| denyysa a întrebat:

Intrebarea asta e mai mult pentru fete...
ce parere aveti despre relatia cu un baiat mai mic? mult mai mic...

Răspuns Câştigător
| 38499388seby29 a răspuns:

Ti-am citit toate comentariile din partea prietenilor tai la interbarea ta. Uite eu m-am casatorit de curand poate pentru altii suna banal dar intre mine si sotia mea e diferenta de 15 ani, si crede ma, ca nici dupa 3 ani de cand suntem impreuna nici acum nu se simte diferenta de ani intre noi, nici la nivel comunical, dar nici in actiunile noaste,. De multe ori gasesc ca e uimitor ce poate sa faca dragostea cu omul. Caci adevarul este ca atunci cand incepi sa iubesti o persoana devi cu totul un alt om oricine ce ar zice! Eu crede-ma ca as zice la persoana proprie sunt in inima iubiri! De-si am avut multe relati inainte de sotia mea, sincer nici ca se compara cu tot ce este acum! Si eu nici nu credeam in dragoste pana cand nu am intalnit-o pe sotia mea!

29 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

O faza ca asta te poate foarte binedispune si energiza, daca comuncati si va intelegeti ok! Si daca mai are si dezmierdatorul vioi, esti o norocoasa! Bravo tie! Si lui! Fiti fericiti!

Anna
| Anna a răspuns:

Nu stiu ce preferinte au alte fete, dar tinand cont ca baietii se maturizeaza mai greu ca fetele, nu as accepta sa am o relatie cu un baiat mult mai mic ca mine (in cel mai rau caz, sa fie cu 1 an mai mic ca mine), nu cred ca am fi pe aceeasi lungime de unda si apoi nu cred ca m-ar atrage vreodata un baiat foarte mic. Nu e cazul sa-l astept sa creascabig grin. Eh, daca as avea 40 de ani, probabil ca m-ar incanta o prospatura la vreo 28-30laughing, dar in cazul de fata am 22, asa ca nu se pune problema unei relatii cu un baiat mult mai mic ca mine. Totodata nu-mi plac nici cei mult mai mari ca mine, pentru mine diferenta ideala este de 3-5 ani.(el mai mare ca mine).

| elena a răspuns:

"Crissu" cu 2 de s, de ce esti rea, iar rautatea se vede, ca vine din tineretea ta si probabil din dorintele ce ti se implinesc cand le doresti, habar nu ai ce frumos se comporta un barbat tanar cu o femeia iubita mai mare ca ani decat el, cata tandrete, gesturi frumoase, ajutor ai din partea lui, iar el incearca sa invete tot ce este mai bun de la ea ca sa fie considerat un barbat adevarat. Crezi ca femeia tanara care are alaturi un barbat mult mai in varsta decat ea este pe deplin fericita? Sa nu uitam totusi ca specialistii spun ca fetele "ca minte" sunt mai mari cu 5 ani dacat baietii... vorbaria mea a fost despre femei si barbati, dar poti intelege ceva din ea...

| fabiola a răspuns:

Problema nu e varsta, ci maturitatea in gandire!

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca nu are importanta varsta, intelegerea conteaza, am vazut cazuri cind ea era mai mare ca el cu 10 ani si se inteleg de minune, nu diferenta de varsta este un impediment in calea fericirii.

cami
| cami a răspuns:

Nu, dezacord total.
Impotriva! sper ca nu este vb de o diferenta de 10 ani.

| Mya a răspuns:

Mai mic da..."mult" mai mic, deja e prea mult! laughing dar nu conteaza varsta, avand in vedere ca nu toti se maturizeaza in acelasi timp si fel, iar asta o stim cu totii.Sunt unii care se maturizeaza mai tarziu, iar altii mai devreme.Acum depinde si de varsta pe care o are ea.De exemplu daca ai pana in 19-20 de ani si incerci o relatie cu unul mai mic cu 2-3 ani, clar nu sunteti pe aceeasi lungime de unda! Insa, daca ai de exemplu 30, iar el 27, posibil sa mearga! Nu sunt nici pro, dar nici contra, atata timp cat nu este o diferenta prea mare de ani.Eu personal, prefer de la aceeasi varsta, pana la max cu 8 ani mai mare decat mine.

| Linda a răspuns:

Parerea mea ca baietii de multe ori, ei avand intre 16 -20 de ani devin prieteni cu o fata mai matura, ei sunt necopti, pentru ea e mai usor sa fie cu un astfel de baiat mai nesigur. Dar apoi se maturizeaza si simt ca au un lat in gat. Si atunci ei se departa de cea care i-a "crescut" si pentru o fata aceasta este timp pierdut. Se trezeste la la 23-28 ani tot singura si cu sanse mai putine de a fi cu cineva matur, de aceeasi varsta. vezi exemplul lui Auran. Eu m-as stradui in locul tau sa fiu cu cineva care e pregatit pentru o relatie serioasa si ar fi cel mult cu an mai tanar decat mine.

auran
| auran a răspuns:

Am avut si eu o relatie cu un tip mai mic ca mine cu 3 ani (conteaza sa aiba caracter) - dupa 3 ani de convietuire, baiatul a dorit viata occidentala si inevitabilul s a produs; fiecare pe drumul lui!

Janina
| Janina a răspuns:

Nu imi plac baietii mai mici... ce sa fac cu ei? ca doar nu ii iau sa ii cresc tongue

| inna a răspuns:

Nu sunt nici pro dar nici contra.Cred ca cel mai bine ar fi sa fie de aceiasi varsta.Mai mare ar fi rau ca el ar fi cel care ar domina in relatie, iar mai mic el ar fi cel care ar cauta protectie la tine, ti-ar fi ca copilas...laughing.[ Mamii...Daniii...Mamii...Danii...Bine, mamii.-cine cunoaste, stie] laughing

| inna a răspuns:

@ elena...nu sunt rea sunt realista, si nu vine din tineretea mea ca inca sunt tanara(18 ani app). Am zis ca nu sunt nici pro nici contra, fiecare face ce vrea cu viata lui, daca tu ai sta cu unu mai mic ca tine cu 10 ani bravo tie, important e ca voi sa va simtiti bine.Am zis doar ca eu prefer ca partenerii sa fie de aceiasi varsta.

| deiutza_9183 a răspuns:

Eu consider ca nu ii o preoblema si pretenu meu ii mai mic ca mine cu 2 ani si ceva si ne intelegem super bine tot cea ce conteaza este sa exsite iubire si intelegerehappy

| Elena0210 a răspuns:

Daca exista iubire, respect, sinceritate si intelegere atunci e totul ok.
Totul depinde de maturitatea persoanei de langa tine, nu de varsta.

| dulshe a răspuns:

La mine nu s-ar intampla niciodata asa ceva, imi plac baietii mai mari, cu vreo 3 ani mai mare ca mine, nu mas combina cu un baiat mai mic ca mine nici macar cu cateva lunibig grin.

| MarYoBenucci a răspuns:

Daca nu arata mik mik laughing cum spui u si are minte... e bun laughing

| 38499388seby29 a răspuns:

Ti-am citit toate comentariile din partea prietenilor tai la interbarea ta. Uite eu ma-m casatorit de curand poate pentru altii suna banal dar intre mine si sotia mea e diferenta de 15 ani, si crede ma, ca nici dupa 3 ani de cand suntem impreuna nici acuma nu se simte diferenta de ani intre noi, nici la nivel comunical, dar nici in actiunile noaste,. De multe ori gasesc ca e uimitor ce poate sa faca dragostea cu omul. Caci adevarul este ca atunci cand incepi sa iubesti o persoana devi cu totul un alt om oricine ce ar zice ! Eu crede-ma ca as zice la persoana proprie sunt in inima iubiri ! De-si am avut multe relati inaite de sotia mea, sincer nici ca se compara cu tot ce este acuma ! Si eu nici nu credeam in dragoste pana cand nu am intalnit-o pe sotia mea !

Răspuns utilizator avertizat
| madonica a răspuns:

Cat de mic? Poate as accepta sa fie mai mic decat mine cu max.10 ani. Ce pot sa zic cu cat e mai tanar cu atat sunt mai fericita...nu-i asa?

| claudya a răspuns:

Fiecare cum isi "alege"asa are!

| stefygirl a răspuns:

Pai conteaza cat de mic la mine e diferenta de 3 luni ( eu sunt mai mare)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu s-a nascut invatat nimeni iar cum dragostea n-are virsta dati-i tare. Fericirea voastra conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr dulce; Inseamna ca n-ai mai mult de 20 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. e viata ta pana la urma si in dragoste nu conteaza varsta, dar din punctul meu de vedere e imatur daca e mai mic, acum depinde si de varstele voastre. un baiat imatur e mult prea copilaros.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In dragoste nu conteaza varsa, dar fiind mic e imatur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pedofilie. dar vad ca toti nu au numic Impotriva si trag cu dragostea cu iubirea, fericirea. stii pana cand denyysa? pana cand e vorba despre propriul lor copil.sa vezi atunci ce Incep cu incompatibilitatea varstei, cu schimbarea omului in timp, ca unui mai matur si altul e crud si nu stie...etc.astia santeti bai truditilor cand e vorba despre altii. daca ati fi voi sau copii vostri se schimba situatia.si cei cu 10 -15 ani diferenta cat aveti acum? 40-45. mai vorbim cand nu mai merge, si incepeti cu gelozia si cu controlul minutelor dupa ceas, si cu; unde ai fost? da ce ai stat atata, sau invers.ai 40 de ani esti femeie si arati inca bine? la 50 te face baba. un coleg de-al meu este exemplul elocvent.si sa ma iertati da femeia fiind constienta de diferenta acum, ce nu-i face ca sa-i intre in voie? dar e baba.cand ea avea 30 si el 20 era perfect. dar? ti-asumi riscuri, imbatandu-te cu apa rece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca totul e ok, daca ție îți place de persoana respectivă. iubirea nu are limite sau varstă. ALINA ARAD, PWP.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anna: dl inginer te asteapta. corespunde profilului. fataaaaaaaaaaaa, ce fite nefondate ai!

| gina_1307 a răspuns:

Varsta are legatura cu dragostea. importanta e intelegerea. 30% din barbati prefera femeile mai in varsa decit ei, cautind la ele maturitate si multa experientza. Parerea mea este ca atit timp cit cei doi parteneri se simt bine unul linga altul, nu mai conteaza parerea altora, pentru ca de obicei aceste cupluri nu sint foarte apreciate de ceilalti.