| mariamrn16 a întrebat:

Vreau sa fiu cu un baiat si imi e teama ca parintii mei sa nu fie de acord... Am nevoie de raspunsuri serioase... Cum o pot convinge pe mama sa fie de acord?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de varsta pe care o ai. Daca ai 12-13 ani si eu as proceda la fel ca parintii tai.

| AFR81 a răspuns:

Pur si simplu fii cu el si prezinta-l, ulterior, parintilor. Asa vei stii cu certitudine daca ei sunt de acord sau nu. Daca nu vor fi, iar tu simti ca e persoana potrivita pentru tine, iar relatia voastra s-ar putea, in timp, transforma intr-o casatorie, atunci continua relatia. Cel mai probabil, parintii tai vor fi nevoiti sa cedeze.