| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac? Am probleme cu prietenul meu. Am teme de vacanta pe care voi primi note, precum au facut profesorii si in anii trecuti si precum au zis. (sunt a 10-a) Si prietenul meu tot zice ca sunt cu capul in carti si ca de tot invat si prostii dinalea. I-am explicat ca imi fac temele, nu memorez nimic, dar el nu pricepe. Uneori e foarte nesimtit in legatura cu treaba asta.
Ce sa fac? Sunt cu el de 3 ani, deci nu ma despart. De explicat, i-am explicat si tot nu pricepe. Uneori ma scoate din sarite cu prostia lui de imi vine sa-l bat.
Ce sa fac? (si am vb cu el in zadar, deci "solutia" asta cade.)

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Nu il baga in seama si arata-i din cand in cand ca e mai bine sa stii decat sa fi..., decat sa nu stii big grin

5 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Doamne, ce om... El, in loc sa fie bucuros ca are o prietena studioasa si muncitoare, nu-i convine. Nu ai ce sa faci decat sa il lasi sa vorbeasca de unul singur, nimeni nu poate fi atat de prost incat sa opreasca pe cineva din a invata, doar este pentru cultura ta, pentru binele tau, dar el se pare ca nu este constient de asta. Continua temele si nu baga in seama ce spune el pentru ca, daca nu o sa ajungi sa ai o meserie si sa iti castigi painea singura, el nu iti va da de mancare. Multa bafta, iti urez.

| anonim_4396 explică (pentru Cătălina):

Da, sa stii ca ai mare dreptate thinking

| Yoana99 a răspuns:

Buna! intrebarea ta este (la prima vedere) fara raspuns. Daca zici ca ai vorbit cu el si nu vrea sa inteleaga si nici nu vrei sa va despartiti atunci gasesteti timp si sa iti faci teme dar si sa iesi cu el in oras.te poti trezi mai de dimineata sa iti faci temele si sa iesi cu el dupamiaza.
Sper ca te-am ajutat macar un picut. Bafta :*:*

| anonim_4396 explică (pentru Yoana99):

Hmm... sa stii ca nu e rea ideea ta thinking

| CryingMoon a răspuns:

Daca ar tine la tine te-ar intelege. Ce daca esti de 3 ani cu el? Daca e cum zici tu sugerez sa te desparti de el. Daca, cu vorba buna nu merge.