| sopranaCadaverica a întrebat:

Ce pot face pentru a scapa de poftele sexuale intense?
Am 21 de ani, sunt virgina, stiu ca e normal ca libidoul meu sa fie crescut. Dar ma gandesc mai tot timpul la acte sexuale, deci sunt excitata aproape continuu si asta imi afecteaza concentrarea. Chiar daca ma masturbez, tot ma simt "nesatisfacuta". Nu imi propuneti superficial "sa fac sex" pentru ca principiile mele de viata ma impiedica DEOCAMDATA. (e alegerea mea pana la urma)
Deci, sfaturi?
Apropo, exercitiile fizice ar diminua starea asta?
Fara raspunsuri neserioase! Va rog. Multumesc

20 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

In general la femei treaba cu satisfactia nu e 100% legata de stimularea organelor sexuale, da asa se obtine orgasmul, dar din cauza ca voi ati evoluat sa faceti plozi aveti nevoie de cineva care sa si aiba grija de ei (nu mai e cazul dar genetica umana inca nu a prins ideea) asa ca pe langa nevoie de stimulare mai aveti si o nevoie de afectiune, atentie, complimente etc. (chestiile care va confirma ca si aveti acea persoana).

E posibil ca nevoia asta insatiabila sa nu se refere doar la sex ci si la o nevoie de afeciune. Nu sunt sigur cum se manifesta aceste ganduri continue dar o sa prespun ca nu se refera doar la sex ca in filme ci si la partea de dinainte si dupa. Daca nu e cazul poate poti identifica tu restul aspectelor.

PS: Ignora varianta cinica de descriere a reproducerii umane, am scris-o repede si asta e exprimarea mea standard
PS2: E o opinie proprie nebazata pe studii din domeniu deci take it with a grain of salt.

Spor!

| sopranaCadaverica explică (pentru RoCkKiD):

Da, ai dreptate la partea cu nevoia de afectiune. N-am avut niciodata o relatie "serioasa", stabila

| RoCkKiD a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Atunci iti poti respecta principiile gasindu-ti un tip care sa iti rezolve nevoia de afectiune in timp ce tu te vei ocupa de celelalte. Apoi, in timp, vedeti unde ajungeti.

Adica stiu ca n-om fi noi cele mai decente vietuitoare de pe Terra dar chiar avem momente in care suntem ok.

spor

| RAY a răspuns:

Esti la ovulatie, dar va trece

| sopranaCadaverica explică (pentru RAY):

Nu intelegi, e o stare constanta

| PsihoSex a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ideal este sa poti combina cat mai multe elemente, ca sa ai senzatia completa: afectiune, bucurie, reciprocitate, respect, incredere, solidaritate, complementaritate, relaxare, simtul umorului, dedicare, sex >>> placere >>> orgasm/e.
Cu putin noroc, si ele pot fi din ce in ce mai intense, in timp, sau poti ajunge si la "cireasa de pe tort", adica sa poti si ejacula, si sa simti senzatia aia extraordinara...
Dar aia nu e pentru toata lumea.

| mihai69 a răspuns:

Era normal să ai libidoul crescut la 12-17 ani, nu la 21.
Aș spune mai degrabă că libidoul tău (acum) este normal; senzația de „crescut" e dată doar de acele „principii" ale tale ce te împiedică să faci sex acum.
OK, să revenim la problema ta: cum să faci să scapi de poftă? Păi... dacă ți-e foame, ce faci? sau sete? Așa și cu pofta de sex. Masturbarea e bună (uneori chiar mult mai plăcută decât sexul real), dar nu ține loc de o partidă bună de amor. Nici 100 de flotări, genuflexiuni etc.
Rămâne pentru tine o problemă de voință și răbdare - doar cu astea poți „supraviețui".
Spor la degețica și să sperăm că vei reuși cumva și cu restul!

| alina2k18 a răspuns:

Cauta un baiat si faceti ORALEwinking deci ramai virginawinking

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru alina2k18):

Doar nedeflorata; virginitatea tot pe lupa se duce.winking laughing

| alina2k18 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Fiecare pasare... pe LIMBA ei [?] pierewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Sa-mi bag bwla laughing) phutacioasa mai scarboasa pe site-ul asta nu am gasit laughing)) felicitari!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tu ai vrea sa fii si cu slanina in pod si cu mancarea unsa si satula. Asta nu se poate. De pofta de sex scapi facand sex.
E adevarat ca exercitiile fizice reduce intr-o oarecare masura acest lucru, dar corpul isi cere dreptul chiar si cand este obosit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Informeazate despre transmutarea energiei sexuale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te gandesti incontinuu la sex si te si masturbezi s-au dus naibi principiile tale. Mai bine traieste-ti viata ca doar una ai!

| Subsemnatul123 a răspuns:

Daca ai in cap complexe religioase nu inseamna ca este alegerea ta nici pe departe. Daca ai prieten, ce mai astepti?

| FruttiFresh300 a răspuns:

Renunță la principiu. Preferi să rămâi o frustrata doar ca să fii virgina la nunta? Tu pierzi.

| barosanu69 a răspuns:

***-te, asta e singura varianta. daca nu vrei, stai asa excitata si nesatisfacuta din cauza mentalitatii tale proaste si invechite

| NCristian a răspuns:

Bagă 30 minute de cardio extrem. Flotări 30 sec cu 10 sec pauză apoi abdomene 40 sec cu 10 sec pauză apoi sărituri cu genunchii la piept 1 min cu 10 sec pauză apoi 2 min alergare pe loc cu 30 sec pauză apoi genuflexiuni 3minute cu 30 sec pauză și tot așa. Poti căuta un program serios de cardio pe net. După 30 minute de cardio în ritmul acesta, nu-ţi va mai arde de sex. Iar dacă pofta e mare, înseamnă că mai ai energie pentru încă o jumătate de oră de cardio? spor

| raMLesS a răspuns (pentru NCristian):

Alergare pe loc cica rolling on the floor))) Pai ori alergi calumea, ori nu mai alergi.

| Munteanu_Nicolas_1993 a răspuns:

Ia-ti un dildo si gt