| Roxynutza_7660 a întrebat:

Ce parere aveti despre prietenia cu fostul iubit (merge sau e doar o incercare in zadar)?

Răspuns Câştigător
| ToxxxxxyiLiycKxKxKx a răspuns:

Depinde de el.
se poate ca tu sa vezi prieteni iar el in prietenie sa vada sansa de a mai fi cu tine, sau mai jalnic posibilitatea unei partide de sex fara obligatii.

7 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Depinde strict de voi. De cele mai multe ori sunt in zadar, cum au mai zis si altii inaintea mea, atunci cand este langa tine iti vine sa-l iei in brate, sa-l saruti,. etc., E greu, dar daca intr-adevar doresti sa ramai amica cu el, sa stii ca se poate, bineinteles cu putin efort...

| Damian a răspuns:

Un lucru reparat nu mai merge ca unul nou

| Crisstina a răspuns:

De cele mai multe ori e in zadar. Odata ce ai fost cu el si l`ai iubit, nu sunt sanse sa-l privesti 100% ca pe un prieten.

| BruneTTe a răspuns:

In cele mai multe cazuri nu. nu mai recuperezi ceea ce-ai aruncat odata happy dar totusi sunt si unele exceptii, cupluri care au reusit sa se regaseasca si sa fie fericiti din nou dar repet. rar!
Si asta se intampla pentru ca [ si ma refer aici la cuplurile normale, nu cele formate din pusti de 14 ani sau alte minuni] despartirile vin din motive gen: "nu ne intelegem". "s-a racit relatia" sau altele. din moment ce o data nu a mai mers. pai nu prea va mai merge nici a 2-a oarahappy

| MonicutZZa a răspuns:

Depinde de modul in care s-a terminat respectiva relatie. Daca a fost o relatie esuata care s-a terminat cu o cearta gigantica, de exemplu, nu mai are cum sa fie vreo prietenie. In schimb, daca mai exista ceva acolo, o atractie cat de mica, daca va simtiti bine impreuna si fara sa fie vorba de iubire, ci doar de o amicitie normala, e cat se poate de ok, atata timp cat nu mai exista sperante sa mai fie ceva. Nu poti incepe ceea ce vrea sa fie o prietenie daca unul dintre voi spera sa mai fie ceva, nu va merge. Din experienta mea, am atat de multi amici cat sa nu am nevoie si de vreun fost, adica nu vreau sa vad sau sa aud ceva de vreo relatie anteriora happy.

| Piticaaa a răspuns:

La mine a mers. Adica puteam sa vorbim, sa radem, sa stam impreuna. Dar totusi nu imi era usor sa stau langa el, imi doream sa il iau in brate, ma luau fluturasii stii...straight face

| andrei12mj a răspuns:

Daca el te iubeste si tu il iubesti nu are de ce sa nu fie o iubire frumoasa, si in schimb ar cam trebui sa schimbi si tu baietii, nu mereu cu aceeasi iubire, sunt multi baieti chipesi, care nu au o iubita si ar merita-o! fundita?