| ThisLife a întrebat:

Ce prezervative sa folosesc pentru prima data? Sa cumpar mai multe? Folosesc si lubrifiant? Cum este pentru prima oara la baieti?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Durex,Extra safe.
Ia doua cutii.
Ia si lubrifiant,mai bine sa-ti prisoseasca decat sa-ti lipseasca.
Nu e nimic,mergi fara emotii si bucura-te de moment, te va conduce instinctul tau primar, gandeste-te ca, de exemplu, animalele nu au nevoie de lectii pentru asta!
Bafta!
happy

| mgtow a răspuns:

Trebuie sa vezi prezervativele sa fie omologate cu simbolul CE si le poti cumpara, lubrifiant daca tipa e virgina se recomanda daca nu e, poti pune unul cu senzatie de frig pentru o noutate in plus, e bine prima oara mie mi-a fost cam rau dar asta e.

| RAY a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii unde te afli adica ce marime a penisului ai in stare erecta apoi cumperi unu pe masura ta desigur, trebuie sa stii ca se pune pe penis doar in stare erecta si dupa ejaculare se arunca la gunoi, trebuie sa ai grija sa nu se sparga, sa fie de calitate mai scump, penisul are propiul luperfiant si vaginul da cumpara sa ai, este placut desigur, imagineazati ca penisul va simti acea zona a vaginului

| Emilian65 a răspuns:

Pentru prima data, este bine sa cumperi o duzina de prezervative(nu o cutie), dar sa nu le folosesti pe toate odata.

| Alcyon a răspuns:

Durex happy Nu e nevoie de lubrifiant. Fii increzator; asta conteaza cel mai mult.

| DyanneDyyD15 a răspuns:

Durex!laughing)

| exactcumvreau a răspuns:

Sall. nu este nevoie de mai multe prezervative 1 sau 2 dar o cutie normal are 3 ia-ti o cutie si nu folosi decat 1 odata. nu pune mai multe pentru ca ai ocazia sa se rupa frecanduse intre ele si ca lubrifiant iti spun eu fa preludiul si se va lubrifia singura. sarut-o peste tot dar cu tandrete, mangai-o spune-i vorbe dulci, si fa-o sa urce cat mai sus.si iti spun sigur prima data este un sentiment foarte placut la fel si urmatoarele. mult succes!