| SpikeDePeTineretului a întrebat:

prietena mea mi-a spus sa cumpar prezervative, presupun ca vrea s-o facem, e prima oara cand facem asta ce prezervative sa iau? si o pot lasa insarcinata daca o facem protejat?

14 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Intreab-o pe ea ce preferinta are, iar un lucru bine facut nu-ti poate creea probleme.

| SkyPilot a răspuns:

Sa citesti cu atentie instructiunile inainte si sa incerci cum se pune inainte. Nu e o idee buna sa inveti cu fata asteptand. Partea cu incercat sa il pui merge si adaugata la joaca foastra preliminara. Dupa cum ti-au mai spus si altii, ai grija sa fie uda bine inainte. Daca nu stii cum se face, mai pune o intrebare.

| SpikeDePeTineretului explică (pentru SkyPilot):

Cum adica uda?

| SkyPilot a răspuns (pentru SpikeDePeTineretului):

Daca nu esti un troll, dupa intrebarile pe care le pui in cazul tau este cam devreme pentru sex. Trebuie sa exciti bine fata, sa o pupi pe gat, pe sani, peste tot, sa fii tandru cu ea. Cauta sa citesti ceva despre "preludiu" ("foreplay" daca poti citi in engleza) si vezi ce ai de facut, nu pot sa-ti tin o prelegere aici. Daca este virgina o sa ai de furca. Apuca-te de citit si cand ai nelamuriri pune intrebari aici. Daca e cazul, pune o intrebare si despre ce ai de facut cand fata e virgina sau cauta intrebarile mai vechi, vei gasi destule.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkyPilot):

"Daca nu esti un troll" nu e troll, e prost facut gramada, dar lasa, ca ei sunt pregatit de sex, de aia sunt atatea fete insarcinate la 14 ani.

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi se pare incredibil. Eu stiam de pe la 12 ani (ma rog, in teorie) ce trebuie sa faci cu o fata. Si nu aveam internet pe atunci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkyPilot):

Aici se vede diferenta de mentalitate.

| Lothar a răspuns:

Cred ca durex sunt cele mai bune..desi se rup si alea daca esti bolovan (uda si tu fata bine intai)
Nu o lasi insarcinata cat timp faci protejat si nu se rupe ala, daca e virgina o sa ai mult de lucru la ea
Dar stai linistit, probabil te a pus sa cumperi ca i trebuie ei pentru altul..sau poate vrea sa faca baloane

| SpikeDePeTineretului explică (pentru Lothar):

Sau sa ti le bag tie in curwinking

| Lothar a răspuns (pentru SpikeDePeTineretului):

Eu ti am spus serios, nu am preferinte din astea

| SpikeDePeTineretului explică (pentru Lothar):

Atunci iesi acasa happy

| AntiHero a răspuns:

Nu ai cum sa o lasi insarcinata daca folosesti prezervativul doar daca se rupe, dar iti spun slabe sanse laughing. Poti lua unele Durex pentru ca sunt de calitate, iar pentru mai multa protectie sunt si Durex extra safe( sau ceva de genu' ) Funda? big grin
PS: Mult succes laughing happy

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Ia orice prezervativ, durex sunt ok dar se rup si alea daca nu ai grija, daca te stii mai gros la carnat nu lua loveplus sunt destul de stramte. ai grija totusi inainte sa iti dai drumu sa te uiti la prezervativ daca este intreg. accidente se mai intampla si nu prea merita un copil pentru 5 secunde in care o scoti afara sa vezi daca e totul ok

| AiriTeodora a răspuns:

Daca nu se rupe sau nu aluneca nu ar trebui sa fie probleme. Cel mai bine ar fi sa iei din cele care sunt putin mai groase si ai grija si cand il pui si in timpul contactului sexual. Daca simti ca s-a rupt sau ca a alunecat, opriti-va. Daca aveti suspiciuni mergeti cat mai urgent la farmacie si luati o pastila de a doua zi pentru ea. Atentie! Pastila de a doua zi e metoda de urgenta. Nu inlocuieste prezervativul si nici pastilele contraceptive! Avand o concentratie mare de hormoni, nu e indicata folosirea frecventa a pastilei de a doua zi. Cel mai bine e sa mergeti la un cabinet de planificare familiala si la medicul ginecolog. Veti primi raspunsuri mai complete acolo.