| anncax a întrebat:

Ce parere aveti de sexul oral, cand baietii le fac fetelor? vi se pare scarbos?hee hee

80 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Sexul oral te aduce la orgasm
Mai mult de 90% dintre bărbaţi au orgasm DE FIECARE DATĂ când fac sex, indiferent că e sex normal sau oral. La femei lucrurile se complică. Dacă eşti anti sex oral şi faci doar sex normal, sunt mici şansele să faci parte din cele 25% din femei care au orgasm prin penetrare, fără stimulare clitoridiană. Dacă nu ai norocul acesta, atunci e cazul să afli că 70% dintre femei au orgasm când li se face sex oral!

Sexologii consideră că tocmai clitorisul este sursa tuturor orgasmelor experimentate de femei. Nu numai că sexul oral este o manieră eficientă prin care iubitul te poate aduce la orgasm, dar dacă îl practici, nu până la climax, creşti cu peste 50% şansele să ai orgasm, mai apoi, prin sex normal. După o joacă orală, sexul poate fi mult mai intens şi te poate aduce la orgasm. De ce? Pentru că, atunci când eşti excitată, punctul tău G iese la iveală, iar penetrarea vaginală nu face altceva decât să-l stimuleze.

Alte avantaje pentru relaţia ta: iubitul tău va fi mult mai încrezător în abilităţile sale, dacă vede că te poate aduce la orgasm. Mulţi reprezentanţi ai sexului opus adună frustrări când nu-şi pot aduce iubita la extaz. Unii dintre ei refuză să mai aibă orgasm, pentru că vor ca sexul să însemne plăcere reciprocă. Alţii, mai puţin corecţi, recurg la sex cu alte femei, poate mai orgasmice, sau, chiar, la ruperea relaţiei, ca să-şi repare ego-urile rănite.

Ar trebui să ştii că nu doar bărbaţii se resimt după un act sexual nefinalizat. "La fel ca bărbaţii, femeile pot experimenta tensiune şi junghiuri în zona pelviană dacă nu reuşesc să aibă orgasm la sfârşitul unei partide de sex", precizează Ian Kerner, doctor în sexologie. Şi psihologii susţin că lipsa orgasmului, de oricare parte ar fi, poate duce, în timp, la destrămarea unei relaţii.

În concluzie, sexul oral creşte şansele ca amândoi să aveţi orgasm şi să fiţi mai satisfăcuţi, iar o viaţă sexuală împlinită e indispensabilă pentru viitorul oricărui cuplu!

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Cred ca fiecare face ce vrea cu organele lui,acum daca e decent nu stiu, pentru uni e moral pentru alti nu, e adevarat ca prin sex oral femeia ajunge la orgasm de ce sa nu te folosesti de asta, vaginul nu e chiar asa un organ scarbos pe acolo ne-am nascut, mai multi microbi avem in gura decat in organele alea scarboase

| Oana92 a răspuns:

Daca exista igiena nu e nimic scarbos!

| Exilee a răspuns:

Da este scarbos si sfatul meu este sa nu-l practici, dar sa nici sa-l lasi sa-ti fie practicat.

Cineva sa strige HEYA, HEYA, HEYA

| MeConstantine a răspuns:

Vorbim de Cunnilingus aici si sincer pentru a face asta trebuie sa ai incredere in partenerul/partenera ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o părere. Atâta timp cât e practicat între două persoane care să aibă încredere una în cealaltă și să aibă și motive (mă refer la transmiterea BTS), atunci ce poate fi scârbos? O problemă e cu igiena, mai ales la femei, trebuie să existe.

Mi se pare normal să existe și picanterii din astea în pat, iar cei ce strâmbă din nas, de ce nu strâmbați și când trebuie să vă sărutați? Că îți dai seama, iei contact cu saliva iubitei tale (salivă... secreție vaginală, mă rog), nu vă e și mai scârbă acum?
Desigur, că tot vorbeam de igienă, mai nașpa e în timpul menstruației pentru băiat...

| SunnyDay88 a răspuns:

Dar ce e scarbos domnule la vulva si vaginul unei femei?

| Cristiann25 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Avand in vedere fata ta ma trec toti fiorii cand ma gandesc.Sa nu te mai speli cu peste pe acolo, s-a inventat gelul de dus!

| farsoareaehheee a răspuns (pentru Cristiann25):

Si de unde sti tu draga ca se spala cu peste, pitipoanca de doi lei ce esti tongue, apropo sa inventat si bunu simt.

| Cristiann25 a răspuns (pentru farsoareaehheee):

Pitipoanca? Astept sa-mi dai definitia. Bunul simt il am cu OAMENII nu cu analfabetii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristiann25):

Eu tot nu văd de ce te-ai băgat în seamă aiurea, complet aiurea.

| LittleLuciane a răspuns (pentru Cristiann25):

laughing))))) tu iti speli pla cu gelul de dus laughing)) suntem in 2013 sa inventat gelul pentru igiena intima daca tot vrei sa pari destept uite ca nu esti

| Cristiann25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din acelasi motiv pentru care te-ai bagat si tu acum.

| Cristiann25 a răspuns (pentru LittleLuciane):

Nuuu doamne! Eu ma spal cu apa de ploaie si atat.

| farsoareaehheee a răspuns (pentru Cristiann25):

Oricat de desteapta ai fi tu, asta nu inseamna ca trebuie sa jignesti, si in ce halll, si definitia cuvantului pitipoanca, sunt sigura ca o stim amandoua te pup kiss

| LittleLuciane a răspuns (pentru Cristiann25):

Si daca nu ploua ramai nespalat.hai ca deja mi-e scarba sa iti mai scriu pa, pa

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristiann25):

Dragă, eu am răspuns la întrebare și nu m-am luat de tine din nimic, așa cum tu te-ai luat de ea.

| farsoareaehheee a răspuns (pentru farsoareaehheee):

Ohhh,esti baiat.

| Cristiann25 a răspuns (pentru LittleLuciane):

Ma urc in masina si ma duc la cel mai apropiat rau ca doar nu o sa stau fara sa ma spal mai mult de 3 luni ca se strica, carnea pe mine.

| Cristiann25 a răspuns (pentru farsoareaehheee):

Verifica-ma.Puteai sa-ti dai seama ca sunt baiat ca doar am spus-o de atatea ori.

| Cristiann25 a răspuns (pentru farsoareaehheee):

Nuuu vreau sa mi-o spui tu daca tot ai folosit acest cuvant.

| farsoareaehheee a răspuns (pentru Cristiann25):

Nu mi-am dat seama, oricum esti unul nesimtit tongue pa Pa

| LittleLuciane a răspuns (pentru Cristiann25):

Deja s-a stricat

| LittleLuciane a răspuns (pentru farsoareaehheee):

Felcitari

| Cristiann25 a răspuns (pentru farsoareaehheee):

Nu,nu sunt deloc. Daca gasesti in realitate un om sa ma vorbeasca de rau iti dau cat vrei tu.Aici ma distrez si eu pe seama celor mici dar in viata reala sunt pe cat se poate de serios.Glumesc doar cand este cazul.Nu judeca pe cineva dupa aparente! Succes!

| farsoareaehheee a răspuns (pentru Cristiann25):

Da mai gresesc si eu ca sunt mica, dar totusi puteai sa spui ca e o gluma de la bun inceput kiss

| e7d7n7 a răspuns (pentru LittleLuciane):

Gel pentru igienă intimă? Ăsta sigur l-o fi inventat vreuna care consideră că p1zda ei e centrul universului! Că un bărbat sigur n-ar fi inventat asta vreodată!

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Cristiann25):

Nu m am gandit niciodata sa folosesc asa pestele. dar na...n am atata experienta ca tine! o sa-l evit incontunuare. mersi de sfat!

| Cristiann25 a răspuns (pentru farsoareaehheee):

Daca stii sa te exprimi, sa gandesti nu conteaza ca ai 15 ani sau 20 cat ai.Multi inainte si mult succes in continuare!

| LittleLuciane a răspuns (pentru e7d7n7):

Nu ma intereseaza cine l-a inventat atata timp cat el exista

| farsoareaehheee a răspuns (pentru Cristiann25):

Mersi la fel.../

| Cristiann25 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Te implor treci pe la scoala si invata sa scrii ca esti analfabeta rau acum serios.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Cristiann25):

Tu esti definitia cuvantului. deci uita-te la tine.

| Cristiann25 a răspuns (pentru e7d7n7):

Foloseste maicasa si se pricepe nu te-ai prins? Mama lui e regina spalatului.

| PsihoSex a răspuns (pentru LittleLuciane):

Atentie! Gelul pentru igiena intima schimba radical gustul specific, natural si placut al vaginului curat si sanatos! In rau, adica!

| PsihoSex a răspuns (pentru SunnyDay88):

E foarte trist ca inca foarte multi nu stiu cat de curat este vaginul normal intretinut, curat si sanatos, fata de alte parti ale corpului! Pana si mainile sunt mult mai pline de microbi! Ignoranta este cu siguranta unul groaznic, mult mai periculos decat "scarbos"!

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Cristiann25):

Uite cine e analfabet! "maica-sa", hai te pup desteptule/desteapto - ce ai fi, nu ma intereseaza, nu dau 2 bani pe tine!

| PsihoSex a răspuns (pentru SunnyDay88):

Este ceva absolut natural, foarte placut, si care, prin placerea orgasmica deosebita pe care o poate oferi, le poate scuti pe fete de a se dezvirgina prea devreme, in contextul practicarii oiptime a Petting-ului! Si pentru ca si fata poate dori si ea sa guste reciproc, baietii sunt obligati sa se spele atat dimineata cat si seara, altfel, mai ales pe caldura asta, smegma acumulata acolo poate ajunge sa miroasa groaznic de neplacut si sa se rateze astfel o placere super! Plus impresia dezagreabila care poate persista mult timp apoi, din pacate! Deci, spalati-va intens pe maini, pe dinti, si mai ales la Polul Sud!

| e7d7n7 a răspuns (pentru LittleLuciane):

De fapt mesajul meu era că unele fete sunt atât de idioate încât îşi pun vaginul pe un piedestal şi îl consideră cel mai de preţ lucru al lor. Ca şi cum universul s-ar învârte în jurul vaginului lor.
Adică în câteva cuvinte, mai pe româneşte: Acordă prea multă atenţie şi importanţă vaginului în pu7a mea! Chiar şi-au inventat gel special pentru asta, nu era de ajuns ăla normal, trebuia să creeze ceva special pentru asta, că vai e sensibil şi pu7a mea, atât de multă importanţă acordă.
Şi dacă n-ai înţeles nici acum mesajul, sugi corcodelul, că nu mai stau să explic ca la proşti.

| e7d7n7 a răspuns (pentru Cristiann25):

Acum serios coa1e. Tu eşti bărbat? Şi pui poze cu muieri la avatar? Schimbă mă poza, că zic ăştia că tu eşti gagica aia.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru e7d7n7):

Poza aia se vede de la o posta ca e fake... unii din voi chiar sunteti naivi.

| e7d7n7 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Păi ştiu mă. Da nu contează,nu se cuvine ca mascul fiind să ai poză cu o muiere la avatar, fie ea cu gagică-sa sau una luată de pe net, păi înseamnă că aia te reprezintă, asta eşti şi tu, o muiere!

| SunnyDay88 a răspuns (pentru PsihoSex):

La ce te referi? din pacate am dat mai multe raspunsuri la acest topic si nu stiu la ce te referi. de fapt cred ca singura mea intrebare on topic a fost " ce e dezgustator la vulva si vaginul unei femei?". ca eu nu le gasesc dezgustatoare, insa niciodata nu m am gandit la varianta ca ar fi nespalata, pentru ca eu consider ca nu mai suntem tarancele de la tara de pe vremea bunicii care se spalau o data pe saptamana sau mai rar. am pretentia ca am evoluat. si atunci ce e dezgustator?

| Mariixx a răspuns (pentru e7d7n7):

Mama,nu stiu cum de ai rabdarea de a-i da atatea explicatii unei proaste...

| Cristiann25 a răspuns (pentru e7d7n7):

Pai daca nu au la ce face laba le ofer eu sansa! Nu am timp de cautat pe net pe aia am pus-o asa prima care mi-a picat in mana cum se zice.SunnyDay88 esti cam nesimtita, nu crezi? Mergi la scoala si apoi vorbeste.

| Oana92 a răspuns (pentru PsihoSex):

Off Doamne...in sfarsit un om informat!happy

| Oana92 a răspuns (pentru e7d7n7):

De fapt cei care pun vaginul pe un piedestal sunt barbatii. Iar acel gel a fost creat pentru ca acea zona are un ph diferit de celalalte parti ale corpului si pentru a evita infectiile este recomandat ca femeile sa nu se spele cu orice fel de gel "acolo".
Din pacate putini sunt cei care stiu ca ginecologii NU recomanda nici aceste geluri, nici spalaturile vaginale, nici servetelele umede si etc pentru ca si ele la randul lor schimba ph-ul vaginului si favorizeaza aparitia candidei.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Cristiann25):

De ce? pentru ca tu nu stii sa scrii? ok! recunosc! dar in mod cert am mai mult bun simt decat tine prin urmare mergi tu inainte si poate o sa te urmez si eu, dar pana una alta nu consider a fi cazul.
apropo! ideile diferite necesita cate un paragraf nou(e ultima oara cand te mai corectez, nu-s profa ta de romana).
cat despre felul in care scriu eu tongue e o alegere pe care mi-am asumat-o si n-am sa o schimb pentru ca nu o consider atat de importanta in raspunsurile pe care le ofer pe site.
sper ca data viitoare cand iti mai deschizi gura sa spui un argument logic si nu o ofensa cum ai facut de jumatate de zi incoace, da` na... educatia aia de cartier isi cam spune cuvantul in cazul tau (cel putin pana acum...).

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Mariixx):

Auzi pe cine faci tu prosta?

| Mariixx a răspuns (pentru SunnyDay88):

Pe tine draga mea, insisti pe un subiect banal, iar chestia asta denota modul tau de a aborda un subiect.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Mariixx):

Bine ca esti tu mai inteleapta. of of of! si te bagi ca musca-n lapte pe acelasi subiect banal.

| Cristiann25 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Ha ha! Fata iti spune adevarul si tu te iei de ea?! In legatura cu "educatia de cartier" vai de capul tau.Am bun simt cu cine trebuie nu cu un om analfabet si care nu stie nici macar sa scrie corect.Profesoara mea de romana? Aoleeeeu! Pai n-ai putea lucra nici ca educatoare! Ma faci sa rad sincer.

| Cristiann25 a răspuns (pentru Mariixx):

Bravooo! Felicitari!

| Mariixx a răspuns (pentru SunnyDay88):

Stii ce urasc mai mult? Persoanele care comenteaza doar pentru a se afla in treaba. Draguta, du-te si culca-te si data viitoare cand incerci sa mai pari asa"inteleapta" gandeste-te de 2 ori inainte de a incepe sa deschizi gura. pupici:*

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Mariixx):

Nu mă lua cu "draguta". Mi se pare o formulă jalnică pe care să i-o adresezi unui necunoscut pe internet.

ma scuzi! si raspunsul tau la acest subiect legata de sex oral care a fost? uite cine imi da mie lectii sa nu mai vorbesc offtopic! copilu! stiu ca in adolescenta e greu cu atentia, am trecut si eu prin ea, dar nu m-am bagat niciodata ca musca in lapte, mai potoleste-ti hormanii ca se poate!

apropo! nu ma intereseaza ce te enerveaza pe tine. nu-ti place ce scriu, nu citi! nu te obliga nimeni!

| PsihoSex a răspuns (pentru Oana92):

Ei, acum, vara, uneori e bine sa ai la tine servetele umede, dar din pacate si ele schimba - sterg! - gustul specific, si atunci, nu mai e chiar asa de fain! Sunt mult mai utile sexului masculin, daca vreo tipa vrea sa il guste si nu e vreo chiuveta prin preajma, iar el nu e chiar "fresh"...

| PsihoSex a răspuns (pentru SunnyDay88):

Pai cred ca am raspuns la obiect, tu aveai dreptate, NU e nimic dezgustator la vulva si vagin, daca sunt curate si sanatoase!

| LittleLuciane a răspuns (pentru e7d7n7):

Il sugi tuwinking

| PredatoR a răspuns (pentru Cristiann25):

Oricum a fost tare ce ai zis... am ras de unu' singur laughing

| PredatoR a răspuns (pentru e7d7n7):

Asa e, iti dau dreptate... Si mai sunt alea care pentru ele sexul e cava peste limitele noastre de a intelege si trebuie sa stai 15 ani dupa ele pana se simt ele pregatite si alte cacaturi de genul asta de parca nu il face toata lumea si se practica de cand e lumea si pamantul

| Cristiann25 a răspuns (pentru PredatoR):

In legatura cu ce? PS:Iti multumesc pentru apreciere!

| PredatoR a răspuns (pentru Cristiann25):

Cand te-ai luat de fata aleia...

| Cristiann25 a răspuns (pentru PredatoR):

Pai normal ca spun omului in fata daca eu am considerat ca e o proasta asa i-am si spus!

| Vasilica_Miron_1986 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Sexul oral la femei este foarte dulce si placut

| e7d7n7 a răspuns:

Avantajos. Având în vedere că în jur de 70% din orgasme se obţin prin sex oral.

| RalucaTyan a răspuns:

De ce vrei sa incerci? :happy

| anncax explică (pentru RalucaTyan):

Nu, nu vreau laughing. Doar am intrebat, din curiozitate

| RalucaTyan a răspuns (pentru anncax):

Scarbos. Gandeste-te ca, cu gura aia mananci, bei, saruti. Ce dracu'

| alexanonimu a răspuns:

Incearca si ai sa veziwinking

| Banyik_Ionutzz_1998 a răspuns:

NU(pentru baieti)

| Girly111 a răspuns:

Daca partenera e curata si nu are vreo boala, e absolut superb.Cum sa fie scarbos? Doamne, numai unor copii li s-ar parea scarbos. Organele sexuale sunt tot parti din persoana pe care o iubesti/placi, deci e chiar aiurea sa ai o problema cu sexul oral, mai ales ca e cel mai placut si unii nu fac sau nu recunosc ca fac pentru nu a fi judecati de cei mai ingusti la minte sau pentru ca au ei cine stie ce prejudecati stupide.

| Omniscient27 a răspuns:

Depinde de fata

| Kiwibv a răspuns:

Mey... Igiena inainte de toate.

Sexul e tot sex in orice forma. Atata timp cat ti-ai inceput viata sexuala incepi si experimentarea... deci incerci si dupa decizi daca iti place sau nu.

E important si sa stii ce faci... dar un lucru e clar... partenerului ii va placea indiferent de genul acestuia.

| iRealistul a răspuns:

Ar trebui ca baiatul sa ia o mana de usturoi inainte, pestele nu se mananca fara usturoi. Merge si cu putina lamaie.

| Alexutza_Alexa_1999_QWmG a răspuns:

Da chiar foarte dar unii fac si de placere.

| Alexutza_Alexa_1999_QWmG a răspuns:

Scarbos. XD

| Td_Melysa_1998 a răspuns:

Mie personal mi se pare scarbos dar fiecare face ce vrea pana la urma