| CricerMarian a întrebat:

Ce parere aveti despre sex-ul oral? Care din voi fetelor il faceti din placere?

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Am mai spus odata cred acest lucru! macar sub protectia anonimatului sa recunoastem ca fiecare incearca macar odata! chiar daca venim aici si spunem ca e scarbos si naspa si pentru curve si etc! ce rost are sa ne mintim?oh go on
poate nu toate o fac pentru placerea lor dar o fac pentru ca ii place partenerului!
si cunosc fete care se exita cand fac acest lucru!
si nu e numai pentru curve din moment ce ai un prieten stabil sau esti casatorita si faci asta,nu inseamna ca esti curva!
eee,daca o faci la fiecare barbat cu care ai si relatii asta se numeste placere!laughing
sunt barbati care nu spun fetelor sa faca asa ceva si totusi ele fac, asta ce se numeste?
hai sa fim seriosi si sinceri! toate facem asta la un momentad, oricat de scarbos spunem noi ca ar fiwinking

| Dominicc a răspuns (pentru AlinaaAli):

Alina. plus 1

| maricutza a răspuns (pentru AlinaaAli):

Ai dreptatehappy eu am 16 ani si sunt cu un baiat de 4 luni si am facut oral sincera sa fiu am facut-o pentru ca el a vrut...mie nu-mi prea place...:-&

| CricerMarian explică (pentru maricutza):

Cu timpu o sa-ti placa tongue

12 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Bai ce mentalitate aveti unele.
Ziceti ca nu ai curvele fac sex oral? sau numai daca esti casatorita?
Cand incepi o relatie serioasa. ea implica si sex! Acum fiecare cuplu fac in asa fel incat sa se simta bine unu cu altu.
Daca cad la comun acord se face si sexu oral si anal si etc. Fiecare dupa fanteziile si dorintele lui si atata timp cat parenera e de acord. nu e nimic rau in asta. Si iti spun sigur ca o fata care face sex oral pritenului nu inseamna ca e curva sau ca o sa ii ia bani pentru asta. Pur si simplu sunt in relatie! Ok?!

Faza ca numai curvele fac asta. e o aberatie mai mare decat muntele. Fiecare face ce vrea atata timp cat se simt bine amandoi! scurt!

Acum. ideea ca nu recunosc fetele este altceva. E o rusine a lor de a recunoaste

| unknow a răspuns:

Care dintre ele? iti spun eu, : Cele care fac parte din categoria: c; urve. Asta daca nu sunt casatorite, sau nu au peste 25 de ani

| Nuvăsufăr a răspuns:

E un tabu, adică o ruşine, şi fii sigur că nicio fată nu v-a recunoaşte, chiar şi sub protecţia anonimatului.

| LadyDy01 a răspuns:

Consecinte negative :

Acum ajungem intr-o zona mai sensibila si mai periculoasa in ceea ce priveste comportamentul sexual. In aceasta arie va fi nevoie de mult mai multa maturitate si responsabilitate decat pana acum. O alta neintelegere destul de des intalnita este aceea ca a practica sexul oral nu ar fi de fapt sex adevarat si ca nu prezinta nici un pericol. Aceste doua pareri sunt in intregime false. Oricum, sexul oral nu poate duce la aparitia unei sarcini, iar daca barbatul va fi protejat de un prezervativ in timpul actului, atunci gradul de siguranta este mult mai mare si poate fi chiar mai sigur decat sexul vaginal. Exista trei lucruri specifice sexului oral la barbati care pot fi periculoase. Unul dintre ele este reprezentat de posibilitatea contactarii unei boli venerice datorita contactului dintre tesutul moale al cavitatii bucale si penisul sau scrotul barbatului. Un alt risc poate fi inghitirea de sange sau de sperma ( chiar si in cantitati infime ) care vine mai apoi in contact cu tesutul moale al cavitatii bucale sau al gatului. Al treilea risc este determinat de contactul materiilor fecale cu limba sau cu mucoasele din gura, in cazul in care se practica sexul oral in zona anala. Acest inconvenient ar putea fi totusi inlaturat daca zona respectiva ar fi curatata mai inainte cu un sapun antibacterian.

Consecinte pozitive :

Sexul oral poate fi o alternativa mai mult decat satisfacatoare pentru raportul sexual complet. Principalul avantaj este acela ca ofera placere unei alte persoane si te face sa realizezi ca te intereseaza si satisfactia partenerului. In plus, multe persoane afirma ca gasesc o satisfactie deosebita in aceasta practica si ca o relatie plenara nu poate fi conceputa fara acest "condiment".

Daca practicarea sexului oral pentru prima data poate fi intimidant, daca vrei sa-ti depasesti cu adevarat frica si temerile, atunci poti incerca sa fii inventiva si ai putea sa torni din siropul tau favorit pe penisul lui, dupa care poti savura arma acestuia. Chiar daca incerci pentru prima data sexul oral, este indicat ca el sa poarte un prezervativ. Mai este de retinut ca sexul oral implica ( sau ar trebui sa implice ) mai mult decat organele genitale. Exista forte multe parti ale corpului care pot produce o placere intensa daca sunt atinse cu limba sau cu buzele...Iar referitor la a doua intrebare prefer sa nu dau un raspuns.

| Agentul6842 a răspuns:

Ce mult a scris la al doilea raspuns!

| adelolyta a răspuns:

E ceva naspa, e pentru panarame, si e de prost gust

| TheCuttter a răspuns:

Sexul oral nu este rusinos. Adica eu as incerca eu primul si apoi clar si ea mi-ar face. Numai ca problema este ca multe fete considera ca doar curvele fac astahappy

| maricutza a răspuns:

Eu am 16 ani si sunt cu un baiat de 4 luni si am facut oral...sincer mie nu-mi place ...am facut-o pentru ca el avrut:-&