| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti voi despre zodia taur?
fetelor sau baieti daca ati fost vreodata cu o femeie/barbat taur aveati o relatie buna?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Relaţia cu o femeie sau bărbat taur se caracterizează printre altele, prin amprenta puternică a sexului. Pe femeile taur e necesar să le domini, altfel te vor părăsi. Simt nevoia siguranţei materiale. La femeile taur, cu vârsta poate apărea delăsarea, persoana respectivă nemaiîngrijindu-se ca înainte, putând deveni supraponderale. Sunt în general persoane care atrag privirile celorlalţi bărbaţi şi totodată trimit semnale în acest sens, uneori inconştient. Sunt persoane harnice în general şi fac partide bune cu persoanele având ca semn zodiacal apa.

14 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Femeia Taur este, indiferent de însemnele ei astrale, o femeie bine facuta (chiar si atunci când este o miniona) si frumoasa la modul sanatos. Rareori o sa vedeti o femeie firava, plapânda în zodia Taurului (iar putinele femei Taur de acest fel trebuie de urgenta împlinite corporal, altfel prapadesc influxul astral zodiacal degeaba).

Femeia Taur este femeia care place tuturor, deopotriva pentru senzualitatea ei înnascuta si de care este constienta, cât si pentru sex-appeal-ul pe care intentionat si-l cultiva înca din adolescenta. Buzele frumos conturate si adesea pline, sânii grei si cu severitate strânsi în bluzele mulate ori lasati cu o candida nerusinare goi-goluti pe sub bluzele din materiale usor indiscrete, culorile vestimentare provocatoare contin un rafinament nevinovat ostentativ, care nu urmareste oferta sexuala cât provocarea erotica de factura adolescentina.

Daca este luata prea repede, femeia Taur o sa va povesteasca despre vreo reteta culinara care a impresionat-o în copilarie si pe care o va prepara întreaga viata la fel de bine, ori o sa va povesteasca ce mult i-ar placea sa locuiasca în Elvetia (patria ideala a nativilor Taur). Ca si cum ea, femeia Taur, arata cum arata pentru a tine lectii de gastronomie, nu pentru a fi asaltata de cuceritori!

Nu va lasati pacalit de conversatia nevinovata a femeii Taur! Daca v-a facut dependent de gusturile ei, este posibil sa deveniti admiratorul definitiv al acestei femei suficient de conservatoare si de înzestrate erotic încât sa nu mai doriti sa plecati niciodata de lânga ea.

Mami e taur- uneori are zile bune alteori rele uneori ne intelegem super, alteori ma scoate din sarite! 80% din timp ne intelegem bine!

| SweetCandy a răspuns:

Eu nu o sa iti dau aici copy-pastehappy pentru ca asta poti sa faci si singur/a big grin
Prietenul meu este in zodia taurhappy suntem impreuna de 2 ani, si esterolling on the floor foarte de treaba si rabdator pana la un moment dat, nu poate fi el dat inapoi de la ce isi propune big grin iar daca te iubeste cu adevarat este in stare de sacrificii. Daca i-ai gresit nu iarta si daca spune Nu nu ramanebig grin iubeste sincer, este statornic si fidelhappy
Partea proasta e ca tine foarte mult la bani, deci nu te astepta la stiu eu ce sacrificii financioare din partea lui, munceste mult si roadele muncii se vad tarziu dar sigur!

| Lorelai a răspuns:

Sunt foarte ok si fetele si baietii.

| mosu_9772 a răspuns:

Si eu sunt tot taur si iti pot spune ca relatia cu un baiat sau o fata taur e o relatie frumoasa zodia taur e guvernata de planeta venus planeta pasiuni si frumuseti tauri sunt persoane calme si rabdatoare se indragostesc foarte greu dar si cand se indragostesc pun si foate multa pasiune in acelasi timp le place sa confere siguranta partenerei/partenerului sunt atrasi de tot cea ce este frumos si scump si fac pereche cu zodile de apa in mod special cu raci se enerveaza foarte greu dar atunci cand vezi un taur nervos sa te feresti pentru ca se dezlantuie uraganul

| Zâmbărici a răspuns:

Eu si prietenul meu suntem amandoi zodia taurlove strucklove struck si ne potrivim perfect chiar daca suntem amandoi orgoliosihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Presupun ca esti barbathappy eu sunt fata sh sunt taur. Vreau sa spun ca taurii fac anumite fixatii pentru oameni, locuri sau obiecte.Asa ca o femeie taur cat sh un batbat sub aceasta zodie poate fi obsedat de anumite persoane.Asta se intampla foarte greuinsa daca se intampla te va putea astepta si ani intregi, tu uitand despre ce e vorba ea\el nu va uita niciodata atata timp cat nu vrea asta.Eu sunt foarte geloasa, orgolioasa, dar sunt o buna prietena ca oamenii care nu ma jignes si nu se ia mai ales de aspectul meu fizic.Pentru ca asta e punctul forte al unui taurhappyStim sa facem mai ales complimente sh suntem foarte generos (cu pers care au un rol important in viata nostra). De obicei taurii spun mereu "DA" sau "NU" niciodata poate, nu stiu sau ma mai gandesc. Tin foarte mult la bani asa ca nu incerca sa cheltuiesti din banii lui, pentru ca atunci cand e vorba de bani observa sh daca ii lispeste un leu.Si va fi suparat sh se va simti pacalithappysucces:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost cu un tip taur si. neah. Adica era cam posesiv, nu puteam sa ma duc niciunde fara el si sa nu se supere. big grin Mai ales ca eu sunt sagetator si am nevoie de diversitate si libertate, trebuie sa ies mereu cu alti oameni. Si el nu intelege asta big grin Acum depinde si de tine si de felul cum esti tu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Super, si vreau sa conosc din nou o tauroaica sa ma insor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer? Nu, dar daca asa mi s`a intamplat mie nu inseamna ca va fi la fel si la tine. Oricum succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfarsitul depune mai multe puteri si cuvinte, decat inceputul.Relatia e buna dar daca sunt 2 tauri la un loc unul dintre ei se simte deasupra celui lalt, asa ca cum va simtiti asa faceti...PS eu tot is TAUR si sunt CRISTINA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| anabatr a răspuns:

Da..eu am o relatie cu o persoana in zodia taur si ne intelegem foarte bine.sunt persoane minunate. dar mai bine ai citi informatii precise nu opiniile altora. gasesti pe zodiacool.ro tot ce vrei si ce curiozitati ai :) https://www. zodiacool.ro/

| anabatr a răspuns:

In mare parte sunt ok. nu cunosc prea multe persoane dar din cate am citit aici pare a fi in regula :) https://www.zodiacool.ro/zodiac-european/taur

| 45tibi a răspuns:

Si eu sunt taur, si va pot spune ca atat timp cat suntem respectati, respectam.Ne place ca atunci cand dam bani, sa dam pe ceva concret, palpabil nu voi cumpara niciodata o stea asa cum fac americanii pentru ca nu vad rostul, dar in privinta persoanelor iubite nu ne zgarcim niciodata, le cumparam cadouri cat mai frumoase si de calitate, ceea ce imi place mie cumpar si altuia pentru ca in general ceea ce imi place mie le place tuturor(iar eu sunt cat se poate de pretentios)nu suntem ca alte persoane(zodii)care daruiesc ceea ce nu le place, ceea ce nu au nevoie mai ales pentru ca noi nu cumparam chestii nefolositoare sau lucruri ce nu ne plac, iar daca vedem ca gestul ne este apreciat facem cadouri mai des si cu draga inima; da sunt posesiv dar nu la modul enervant ci pur si simplu imi place sa stiu unde e prietena mea si daca este in siguranta, ma inteleg foarte bine cu cei din aceeasi zodie cu mine; da e posibil sa facem anumite fixatii