| AdelinaC a întrebat:

Ce parere aveti despre relatia unei fete cu un baiat care sufera de o anumita afectiune, dar care nu ii pune viata in pericol? Baiatul este perfect din punct de vedere al calitatilor.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Daca e vorba de relatia ta cu un baiat, atunci, iubeste-l! Putini sunt in stare sa iubeasca dezinteresat, incit sa accepte o anumita afectiune la persoana cealalta. Insa ai grija. Probabil el are unele nevoi speciale, de care va trebui sa ai grija, adica va trebui sa il iubesti mai mult, va trebui sa accepti situatia lui in orice moment al vietii, si crede-ma ca poate nu iti va fi usor cand vei da de greu si tu. Gindeste-te, poti duce acest lucru fara a fi afectata relatia sau viata ta personala? Asta depinde si de cit de mult afecteaza viata lui personala afectiunea ce o are.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca este dragoste adevarata, nu vad nici un impediment care i-ar putea despartii, indiferent ca sufera de vreo afectiune, sau de vreun hanidcap.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca iubirea resimtita fata de acea persoana nu se datoreaza/nu este urmarea compasiunii fata de suferinta sau de nenorocirea lui atunci esti demna de toata stima si respectul acelei persoane si a celor din jurul tau. Felicitari!

Răspuns utilizator avertizat
| OMFGConrad a răspuns:

Una bună...cei care suferă de o anumită afecțiune nu merită iubiți sau cum?

P.S.big grinacă e vorba de relația TA, află că nu-l iubești precum crezi. Dacă o făceai nu întrebai aici.

| cristi202 a răspuns (pentru OMFGConrad):

Poate ca fata nici nu e inca implicata in relatie, si vrea sa se intereseze daca se poate implica. Intrebarea e cit se poate de justa.