| Marius22222222222 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile la distanta? Am fost cu o fata tocmai din Republica Moldova. A venit aici la mine in Italia Insa nu era chiar cum credeam. Credeti ca rezista o astfel de relatie?

Răspuns Câştigător
| 90210 a răspuns:

Din proprie experienta iti spun ca nu. Daca iubitul meu nu se intorcea in tara...cred ca ajungeam la despartire 100%

| Marius22222222222 explică (pentru 90210):

Mna nu a spus nimeni ca e usor

23 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu era chiar cum credeai, nu rezistă.

| Marius22222222222 explică (pentru sadrian46):

Totusi de apreciat ca fata a venit de acolo pana in Italia pentru mine

| sadrian46 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Sunt de acord cu dta.
Acum, problema cu relațiile de la distanță. Cei doi trebuie să fie foarte idealiști ca relația să dureze. Apoi, dacă se căsătoresc, acest aspect poate să consolideze relația. Undeva trebuie să fie un cămin al celor doi, și să se întâlnească cu regularitate acolo. Să aibă ambii o loialitate asumată și crezută de celălalt, fără gelozie. Sunt multe. Azi telefonul mobil și videotefonia mai apropie oamenii, dar important este contactul uman apropiat. Dacă vă revedeți doar o dată la 3 luni, aceea nu este o relație.

| Marius22222222222 explică (pentru sadrian46):

Asa e. Din fericire am casa mea aici, nu e problema. Si nu ma refer la chirie. Dar mna. Cand o fi o fi

| Vikaa a răspuns:

Relatiile la distanta mi se par cea mai mare prostie, daca vrei pe cineva, ia-ti din orasul tau ca sa va vedeti des.Asa la distanta nu stii ce face aia sau ce face ala.

| Marius22222222222 explică (pentru Vikaa):

Dar daca iau din orasu meu si apoi din obligatie plec doar eu la munca in afara? Ce fac ma depart si ma impac de cate ori revin in tara?

| Marius22222222222 explică (pentru Vikaa):

Parca daca are de inselat nu inseala. Si cu tine de mana vorba aia

| Vikaa a răspuns (pentru Marius22222222222):

Solutia unica pentru tine; ramai singur.Dar tu fiind mult prea disperat normal ca nici o fata nu te mai vrea, pentru fiecare persoana exista acea jumatate ce apare mai devreme sau mai tarziu.

| Marius22222222222 explică (pentru Vikaa):

Neh. Singur nu Raman. Decat vreo javra de femeie, mai bine mai astept

| Bozgi200 a răspuns:

O relație on-line funcționează dacă sunteți toți 4 de acord. Daca înțelegi ce zic.
Lăsând gluma la o parte. Într-o relație online nu trebuie sa pui suflet asa mult. Caci una e sa cunoști o persoană față in față alta e prin mesaje. Aici o/îl privești in ochi si vezi ce simte. Asa prin mesaje sentimentele se transmit mai "sec".
De aceea le-am evitat cat de mult am putut. Fete sunt, doamne iartă-ma. Sigur iti găsești o fată în orașul unde stai. Doar ca trebuie să cauți, saaau poți aștepta sa vina ea la tine, dar atunci trebuie sa fi activ social.

| Marius22222222222 explică (pentru Bozgi200):

Nu ai inteles nimic. Fata respectiva a venit din republica Moldova pana acasa la mine in Italia

| RAY a răspuns (pentru Marius22222222222):

Fata aia a venit pe bani ei la tine fara sa te cunoasca real?

| Marius22222222222 explică (pentru RAY):

Da. Pe banii ei. Abia aici ma vazut fata in fata. Doar pe video apel am vb cu ea toti din familie. Adica eu si parintii mei

| RAY a răspuns (pentru Marius22222222222):

Wow mi greu sa cred asa ceva, de ce nu sta cu tine?

| Marius22222222222 explică (pentru RAY):

Probleme medicale din partea ei.

| RAY a răspuns (pentru Marius22222222222):

Trist, cum o cheama?

| Marius22222222222 explică (pentru RAY):

Alina

| RAY a răspuns (pentru Marius22222222222):

Acum sa iti raspund la intrebare
Ce parere aveti despre relatiile la distanta?
eu am avut foarte multe relati la distanta,singurul rezultat fost dezamagirea,pierdea de timp,iluzi, am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa vezi de o fata din orasul tau,eu personal nu cred in asa ceva,sincer eu nu pot fii prieten cu o fata, ele pot pentru ca au creierul diferit,noi mereu vrem altceva o relatie,ele ne baga in zona prieteniei si acolo te tin, din ultima asa zis relatie am invatat ca nu are rost sa crezi in asa ceva

Credeti ca rezista o astfel de relatie?
la distanta aia sa fim seriosi, esti baiat ai nevoi, e o suferinta asa ceva, frumos ca a venit pentru tine dar e distanta mare, vezi de cv real nu pierdere de timp

| Marius22222222222 explică (pentru RAY):

Da mai real decat ca a venit aici c'è vrei?

| RAY a răspuns (pentru Marius22222222222):

Sa fiti impreuna

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Din perspectiva mea, nu, o relație la distanță nu merge. Dacă este vorba despre un timp scurt și chiar țineți unul la celălat atunci ar merge, dar sa fi tot timpul departe de celălat e chiar urat.

| Marius22222222222 explică (pentru Mayaaaaaaa14):

Sa zicem ca oarecum ma incurajat situatia. Tipa pana sa ajunga aici ma vedea doar pe camera. Aici am facut cunostinta fata in fata. Asa da curaj si incredere