ca la o asemenea varsta n-a fost alegerea ei 100% ci a fost influentata de cineva sau ceva, e prea mica sa aiba discernamant si sa-si dea cu adevarat seama ce a "inceput".

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru Adry05):

Varsta legala de siscenrnamant (fara cazuri de deficiente neuronale) este de 10 ani. Varsta legala pentru sex, cu consimtamantul tutorilor ambilor participanti este de 15 ani. Varsta de majorat este de 18 ani. Personal, 14 ani mi se pare varsta minima pentru asa ceva. Pubertatea e in floare, fetele si baietii sunt excitati unii dupa altii + ca invata diferite tehnici, pe care le pot aplica in viitor. Cat timp nu se ajunge la sarcina, totul e ok. Si eu stiu o fata care a facut sex oral la 13 ani, fiind foarte dezvoltata si nu s-a intamplat absolut nimic.

| Adry05 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

E o diferentra in sex oral si sex vaginal despre ce vorbim aici?

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru Adry05):

Da, dar ea are 13 ani (cu sexul oral).

| Adry05 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Nu conteaza, tot e cu totu altceva. Nu zic ca e bine, dar nu genereaza schimbarile in corp pe care le genereaza sexul vaginal

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru Adry05):

Ok, ziceam doar ca se mai intampla.

| Adry05 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Ca se intampla da, clar, ideea e ca nu e normal si e total gresit sa ne purtam de parca e o normalitate.

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru Adry05):

Nu mi se pare chiar atat de anormal dar na, nici chiar bime nu e.

| Emilian65 a răspuns:

O fata la 14 ani nu trebuie sa se dezvirgineze. Deci, am o parere proasta.

| doctorandus a răspuns (pentru Emilian65):

Strabunicile tale la 14 ani aveau copii.

| Plato a răspuns:

Doamne, da-le minte incompetentilor ce sustin asa ceva.
E grosolan de anormal, e oribil, abject, dizgratios. Sa-ti sugrumi copilaria, sa-ti ucizi inocenta la o asemenea varsta, terifiant si sa te gandesti. In caz ca e vorba despre tine, nici macar sa nu te gandesti. E ilegal si imoral, si vei regreta groaznic de rau.

| Lioana a răspuns:

Nu am cum sa am o parere buna despre asa ceva. Trist, foarte trist daca o fata isi pierde inocenta la o varsta atat de frageda.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nimic obisnuit povestea asta era si in 2007-2008 dar daca stau bine sa ma gandesc cred ca asa a fost din tot de-a una de cand e lumea pe pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic neobisnuit.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

E alegerea ei.

| ElisaAna a răspuns:

Ca e mica si sa stea cuminte

| EduardPeTPU a răspuns:

Treaba ei