| catalina_2916 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile in care barbatul este mai tanar ca femeia?

Răspuns Câştigător
| mimiwewem a răspuns:

Îmi place când bărbatul e mai mare decât femeia! E mai matur! Și știe ce să facă cu ea în pat.
Dar, eu prefer ca eu să fiu cea mai mare...așa el, cum e, mai mic decât mine, o să pună suflet în tot ceea ce fac eu, și o să mă iubească.
Ține mine! Cei mai mici decât tine, o să te iubească mai mult! mai bine îl "crești "tu, decât să te crească el.
Vârsta nu contează! Fă ce-ți cere inima!

| mimiwewem a răspuns (pentru mimiwewem):

Scuză-mi greșelile. e după o zi de muncă...

20 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu am nimic impotriva,cat timp diferenta nu e sesizabila cu ochiul liber,iar cei doi arata ca un cuplu,nu ca mama cu fiu.
Cand femeia e ceva mai mare,are avantajul ca se cunoaste mai bine,iar cerintele ei in relatie sunt mult mai clare,mai bine definite,iar barbatul intelege mai usor ce i se cere.
Barbatii sunt cerebrali,simpli si practici,dar intra in confuzie foarte usor, cand una li se spune,alta se insinueaza si altceva inteleg ei, pe cand cerinta in sine e complet alta!happy
Dar atat timp cat dragostea da si primeste, atat timp cat in loc sa se piarda, creste, relatia ramane cel mai bun lucru care li se intampla celor doi si nu vor dori niciodata sa iasa din ea!

| mgtow a răspuns:

E bine dar sa nu fie diferenta mai mare de 3 ani altfel nu mi se pare normal.

| mona a răspuns:

Mi se pare aiurea, mai normal mi se pare sa fie barbatul mai mare ca femeia

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
am acceptat varianta barbatului mai mare..nu am nimic cu cele care au iubiti/soti mai mici cu un an/doi/maxim 5 ani, dar am o repulsie fata de acele femei care isi "trag" amanti/soti cu 15-20-25 de ani.dar asta e. dragostea nu are varsta, dar totusi ar trebui sa existe limite..esti in cauza?
O zi frumoasa sa aihappy

| catalina_2916 explică:

Diferenta e de 3 ani ..eu 20 si el 17

| foxsilver a răspuns:

Cred ca intr-o astfel de relatie, femeia are norocul ca si-a gasit un barbat cu "termen de garantie long life" laughing.

| korynna_4355 a răspuns:

Hmmm,nu sunt de aceiasi parere cu, Camelia1213..il cresti,il cresti pana il prostesti si o sa vrea la alta ca s-a saturat de bine si nu conteaza varsta in iubire : ca e mai mic si te iubeste mai mult,ca e mai mare mai putin,iubirea este egala pentru toate varstele. Parerea mea este ca intr-un cuplu mai bine este barbatul mai mare, te protejaza, are grija de tine, este mai atent la detalii, gandeste altfel..cativa ani in plus de experienta se simt.

| Azµre a răspuns:

Depinde cât de tânăr. Îți dau un exemplu, nu va merge dacă tu ai să zicem 20 de ani și el 15! sau 17! De ce? Simplu se va folosi de tine chiar dacă e mic și la început lasă impresia că te iubește enorm, etc, etc, mereu va apărea una mai tânără, mai mică ca el care să îi sucească mințile. Dacă relația are loc undeva unde bărbatul are peste 20 de ani și femeia e mai mare, atunci s0ar putea să meargă să fie un succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca se vor desparti.nu se pune problema; Daca.ci CAND. poate dura.o vreme, cativa ani.10-20.dar se va intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Atâte timp cât există înţelegere, nu-i nici o problemă, contează să te înţelegi.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok

| Sadop a răspuns:

Depinde si de diferenta de varsta.
Daca e de 2-4 ani sa zicem ca nu prea se observa. Oricum, dragostea nu are varsta!
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Miky1 a răspuns:

Depinde la e varste te referi...revin-o cu detalii

Răspuns utilizator avertizat
| Adelin89 a răspuns:

Nu conteaza asta, conteaza daca se iubesc!

| PupicAndreea a răspuns:

Daca se iubesc nu conteaza varsta, insa nu ar trebui sa fie diferenta mai mare de 7-8 ani intre ei.

| Gogoshica94 a răspuns:

Depinde de diferenta de varsta...

| BlackandWhiteMady a răspuns:

Sunt exact in aceeasi situatie ca tine. Eu am 18, iar el are doar 15. 3 ani diferenta, dar e important ca nu e sesizabila pentru ca are o fizionomie matura pentru varsta lui. Arata de 18 ani happy, dar eu ma bucur ca sunt cu el si nu regret nici-o clipa. Traim clipa si cine stie, poate si viata happy (nu m-as supara sa se intample) si desigur ca vor exista si guri rele care va vor reprosa sau vor comenta relatia. Am primit aluzii de la fostele lui... trist dar adevarat laughing. Important e sa stiti daca va iubiti si simtiti aceea atasare cum o simtim si noi happy