| verosweet a întrebat:

Ce parere aveti? o fata in zodia rac si un baiat in zodia berbec s-ar potrivi ca cuplu?happy

Răspuns Câştigător
| Love4ever.EU a răspuns:

Parerea mea ca nu! Berbecu si racul...imm...chiar deloc! Nu sfatuiesc deoarece relatia nu va rezista dacat f. putin timp!

Rac si Berbec? Apa si Foc, ca doua poluri opuse. Nu stiu unde ti-ai gasit Berbecul, dar o sa fie foarte greu (daca nu chiar imposibil) sa-l suporti pe copilul zodiacului. Teoretic, dupa toate regulile artei, ar trebui sa-ti spun "nici sa nu te gândesti". De ce? Sa le luam pe rând.

Probabil ca a fost dragoste la prima vedere, fiindca Racul are tendinta de a fi foarte protector, iar Berbecul are cu siguranta nevoie si de compasiune si de întelegere si de multa, multa dragoste. Ai sa descoperi destul de curând, însa, ca Berbecului îi place sa vada si sa faca lucrurile foarte exact si cu claritate. Adâncimile pe care le vezi tu, nuantele si finetea detaliilor, mai ales în ceea ce priveste viata sentimentala, nu prea sunt apanajul Berbecului. Nu numai ca va trebui sa faci apel la toata întelegerea si toata daruirea de care esti capabil (si poate înca un pic...), dar va trebui si sa suporti multe chestii care nu se potrivesc naturii tale : critici directe, la obiect, în care Berbecul este specialist, o atitudine de "ce-i în gusa si-n capusa" care te poate rani foarte usor, fiindca sensibilitatea semnului tau are nevoie de adevaruri spuse cu ceva mai multe menajamente decât este în stare un Berbec. Da, ai ghicit, nu prea are tact!

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Se cam contreaza, dar daca exista feeling puternic, poate merge...

| catthshshshs a răspuns:

Teoretic nu, racul este o zodie de apa iar berbecul una de foc. Fata din zodia rac tinde sa fie mai sensibila, mai emotiva, pune accentul mai mult pe trairi, pe sentimente, pe cand baiatul berbec este mai vulcanic, mai agitat. Relatia dintre cei doi teoretic nu va duce departe. Dar practic, orice este posibil.

| GdX a răspuns:

NU conteaza zodiile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum sa zic si eu ceva.Nu te lua dupa chestii din astea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cu zodia bou s-ar potrivi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt in zodia rac iar iubitul meu e berbec si suntem de 3 ani mpreuna ...se pare ca ne potrivim daca am as atat sa fim impreuna si sper sa continuam multi ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt rac si sunt cu un baiat din zoia berbec.suntem impreuna de 2 ani si ma iubeste la nebunie. face tot posibilul sa ma faca fericita si sa ma simt iubita.eu sunt foarte orgolioasa. la fel ca si el, dar de cele mai multe ori el face primul pas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zodia*

| chironescu a răspuns:

Compatiblitate între bărbatul Berbec și femei Rac:
http://www.clubmistic.ro/......goste/2351
„Cuplul dintre bărbatul Berbec și femeia Rac ar fi fost unul ideal, în urmă cu opt sau nouă secole, pe vremea cruciadelor și a războaielor cvasi-permanente între mici regate, principate și ducate"

| lukifer a răspuns:

Cred ca da, eu sint rac si prietenul meu e berbec, avem 1an si 2 luni si sintem ff fericiti!
nu cred ca depinde de zodie... voi sa va iubiti muuuuuultwinking
bafta, te pup :*

| maddalinna a răspuns:

Buna.
Mama mea este berbec iar tata rac...
. e o relatie care trebuie impinsa de la spate intotdeauna.