| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac? Am probleme cu prietenul meu. Am teme de vacanta pe care voi primi note, precum au facut profesorii si in anii trecuti si precum au zis. (sunt a 10-a) Si prietenul meu tot zice ca sunt cu capul in carti si ca de tot invat si prostii dinalea. I-am explicat ca imi fac temele, nu memorez nimic, dar el nu pricepe. Uneori e foarte nesimtit in legatura cu treaba asta.

Ce sa fac? Sunt cu el de 3 ani, deci nu ma despart. De explicat, i-am explicat si tot nu pricepe. Uneori ma scoate din sarite cu prostia lui de imi vine sa-l bat.

Ce sa fac? (si am vb cu el in zadar, deci "solutia" asta cade.) sad

7 răspunsuri:
| xCarolina a răspuns:

Stai stai, cum vine asta "sunt cu el de 3 ani, deci nu ma despart"? Adica el poate sa iti faca tot felul de faze, sa te puna pe ganduri si sa te raneasca, pentru ca tu oricum nu te departi de el? Bine, cu siguranta sunt investite sentimente, dar de ce ai ramane cu un om cu care nu poti comunica, care nu te intelege? Eu nu imi pot explica de ce isi permite sa iti faca reprosuri de genul "de ce tot inveti". Inveti pentru ca trebuie si iti faci temele pentru ca trebuie, atata cat timp cat il iubesti, il respecti si nu il inseli.Lasi prea mult de la tine si ar putea si el sa iti acorde putin timp, ca e doar o pauza, nu o despartire. Spune-i, clar sa inteleaga, e viata ta si nu se poate baga chiar in fiecare aspect din ea si mai ales nu are dreptul sa iti ceara socoteala pentru ceva ce faci spre binele tau.Ce vrea, sa stai toata ziua cu el si scoala da-o dracului, nu? Daca nu poate intelege asta, n-are rost.

| Dinamovistul101 a răspuns:

Pai calculeaza-ti timpul foarte bine asa incat sa ai timp sa si inveti, dar sa nu il neglijezi nici pe el big grin Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Dinamovistul101 a răspuns:

Eh, nu e bine sa iti pierzi vremea cu specimene din astea big grin parerea mea. Gaseste-ti unul putin mai destupat la carapacebatting eyelashes daca intelegi ce vreau sa spun happy

| Elly7890 a răspuns:

1)cati ani are pretenul tau? ai trebui sa faci in asa fel incat sa ai rezultate bune dar sa il faci si pe el multumit ca iar incep ca viata nu e facuta numai din scoala si carti! trebuie sa le poti facep e amandoua si daca are o anumita varsta e greu sa inteleaga!

| Mayar a răspuns (pentru Elly7890):

17 ani jumate are el, eu am 16 jumate. Dar in timp ce imi fac temele vorbesc cu el, si tot nu e bine fiindca nu ii place ca imi fac temele in timp ce vorbesc cu el, dar eu sunt atenta la ce spune el. si tot nu e bine crying

| Elly7890 a răspuns (pentru Mayar):

Avand in vedere ca sunteti de varste aproapiate ar trebui sa inteleaga! el nu are teme? sau nu il intereseaza scoala? daca tot continua asa nu cred ca e bine sa mai continui ca baieti sunt destui dar si scoala areimportanta ei! stiu ca e greu dar se trece si peste asta~!

| Mayar a răspuns (pentru Elly7890):

El nu prea isi face temele. Si vad ca ar prefera sa aiba o iubita proasta si repetenta...