| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre femeile care sunt intro relatie isi inseala barbatul apoi raman gravide si impreuna cresc acel copil?
in usa 30% din testele au iesit cu rezultat pozitiv adica era alt barbat, cum credeti ca se simteau barbati aia? voi baieti cum v-ati simti?

am citit ca femeile la ovulatie prefera barbati alfa ca apoi sa stea cu beta

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o binecuvantare ca nevasta-ta sa iti faca un copil negru, de exemplu, desi voi sunteti albi amandoi!

Am auzit multe cretinitati la viata mea dar sa percepi ca pe o binecuvantare faptul ca nevasta-ta a facut un copil cu altul si tie ti-a spus ca e al tau, sigur e una dintre cele mai mari.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca testele de paternitate sunt facute tocmai din cauza existentei unor suspiciuni sau chiar a unor certitudini care trebuie demonstrate. gandeste-te cum se simt cele 70% din femei care nu au mintit si totusi au fost obligate sa faca test de paternitate!
Aia cu barbatii alfa si beta este mai mult o spalare de creier, nu o sa gasesti niciodata un om care sa-si schimbe preferintele de doua ori pe luna.
In alta ordine de idei, infidelitatea exista si este egaldistribuita la femei si la barbati. Marea problema este ca unul din parteneri inseala intr-o relatie, faptul ca rezulta un copil si mai departe este ceva minor si nesemnificativ in comparatie cu imensitatea gestului de a insela si a continua relatia.

| RAY explică (pentru Brigaela):

Saracele femei ce sa spun drama, dar sa cresti copilul care nu e al tau cum e?

| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Sincer, pe langa drama ca femeia pe care o iubesti te-a inselat, mi se pare un detaliu. Stii ca eu cred caun copil este o binecuvantare si toti cei care au crescut copii ai altora (ma refer la oamenii normali) spun ca trebuie sa fii cu adevarat o bestie sa nu iubesti copilul care iti creste in casa. dar gandeste-te sa stii ca femeia de langa tine nu iti este fidela (sau barbatul de langa tine). Asta mi se pare cu adevarat tragedia situatiei de mai sus. ca exista cupluri in care fidelitatea nu este o regula sfanta si care totusi continua in stilul asta prefacandu-se ca e normal.
Si iarasi gandeste-te ce greu este indiferent daca esti barbat sau femeie, sa fii fidel/a si sa nu fi crezut/a de persoana iubita. E ingrozitor de greu, te face, cred, sa te simti ultimul om de pe pamant.

| RAY explică (pentru Brigaela):

Asa e sa cresti copilul altuia e doar un detaliu, evitami intrebarile pe viitor ok

| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

De obicei nu ma uit la persoana care a pus intrebarea, raspund daca intrebarea mi se pare interesanta sau am ceva de spus. dar am sa facu un efort si am sa evit intrebarile tale in viitor.

| RAY explică (pentru Brigaela):

Leben sie wohl

| Emilian65 a răspuns:

O parere foarte proasta. Pleaca dupa alt barbat arunci cand nu sunt satisfacute de barbatul de acasa.

| sofisis a răspuns:

Iti zic eu ca in 70% din cazurile alea de care zici tu, nici femeia nu stia sigur ca nu e al barbatului respectivwinking
Sunt putine femeile care au atata sange rece incat sa stie 100% ca nu e copilul unui barbat si totusi sa se uite in ochii lui si sa afirme ca e.

| RAY explică (pentru sofisis):

Logic ca nu stia nici ea a cui e copilul, sunt si femei care fac teste ca nu stiu a cui e tatal

| Goete a răspuns:

Si eu am trei copii cu mine, care nu sunt ai mei. Pe ai mei ii cresc vecinii happy
Ce tanpenie... Daca ai o relatie in care crezi, ai proprii tai copii