| syjey a întrebat:

Ce parere aveti despre zodia Taur?

14 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Esti mai taur decat zodia taur.

Apache
| Apache a răspuns:

...este o zodie! Punct!
nu am nici o parere fiindca nu cred in zodii!
mai degraba ce parere am despre animalul taur? ...si as zice ca este un animal nobil!

| bebetho a răspuns:

Cica sunt in zodia taur, da nu imi pot forma o parere despre zodia taur doar despre astrologie, intr-un cuvant : vrajeala.

| Andrei7520152 a răspuns:

Hmmmm... sa vedem. ocupa o suprafata de sute de stele vizibile, dintre care doar 11 alcatuiesc constelatia in sine, cea mai luminoasa stea din constelatia taur se numeste aldebaran...

ohhh stai stai stai o sec; zodia? ah ok. lasa

| caractere a răspuns:

Filosofule,huuoooo!

| push2gl a răspuns:

Eu sunt taur si-mi convine zodia

| Furculingură a răspuns:

Te crezi vreun taur? Schimba dracu poza aia, esti penibil.

| raluca0306 a răspuns:

Sunt cateodata incapatanati, dar au un suflet bun love struck

| syjey explică:

O sai ca-mi pun una cu burta peste curea.Asa cred ca ti-ar conveni.

| marynwtza a răspuns:

TAURUL simbolizeaza acea perioada de inflorire a naturii si semnifica agricultorul legat de campie, de pamant, nativul urmarind implinirea roadelor sale. Este capabil sa traverseze adesea lungi perioade de munca indarjita si ceea ce-l mira foarte tare in asemenea imprejurari este ca ceilalti nu pot tine uneori pasul cu el. Poate sari in acest caz sa le dea o mana de ajutor, dar numai cand vede ca si acestia se zbat ca sa iasa din dificultate. Un alt domeniu in care bunul gust se manifesta din plin, insa de asta data la modul cel mai propriu, este gastronomia, caci nativii Taur sunt mari gurmanzi avizati. Pasionati dupa mancarurile bune, vor avea in minte o adevarata geografie a locurilor din oras unde se mananca bine si ce anume.
Ii plac mult calatoriile si, daca i se iveste posibilitatea, isi va realiza acest vis al sau dupa o matura chibzuinta asupra oportunitatii momentului. Calm, placid, va aborda problemele sistematic si cu tact, rezolvandu-le pe rand prin concentrarea tuturor fortelor sale asupra uneia si nerisipindu-se de regula in mai multe activitati deodata.
Nimic nu pare sa fie prea greu pentru el si odata trasata sarcina si directia de urmat, se va inhama imediat la treaba. Tine foarte mult la securitatea sa personala, precum si a familiei sale si aceasta trasatura il va determina sa instituie un control strict asupra resurselor materiale ale caminului, fara a cadea insa in zgarcenie. Aceasta permanenta nevoie de securitate il va determina sa fie fidel partenerului sau. O alta mare calitate a sa este aceea de a fi o gazda perfect agreabila, care va face tot ceea ce este necesar pentru ca oaspetii sai sa se simta minunat.
Este foarte tenace si isi doreste de mic sa-si castige independenta fata de parinti. Copii Taur sunt foarte perseverenti si adesea putin cam maturi pentru varsta lor, din dorinta de a-i imita pe adulti in tot ceea ce le-ar putea aduce libertate si independenta. Au inclinatii artistice, iar parintii ar trebui sa fie atenti la preocuparile copilului pentru ca acesta sa-si valorifice talentele.

| MayaDaya a răspuns:

Cea mai buna prietena, e nascuta in zodia taurului... tata e tot in taur. iar ei seamana putin la caracter. Sunt persoane cu foarte mare capacitate de concentrare, cu un caracter putin rigid, uneori, si foarte rar lasa de la ei. Se decid greu, dar isi pastreaza educatia in cele mai tensionate situatii. Cred ca dintre toate zodiile, lor le place cel mai mult sa fie laudati, si la ei asta, a re cel mai benefic efect. Sunt persoane calde, afectuaoase, generoase... dar nu foarte usor de convins. Se plictisesc repede de cineva sau ceva, dar ei insusi sunt uneori firi monotone, care nu au cateodata chef de nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sensibili,iubitori draguti.nu stiu mai departe.nu am avut vreun prieten taur

| har a răspuns:

Zodiile nu sunt o minciuna ci un fel de "calcul" sa ii spunem asa despre cum se misca planetele, stelele si comportanmentul unei zodii deci in multe parti sunt adevarate dar nu la toti.
Deci zodia taur adica ce sunt si eu, am vazut pe internet si cred ca seamana foarte bine cu comportamentul meu:Taurul este dese ori rabdator cu bun simt, incapatanat si se enerveaza extrem de rar, sunt oameni in zodia taur care se enerveaza chiar si odata la 1 an, taurul este ca o stanca de neclintit idiferent daca tipi, urlii, sau orice altceva taurul nu se va clinti nici macar un centimetru, lui nu ii pasa daca toti il injura sau "dau" in el.Are o vointa de fier si cand isi pune ceva in cap cu siguranta reuseste. Daca il calci pe nervi il impingi, vei avea ghinionul sa pui picatura care face paharul sa dea pe afara si sa ai de aface cu furia taurului.Deobicei taurul isi pretuieste banii,dar asta nu inseamna ca nu este si genros,inainte de a cunoaste acest tip de zodie el iti va raspunde mai mult cu raspunsuri scurte si la obiect gen:mmda,neah,nu.Ei sunt de obicei timizi iar cuvintele cruzime, razbunare Nu se regasesc in comportamentul lor, chiar daca la inceput ei dau dovada de slabiciune, nu este deloc bine sa incalci masura, retine ca de obicei turii nu vor decat sa fie lasati in pace. Cam asta stiu din ce am citit pe un site cu zodii

| anabatr a răspuns:

Nu stiu prea multe despre zodia taur..nu prea am intalnit astfel de persoane.dar gasesti pe zodiacool.ro informatii despre zodia taur..iti las link. sper ca te-am ajutat https://www. zodiacool.ro/zodiac-european/taur