| RosaliaOriginala a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care nu se spala? Efectiv cand merg la liceu si intru in clasa trebuie sa deschid neaparat geamul din cauza mirosului insuportabil.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu au apă calda cu ce sa se spele? Exista varianta incalzeste apa pe aragaz asa cum fac toti, dar românii sunt"certati" cu curatenia, sa vezi ce put unii in autobuze a transpiratie i ti muta nasul, ca nu se spală putorile.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca exista diriginte caruia trebuie sa-i spuneti si care ar putea discuta la ora de dirigentie despre igiena personala si schimbatul zilnic al hainelor purtate.

| Drimmero a răspuns:

Nu poti judeca aici chiar din prima situatia asta. Sunt unii oameni care nu au posibilitatea sa se spele zilnic traind in conditii nasoale, pe cand altii sunt comozi si se spala o data la 2-3 zile desi au conditii. Chiar si asa igiena corporala este foarte importanta, tine si de sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

De unde știi tu ca nu se spala. Dar de acasă și pana la școală, transpira și asta îl(ii) face sa miroase a ceva neplăcut ție.

| Wr3nch a răspuns:

Degeaba te speli daca nu folosesti deodorant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate se spala dar unii au probleme medicale cum e hiperhidroza sau bromhidroza asta e la fel ca hiperhidroza doar că e urat mirositoare, se pot spala și de 5 ori pe zi că o fac degeaba, dar poate nu au nimic și sunt blegi că cu apa rece se pot spala daca au o situație materială mai puțin înstărită. Alimentația defectuoasă + căldură asta ieșită din comun creează multe probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea ei fac ce vad in casa, in familie. Greu cu astfel de oameni.

| LonelyGuy07 a răspuns:

Am avut specimene de genul carora li s-a atras atentia de cadrele didactice n-aveau nicio treaba a doua zi veneau mai jegosi decat in ziua precedenta, ce parere sa am jeguri umane