| Carmen a întrebat:

Ce parere aveti despre indiferenta intr-un cuplu?

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cea mai mare greşeală. În mod normal, la oamenii maturi, indiferenţa nu aduce decât mai multă indiferenţă.
Eşti indiferentă? Înseamnă că nu mai vrei nimic de la / cu mine!

| Libelle a răspuns:

Se intampla deseori ca o persoana sa devina paranoica.
Si sa vada indiferenta acolo unde nu e.Numai pentru ca persoana iubita nu e asa cum si-ar fi dorit, comportamentul e catalogat drept indiferenta, cand de fapt e iubire, pe care nu stii cum s-o manifesti!
Asta e paranteza.
Indiferenta adevarata nu are ce cauta. Daca te doare undeva de ce face iubitul/a, inseamna ca nu te intereseaza nici relatia in fond, nu isi are rost.

| Cypronge a răspuns:

Viata intr-un cuplu e complexa, nu trebuie sa fii prea protector pentru ca in timp vei deveni posesiv, nu trebuie sa fii prea indiferent pentru a in timp vei deveni inexistent in ochi iubitei/lui.

| glamour a răspuns:

Se spune ca opusul iubirii nu e ura ci indiferenta. deci, indiferenta nu are ce cauta intr-un cuplu.

| shtephie a răspuns:

Indiferenta este opusul dragostei(spusele unui filosof).

| Carmen explică:

Sunt foarte bune raspunsurile voastre.Va multumesc!

| erik a răspuns:

"indiferenta" si "cuplu" pot coexista? poate, dar nu foarte mult.deci miroase a tribunal.

| doriiy a răspuns:

Atat timp, cat relatia este libera, pentru mine e ceva normal xD gen. imi place doar cum arata, dar nu pun suflet.