| Loveyourself a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele ce isi incep viata sexuala la 14-15 ani? e sau nu gresit?

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Consider că s-au cam grăbit şi şi-au pus sănătatea în pericol, dar ce e făcut, e făcut şi nu le judec. Este viaţa, responsabilitatea şi alegerea lor.

| SunnyDay88 a răspuns:

Da e gresit. in primul rand pentru ca nici organismul nici mintea nu e pregatita pentru asa ceva la o varsta care e plina de schimbari majore, iar adolescenta/ul trebuie sa se obisnuiasca cu noua persoana si sa-si defineasca personaliatea.

in plus este inca o varsta la care poate fi foarte usor influentat, credul si naiv (cine are o parere prea buna despre sine, doar se minte singur) si poate fi expus unor riscuri ce dupa o anumita varsta si educatie pot fi evitate. exemplu e domnisoara de mai sus.

| Yhugato a răspuns:

NU este absolut deloc gresit, depinde acum de fiecare fata si de cat este de matura si daca se simte pregatita pentru acest pas.

| Yhugato a răspuns:

Voi vorbiti teorie aici oameni buni, daca ar fi toate fetele asa ar fi bu lumea. este gresit de la varsta asta, dar eu vreau sa spun ca aia care a fost violata la 12-13 ani nu moare adica poate sa-si continue studiile daca vrea sa termine o scoala, un liceu etc.eu am vorbit de realitate nu dupa cum criticati voi unele fete care nu stiu ce fac si cu ce baieti umbla si toate astea si cum ar trebui sa se comporte la varsta asta
"Fii tu schimbarea pe care vrei s-o vezi în lume, nu fraierul care critică imperfecţiunile ei!" ganditi inainte sa spunetiwinking

| tinka1 a răspuns:

Depinde de fata. Eu tot mi-am inceputo devreme, am facut-o neprotejat si am ramas insarcinata, dar asta e viata. Daca o fata are 18 ani si e virgina atunci inseamna ca pentru ea conteaza mai mult scoala si viitorul, dar nu sexul. Nu e nici o problema sa iti incepi viata sexuala la o varsta fragidawinking Deci mai pe scurt : NU E GRESIT SA TE DEZVIRGINEZI LA 14-15 ANI. Te-am ajutat? Fundita?

| Exilee a răspuns (pentru tinka1):

TU ai ramas insarcinata de la 14-15 ani?

| Gαηαmα a răspuns (pentru tinka1):

Serios? Priveste si celelalte raspunsuri.
Tu nu esti in masura sa spui asa ceva(ce ai scris cu majuscule), dar daca iti place...se vede cum esti.
Vei vedea mai tarziu!

| PolishJew a răspuns:

TOTAL GRESIT! In loc sa inveti sa-ti asiguri viitorul si sa-ti distrugi viata pentru 2 minute de placere nu va rostul, dar faci cum crezi tu ca-i mai bine...

| CGF31 a răspuns:

Buna.
Am o parere foarte proasta despre fetele care au libido-ul de la 14-15 ani. O fata cu capul pe umeri niciodata nu o sa faca asta la 14-15 ani cu un tip care ii promite marea cu sarea.
Corpul la 14-15 ani este in plina dezvoltare si ele isi incep viata sexuala. Unele dintre ele nefiind documentate raman insarcinate, fac avorturi, nestiind ce le asteapta, cu riscul ca atunci cand vor sa intemeieze o familie nu mai pot din diferite cauze.
De aceea statul roman au bagat atatea legi de protectie a minorilor. Un minor nu este pregatit sa ia viata in propriile maini cu un copil in brate. De aceea adolescentele ajung sa faca vechea meserie in alte tari, ca sunt pescuite de baieti cu experienta si le fura mintile.
De multe ori fetele minore si cu experienta sexuala provin din familii dezorganizate si/sau nu este deloc comunicare, unde pe parinti nu-i intereseaza unde este fetita lor happy

| YourCupidon a răspuns:

Hmm..depinde de fiecare persoana

| mylife415 a răspuns:

Pai cu ce zici? E gresit ca un COPIL de 14-15 ani sa-si inceapa viata sexuala? Logic ca e gresit..la varsta asta ar trebui sa aiba alte preocupari, nu sa umble dupa baieti si sa-si inceapa viata sexuala.Si macar daca o face sa o faca protejat sa nu aiba vreo surpriza neplacuta.straight face
Generatie distrusa.

| ツѕოiℓεツ a răspuns:

Sunt curve tinere iaca ce fetelor nu va stricati copilaria ca o sa va para rau

| BadAxe a răspuns:

Parerea mea e ca acele fete sunt niste curve nenorocite. In loc sa le procupe scoala pe ele le intereseaza sexul. E total gresit, din punct de vedere psihic nu e bine, iar ele nu sunt mature. Sunt niste copile proaste, parasute.

| MariusFb a răspuns:

Sincer sa fiu daca lor le plac aventurile asta este,...