| riKoo a întrebat:

Ce preferi sex protejat sau neprotejat?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Doar perechile casatorite isi pot permite sa faca sex neprotejat.In rest, sex protejat.
Nu moare nimeni de la un prezervativ.

| MMihai a răspuns:

Sex neprotejat poți face cu o femeie/ bărbat despre care ai certitudine că nu are și nici nu va avea boli venerice. Metodele de a evita o sarcină sunt diverse. Dacă vom vrea copil, nu vom folosi nici o metodă de evitare a unei sarcini, iar în caz că nu vom vrea copii se vor utiliza niște metode de evitare a unei sarcini, astea se discută, foarte repede între ființe adulte. Evident că și femeile și bărbații, dacă sunt adulți, nu au falsele probleme ale mucoșilor /mucoaselor, de gimnaziu/liceu, care își încep viața sexuală înainte de vreme. Adulții nu se mint, între ei, și nici nu se jenează să discute repede, cam orice, care este legat de sex. Adulții preferă să facă sex, fără prezervativ.

| Zuzu6235 a răspuns:

Daca suntem impreuna de ceva timp si am incredere in prietena mea, desigur ca e mai bine pentru un baiat neprotejat. Asta doar daca ia contraceptive sau alte metode.

| poliku a răspuns:

Depinde de persoana cu care faci sex si depinde ce intentii ai.

| MihaelaDart a răspuns:

Neprotejat adica fara prezervativ, dar merg pe protejat prin metoda calendarului, oricum nu mai sunt la varsta adolescentina.

| UnuAltu a răspuns:

Cand eram mai mic vreo 13 ani ziceam ca sex neprotejat dar am crescut si mi-am schimbat parerea deci Sex Protejat evreyday

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vreau un bebe - neprotejat. Cu toate că acum am 14 ani, nu cred că mi-aș dori eu vreodată copii, deși sunt sigură că îmi voi schimba ideile între timp.

Dar în rest normal că protejat. Să știi că și anticoncepționalele sunt o metodă de protecție deci eu zic că e și ăsta protejat.

Protecția (dacă e cu prezervativ) m-ar feri și de boli pe lângă asta și nu aș mai sta cu frica în gât sau cu pixul pe calendar, dacă mă înțelegi ori cu bani de pilula de a doua zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex protejat, si mereu doua metode contraceptive sunt mai bune ca una singura.