| unanonim34gfd a întrebat:

Ce părere aveți despre sexul anal de tip heterosexual, făcut de către un cuplu? Credeți că este imoral pentru o femeie să facă anal cu un bărbat?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul anal practicat in cadrul oricarui cuplu se poate considera ca fiind o perversiune absolut normala si in acelasi timp si ''morala''. Practicarea sexului anal depinde de unele stari, convingeri dar si de anumiti factori fizici. Fiindca de regula placerea oferita de sexul anal o resimte aproape intotdeauna doar barbatul. De obicei si aproape intotdeauna femeia simte ori disconfort ori o durere a carei intensitate difera de la caz la caz fiind in raport direct cu grosimea penisului...penetrator. Din acest motiv intotdeauna parerile exprimate sunt si vor fi mereu impartite, diferite. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum scrie si userul mihai, daca doua personaje se pun de acord sa faca sex, nu e nimic moral

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cred ca voiai sa zici imoral

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e

| mihai69 a răspuns:

În cuplu, nimic făcut de comun acord nu poate fi imoral sau anormal.

| HazelEyes77 a răspuns:

E mai mult o chestie de perceptie. Probabil asa il considera persoanele profund religioase cu o conduita morala ireprosabila dar in ziua de azi nu mai e un tabu ci o practica sexuala des intalnita in randul cuplurilor. Ramane alegerea fiecaruia ce face in dormitor cu iubitul/a.

| BogdanBz a răspuns:

Ce fac 2 parteneri intr-un cuplu e strict problema lor. Unele femei au un orgasm mult mai puternic din sex anal decat din cel vaginal. Daca cei 2 parteneri din cuplu vor sa experimenteze si sa condimenteze viata lor sexuala, atunci nu vad care ar fi problema.

| Asly a răspuns:

Din punct de vedere Biblic e imoral

| ionyspartan a răspuns:

In dragoste si in razboi totul este permis! Este o expresie de cand lumea si o vorba ce spune totul. Totul trebuie accepat si inteles