| veriss a întrebat:

Ce parere aveti? E mai bine sa il tratez cu indiferenta sau sa ii arat ca il plac? Parerea mea este ca, daca ii arat ca il plac va incepe sa se mandreasca si sa creada ca poate face orice cu mine stiind aceste lucru.

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Cred că e mai bine să fii sincer când e o relație importantă pentru tine, o persoană pe care o iubești. Indiferența doare și s-ar putea să creadă că e pe bune și că nu-l mai vrei. De asemenea nu e bine nici să sufoci cu prea multă afecțiune, totul trebuie să fie natural și sicer.

2 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

M thinking, arata-i ca il placi, dar nu asa mult, fii si indiferenta in acelasi timp.

| pissy97 a răspuns:

Si eu gandeam la fel inainte dar nu este asa...bine dar mai conteaza si ce caracter are acel baiat.Fii tu inasti, vorbeste normal cu el, incearca sa il inviti la o plimbare sau ceva orice pentru al atrage undeva undeva unde puteti vorbi fara a fi si altcineva in preajma!