| gнσѕт a întrebat:

Ce parere aveti despre prezervativele Durex Extended Pleasure? Diminueaza placerea fetei? Prelungeste intr-adevar actul?

10 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Te apara de musafiri nepoftiti

| Violleta2022 a răspuns:

Nu diminieaza si nu prelungeste nimic, este doar un alt mod de a face reclama la prezervative!
Apoi, sexul cu prezervativul fiind unul cu protectie totala, ii da atat fetei cat si baiatului o stare de confort si incredere, ca nu se poate intampla nimic rau, sau accidental.

Cat priveste placerea fetei, te asigur ca nu sta in prezervativ, ci in indemanarea ta sa o satisfaci si sa o aduci la orgasm.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este cunoscut faptul ca prezervativul fiind lubrefiat, acesta va facilita o penetrare mult mai lina, fina a vaginului deoarece frecarea cu peretele vaginului este mult redusa. De asemenea se stie ca atat in mucoasa vaginala cat si in peretii vaginului exista un numar foarte mare de terminatii nervoase care ii confera vaginului o foarte mare sensibilitate atat la durere, cat si la placere. Vaginul este in mod normal lubrefiat (umezit) de secretiile mucoasei sale si de mucusul din canalul colului uterin datorita producerii senzatiei de excitare. Dorinta sexuala creste pe masura excitarii acestor senzori si aceasta va provoca si realizarea umectarii naturale prin secretiile glandelor Bartholin (situate intre buzele mici si himen/intrarea vaginala), precum si printr-un fel de roua/"saliva" lubrifianta produsa de vagin si colul uterin. Deci din cauza producerii doar a unei "frecari" mult reduse (datorate prezervativului) numai o fata/femeie care practica sex atat protejat cat si neprotejat poate sa-si exprime o parere cu adevarat autorizata daca placerea sexuala este diferita si in ce masura. La partea a doua a intrebarii ma abtin sa raspund deoarece nu folosesc niciodata prezervativ, deoarece folosesc alte metode de protectie mult mai sigure in privinta contraceptiei.

| OMFGConrad a răspuns (pentru corbulalbrosu):

"deoarece folosesc alte metode de protectie mult mai sigure in privinta contraceptiei."
Metode mult mai sigure precum?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru OMFGConrad):

Eu sunt cel care cumpar lunar inelul contraceptiv hormonal NuovaRing folosit de prietena mea.

| OMFGConrad a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cat de eficient e?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru OMFGConrad):

Este cea mai sigura metoda contraceptiva inventata pana in prezent. Statistic probabilitatea calculata de a se produce o sarcina este de circa 1/57.250 de acte sexuale intretinute zilnic si cu ejaculare in vagin de fiecare data. Sau altfel spus o sarcina cam la 100-120 de ani.

| Coquina5 a răspuns (pentru OMFGConrad):

Te minte.
il foloseste el inelul.
nu are prietena, l-a parasit cand a constatat ca are lyndicul mai mare decat Neghinita al lui.

| gнσѕт explică:

Ce intreb eu si ce mi raspundeti voi..mai faceti si chat aici.

| Interlopu_Piulita_1976 a răspuns:

Am incercat cu mata si nu e nici una din iele