| ioana_6604 a întrebat:

Ce pot sa fac sa imi conving parintii ca iubesc un baiat? Acesta are 23 de ani iar eu am 17 ani... ce as putea sa le zi sa fie de acord cu el si sa nu mai aiba pareri proaste despre el?

Ajutati-ma va rog!
Vreau raspunsuri serioase!
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

In primul rand, tu i-ai facut cunostinta parintilor cu prietenul tau?

...Nu dispera.in general, asa este.parintii vor ce este mai bine pentru copii lor insa tu esti singura care stie mai bine daca este potrivit sau nu pentru tine lucrurile acestea se simt, ei pot fi convinsi doar cu ajutorul tau daca te vad fericita, multumita si implinita atunci feedbackul este pozitiv
Multa bafta si nu uita.totul sta in puterea ta.

3 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Spune-le ca e un baiat serios, atent, matur si ca tu nu ai nevoie de toti copii de varsta ta care nu au altceva in cap in afara de jocurile video.

| ioana_6604 explică:

Da parintii mei imi cunosc prietenul.Insa acestora nu le place grupl de prieteni cu care isi petre el timpul si ei cred ca nu se comporta frumos cu mine si cel mai grav ei considera ca acesta consuma bauturi alcoolice in exces ceea ce nu este adevarat insa ai mei nu inteleg... ce pot sa fac sa ii conving?

| playstow a răspuns:

Stiu ca e greu de acceptat un sfat care nu e in ton cu ceea ce astepti sa ti se scrie. poti vota ca stupid raspunsul meu, dar crede-ma (am copil de 16 ani), ca parintii nu-ti vor raul.Probabil tu esti indragostita de aceea nu "vezi"realitatea.Nu te condamn pentru ca noi, cei trecuti de aceasta perioada am trait aceste clipe si la fel ni s-a intamplat'aveam impresia ca totul e roz, nu auzeam si nu vedeam in stanga si dreapta.Nu iti cunosc parintii, nu stiu cat de exigenti sunt. Tu ii cunosti mai bine si trage singura concluzia-daca parintii nu sunt severi atunci au dreptate.In plus, daca zici ca l-au vazut, cred ca nu degeaba au ceva impotriva lui.
Si un sfat pentru tine, care il poti tine minte si prntru viitor:anturajul strica si o prietenie, si o familie, e ca un viciu daunator.Consider ca la 17 ani ar trebui sa fii matura si sa gandesti si rational, nu numai cu inima.SAU reciproca:el avand23 ani de ce nu incearca sa-i convinga pe ai tai ca el are dreptate si nu ei? de ce nu renunta la anturaj in favoarea ta? de ce nu cauta sa nu dea o impresie proastra? Prea multe intrebari-si o singura concluzie:tu lupti prea mult pentru o relatie avand in vedere ca o relatie de prietenie este intre DOUA persoane.Fii inteligenta si limpede in gandire