| albastrel a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care se simt atrase de baietii mult mai mari decat ele? chiar daca este o diferenta sa zicem...intre 10 -20 de ani?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine zis NoGod. Fiind mai mare este mai matur, are mai multa experienta de viata, are mai multa intelegere si respect pentru tine. Este mai stabil, se gindeste mai mult la tine, NU RAPORTEAZA TOTUL DOAR LA EL, se gindeste la amindoi, stie sa te pretuiasca pe tine si calitatile tale. Te intelege mai bine, pe tine si nevoile tale. In principiu te doreste pentru ceeace esti tu si nu doar pentru trupul tau. Si daca-ti spune ca te iubeste nu o face superficial, o face pentru ca asa simte.

22 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

S-o dam pe fata si sa spunem ca majoritatea sunt atrase din cauza banului, fiindca cei mai mari nu mai sunt intretinuti. Masini, iesiri in oras, plimbari cu masina ( ture de oras ) crezi ca nu le place?

cami
| cami a răspuns:

Mda, sincer ma cam numar printre ele.

| carminaburana43 a răspuns:

Am parerea ca si eu am trait o stfel de experienta la virsta ta si nu e nimic rau in acest lucru cu conditia ca el sa nu fie insurat.Pentru ca atunci normele de bune moravuri si bun simt pentru a nu distruge o familie blocheaza aceste sentimente.

| Silvia a răspuns:

Hmmm...cand e vorba de fete de 15 ani care se uita la barbati de 25-35 de ani e cam ciudat, dar daca stai sa te gandesti la o femeie de 30 de ani, aceasta se poate uita la un barbat de 40 de ani...hai si 45, 50 e prea multlaughing
Ganditi`va putin...care dintre voi nu ati vrea sa fiti sotiile lui Brat Pitt sau George Cloonie?drooling love struck laughing

| Parintele a răspuns:

Unele fete se simt atrase de baieti mai mari pentru ca la ei gasesc mai multa intelegere, respect si o doza de maturitate care se concretizeaza in actiuni pozitive pentru ele. Un tip mai mare mai are si un ban in buzunar poate si o masina chestie care conteaza. Mai exista si senzatia de protectie pe care ti-o confera un tip de 30 ani fata de unul de 18 ani fitos si plin de el si lipsit de experienta de viata. Ar mai fi si experienta sexuala, tactul, sharmul care se dobandesc in timp.

| Linda a răspuns:

Eu as lua in considerare si aspectul ca poate iti petreci ultimii 20-30 de ani singura. ( Te si poti recasatori la 65 de ani, dar poate nu e asa de placut). Dar mai bine sa se maturizeze cat mai repede, sub 25 and it the best, parerea mea.

mira
| mira a răspuns:

O diferenta de 10 ani nu se simte la anii tineretii, de aceea in mod real fetele pot fi atrase de un barbat mai in varsta fara sa fie la mijloc un interes material.Pe masura ce diferenta de varsta creste precum si averea lui lucrurile devin suspecte.Fiecare insa stie ce-si doreste mai mult in viata. Poate ca ele sacridfica deliberat dragostea.

| albastrel explică:

NoGod se apropie cel mai mult de ceea ce cred eu...langa un tip de 19-20 de ani nu simti ceea ce simti langa unul de 30, 30 si... adica unul de 19 ani iti face complimente.la inceput, apoi. uita cum se fac... cel de 19 ani te vrajeste la inceput pe langa cel matur care esti vrajita de el mereu... de vorbele lui, de faptele leui, de gesturile lui... unul de 20 este prea imatur ca sa aiba incredere in tine chiar daca stie ca-l iubesti... dar cel mai matur are puterea de intelegere ca mai ai nevoie si de altceva in afara de el...in plus sa nu mai vorbim de intelepciunea si protectie pe care o simti langa unul mai matur...cred ca spun si prostii acum...dar...sincer nici eu nu stiu ce gandesc, ce spun si simt... :-

| albastrel explică:

Frumos... Timishanbatting eyelashes

| albastrel explică:

Harciogule conteaza ce va fi peste 10 ani? sau conteaza prezentul?

| albastrel explică:

Nu-mi place ca va ganditi la banii...era vorba de dragoste ...nu de banii...si eu in intrebarea mea nu am spus nimic de banii...era vorba de fetele care sunt atrase de barbatii mai mari...nu de bani!

bravo bro...foarte frumos...winking

| M.J. a răspuns:

Poate ele cauta un baiat cu mai multa experienta si cred ca o gasesc la un baiat mai mare, dar un baiat mai mare este si unul mai, cum sa-i zic, smecher e bine(fiecare intelege ce vr pn asta)pentru ca le pot pacali usor si in final...tot ele au de pierdut

| JackieSue a răspuns:

Daca sunt fete mai mici (sub 18 ani) care se simt atrase de baieti de 25 de ani e pur si simplu simpatie...care trece la fel de repede cum vinewinking. In rest... dragostea nu are varsta

| sorin a răspuns:

Chiar crezi ca acolo e vorba de dragoste? Poate sa zicem ca sunt unele exceptii.

| ing. a răspuns:

Daca este dragoste adevarata, foarte binewinkinglove struck
Daca este pentru bani, atunci am o parere foarte proasta.sad
Totusi. unde mai este demnitatea?
big hug pupici:*

| cristi27 a răspuns:

Dragostea nu are varste, atat timp cat cele 2 persoane se iubesc nu e nici o problema

| dEutSa_8892 a răspuns:

Dupa parerea mea acele fete se considera prea mature sau vor doar avere... dar mi-e mi-ar fi scarba.straight face mai ales cand acel baiat cu 20 de ani mai mare ca mine, vrea sa facem dragoste.straight face

| Timishan a răspuns:

"Care este diferenta intre barbati si ovulele secretate de ovarele unei femei?", ...Doar unul din 200 de mii de maturizeaza. rolling on the floor tongue big grin Dragostea chiar nu are varsta, dar oamenii au preconceptii si norme de "asa-i corect" impuse.La fel de bine o tanara de 25 de ani poate fi cu un tanar de 26, doar pentru ca arata bine, sau are avere,... Pot proba strainii de sentimentele si intentiile ei contrariul?, asa-i ca nu!?, atunci, de ce nu se poate aplica si vice-versa.Fiecare isi face viata de cuplu cum doreste.Este singurul lucru al actiunii unui om, care chiar nu are cum sa deranjeze pe ceilalti.Pentru ca sunt in situatie, ma abtin de la alte comentarii, sa nu devin subiectiv.Viata de cuplu reusita si implinita si celor cu diferenta de varsta intre parteneri! Nu va uitati in gura lumii! happybatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tin sa spun si eu doar ce nu s-a spus.Sint de acord ca dragostea n-are virsta dar ceasul biologic, bate, bate, bate si cind o femeie mai mica mult ca un barbat o sa aiba apetitul deschis la maxim acel barbat, probabil, o sa aiba alte preocupari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda. ce greseala in 80% din cazuri.sa ai 16 ani si sa fi cu unu de 19 20 de ani.sau chiar imi mare.ala ce crezi ca vrea? k are mai multa experienta? ca o sa se comporte mai frumos cu tine? sau ce? prostii. dupa parerea mea fetele care se combina cu dinastia is ori Bi**h ori inconstiente oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt buni la **** cade alceva nua ar avea de ce sa umble cu draci de astia sa-i ia dracu pe aia mai mari'

| cory a răspuns:

Iubirea nu are limite, doar ca azi nu cred ca e vorba de iubire ci de bani.