| Andreeaioan115 a întrebat:

Ce parere aveti despre sexul oral? Se pot transmite boli? Dau funda

15 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Infectiile cu transmitere sexuala, adica BTS-urile pot fi transmise atat prin sex vaginal cat si prin sex oral de la un partener la altul, insa NUMAI/DAR daca unul dintre parteneri este bolnav/infectat. Sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cele mai frecvente afecţiuni care se pot transmite în timpul sexului oral sunt :

Herpesul
Gonoreea
Sifilisul
Alte infecţii care se pot transmite în timpul sexului oral, dar mai rar sunt :

Chlamydia
Hiv
Hepatita A, B sau C
Hpv
Tricomoniaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daa, daa, te invat de bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai, seara faina pe aici big grin

| AlexSalling a răspuns:

Normal ca se pot transmite boli, fie ca il faci tu lui, fie ca ti-l face el tie. Nu-i asa recomandabil, sincer.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexSalling):

Psss vezi ca fie se scrie impreuantwinking pup

| AlexSalling a răspuns (pentru anonim_4396):

Impreunat nu se scrie impreuant. Si eu pup happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexSalling):

Hai ma, nu se compara greseala mea cu a ta. Nu a fost facuta afirmatia cu parere de rau happy

| Victoria18 a răspuns:

E evident. Tu nu crezi?

| Shimozukushiki a răspuns:

1. Ce părere să am? Nu am nicio părere. Știu în mare parte că:
- mai mult băieții vor să primească(unii vor să și ofere),
- fetele știu că NU vor să ofere deloc, de primit: nu știu dacă vor să primească.
2. Depinde de întrebare și pentru ce categorie de oameni:
din câte știu dacă ambii sunt virgini și nu au avut diferite bube/infecții/puroi/etc. și au o igienă acceptabilă nu cred că se poate lua vreo boală.
În schimb DACĂ unul din parteneri a făcut cu altcineva înainte și acea persoana(din-nainte)avea vreo boală, atunci da, se poate transmite.
Nu se poate transmite dacă folosești așa-zisa „protecție"

| anonim_4396 a răspuns (pentru Shimozukushiki):

Avand in vedere avatarul, ce pot sa zic, " te caci pe tine cu stropi" rolling on the floor. Doamne fereste ce raspuns, numarul 1. Dupa ce ca nu iesiti din casa mai faceti si pe inteligentii.

| Shimozukushiki a răspuns (pentru anonim_4396):

N-are niciun sensns ce zici, *** ești terminat rău, ai venit să te cerți în comentarii? Nu vezi că tu ești ăla care face pe inteligentu? N-ai ce face? Du-te dă o labă!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Shimozukushiki):

Aia o las pentru aia ca tine care stau virgini toata viata big grin. Dupa avatarul ala.

| Shimozukushiki a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasă, fă tu. M-ai controloat tu să vezi? Cred că despre tine ziceai. Coae, tu chiar ești cretin rău. Te stresează imaginea mea? Ia părerea ta, scrie pe o foaie, și-apoi bagă-ți-o în cur! Mulțumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Shimozukushiki):

O da, armasarule. Cred ca agati toate fetele, NEBUNULE laughing