| manumescroxiii a întrebat:

Ce parere aveti despre realtiile de la distanta ca mie sincer imi place ff mult de el si nu stiu daca tine sad

Răspuns Câştigător
| 90210 a răspuns:

Cel mai probabil nu va tine. Eu am fost intr-o relatie la distanta pentru 2 luni. Prietenul meu isi gasise un job in Marea Britanie, dar a zis ca nu poate sa stea fara mine si s-a intors. Cand s-a intors sincer lucrurile erau putin ciudate. Chiar daca tot timpul cat a fost plecat am vorbit in fiecare zi tot ne-am simtit putin straini unul fata de altul, dar lucrurile au revenit la normal in 2-3 zile. Este posibil sa fi fost si din cauza ca relatia noastra era destul de scurta la momentul acela (2 luni inainte sa plece) si nu ne cunosteam asa bine. Parerea mea este ca ne-am fi despartit daca nu se intorcea pentru ca oamenii pe parcursul timpului se schimba, cunosc alti oameni, au alte experiente, iar daca nu esti langa persoana iubita ca sa...cresteti impreuna ca sa zic asa, nu o sa tina. Plus ca nu te poti astepta de la un barbat sa-ti fie fidel ani de zile si chiar daca va vedeti o data la 2-3 luni...aia nu e relatie.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pierdere de vreme daca nu aveti posibilitatea sa va vedeti relativ des si sa va mutati ulterior unu sau altul in orasul celuilalt, eventual impreuna.

| Violleta2022 a răspuns:

Relatiile la distanta nu sunt relatii adevarate, saus erioase, mai ales daca nu v-ati cunoscut niciodata pe real, sunt relatii pretinse de prietenie, in care se spune orice, inclusiv minciuni mai mari sau mai mici, ca oricum nu-ti pasa daca afla adevarul sau nu.

| Freya1 a răspuns:

Este foarte greu.
O relatie la distanta poate sa tina daca a inceput la distanta, doar ca o sa fie greu.O sa apara certuri, gelozi, dorinte tot mai mari, asa ca atunci merita sa incepi o relatie la distanta cand ambi aveti in cap o idee.
Ori renunti tu la tot si pleci la el, ori renunta el si vine, ori alegeri o cale de mijloc si lasati amandoi si plecati undeva.Altfel nu veti putea trai asa la nesfarsit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pierdere de vreme. Nu merita.

| consilierguru a răspuns:

E nasol