| mdaa_3922 a întrebat:

Ce părere aveţi despre relaţiile între colegi de clasă? thinking

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,un avantaj e ca daca esti coleg/a cu iubitul/a,va puteti vedea des,va puteti ajuta intre voi,e destul de ok,dar chestia care e mai aiurea,e daca cumva va despartiti,e rau,pentru ca vazandu-va aproape zilnic,e destul de greu sa treci peste si nu ai cum sa uiti persoana iubita atat timp cat e mereu in jurul tau. Oricum nu trebuie sa tii cont de acest aspect,dragostea te loveste cand te astepti mai putin si te poti indragosti de oricine pentru ca inima nu are reguli si nu conteaza asa mult acest aspect daca sunteti sau nu colegi de clasa, in orice situatie exista o parte buna si una mai putin buna, oricum trebuie sa privesti partea buna a lucrurilor; o relatie poate fi foarte frumoasa intre 2 persoane care sunt colegi,e adevarat ca poate interveni monotonia, plictiseala, dar depinde de parteneri.Eu cel putin nu am avut nicio relatie cu vreun coleg, deci nu prea stiu cum ar fi dar am vazut multe astfel de cupluri care au ramas impreuna si dupa terminarea scolii.

| *Lyttle.me* a răspuns:

Avantaj: se vad zilnic si asta i-ar uni mai mult probabil
Dezavantaj: dupa ce se despart o sa le fie aiurea sa mai vina si la scoala. am intalnit multe cupluri asa si am scris mai sus exact ce s-a intamplat cu ei happy

| RazvanGeorge a răspuns:

Mie mi se pare cea mai buna varianta...deoarece cei 2 petrec asa mai mult timp impreuna, se ajuta reciproc si pot impartasi mai multe ganduri comune...winking

| Wannabe_3032 a răspuns:

Ar fi o greseala mare sa te afli intr-o relatie cu un coleg de clasa pentru ca, oricat de mult ai tine la el, fiind in aceeasi clasa si vazandu-va mereu, cu timpul, va ve-ti plictisi unul de altul.E greu ceea ce spun, dar este adevarat, experiente proprii.
Acum depinde si de ce zodii sunteti si de cum va potrivit, depinde daca aveti ce vorbi, daca va intelegi.
Un alt motiv prin care pot intarii ceea ce am spus mai sus, anume ca va ve-ti plictisii unul de altul este si faptul ca va ve-ti sufoca recirpoc cu dragostea si crede-ma, dupa o perioada devine plictisitor. Oricum, cred ca esti o adolescenta si acum treci printr-o placere a varstei, e trecatoare. Poti fi cu el, dar sa nu pui la suflet desii e greu, caci iti va lua din concentrare si vei suferii degeaba.Mai bine iti ascunzi sentimentele si dragostea ar putea fi de o perioada mai lunga.Mult noroc, pentru orice sfat legat de problemele adolescentilor, dragoste ma poti contacta, sunt un fel de Doctor Love eu tongue

| RockChick a răspuns:

Ar merge

| Sisanu a răspuns:

Cea mai plictisitoare relatie si in plus nu scapi necriticat de colegi.

| GiulyBaa a răspuns:

Mie m-i se pare okhappy. sunt cu un coleg de la mine din clasa si ne intelegem binehappy