| BlackAngel23 a întrebat:

Ce sa fac? am stat timp de un an cu un baiat x el m-a lasat fiindca avea nevoie sa stea o perioada singur ca avea probleme acasa. cand s-a despartit de mine s-a despartit cu pretext ca s-a indragostit de alta. Eu in timp de 2 luni cat eram despartiti m-am indragostit de un baiat, el era indragostit de mine cand eram cu x. Cand ne-am despartit el mi-a fost aproape si ma ajutat sa trec peste. x e mai la distanta, y e ff aproape de mine.Cu toate ca il iubesc pe y mie unpik dor de x dar... X mi-a zis ca vrea sa ne impacam ca timp de 2 luni a realizat ca sunt viata lui si etc dar l-am tot refuzat si nu a mai insistat. Acum ceva vreme mi-a spus ca sa sarutat cu o fatta dar tot la mine ii e gandul cu toate ca inca tin la el unpik ce sa fac? y a vrut sa se omoare cand vedea ca nu pot renunta la x pentru el. P. S cu y stau de 6 luni deja

Răspuns Câştigător
| DeeaBlondiii a răspuns:

X asta e nehotarat o sa te dezamageasca mereu, in schimb y ti-a fost mereu aproape si chiar te merita nu il lasa ca poate o sa se intoarca roata si o sa ii para rau ca nu te-ai bagat cu y:*

3 răspunsuri:
| Lorah26 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa faci ceea ce tu simti, dar sa te gandesti si la consecinte. De exemplu "x", cum l-ai numit tu, nu da semne ca tine foarte mult la tine, mai bine zis ca vrea doar sa fie cu tine cand nu e cu alta, pentru a nu sta singur. ( Fara suparare ). Pe de alta parte "y" pare mult mai interesat de tine si de ceea ce inconjoara. Ai grija ce faci :*. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| mihaelaanamaria22 a răspuns:

Niciodata sa nu te lasi impresionata de faza cu ^Am vrut sa ma omor...^; Gandeste_te bine pe care dintre ei iubesti mai mult, compara_i pe cei doi dar totusi nu uita de faptul ca acel Y te_a ajutat si ti_a fs alaturi in clipele grele dar nu te lasa pacalita de acest lucru ramanand cu acest baiat doar din recunostinta deoarece o relatie fara dragoste din partea amandoura nu va dura mult; X se pare ca nu prea ii place sa stea singur dar gandeste_te ca poate va mai avea neintelegeri in familie si din nou te va lasa sub nu stiu ce pretext; IUBESTE CU SUFLETUL DAR nu uita IUBESTE si cu mintea!

| petruta22 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te gandesti bine pe cine vrei cu adevarat si sa faci o alegere.si eu cred ca atunci cand avem probleme,nu avem nevoie sa stam izolati, ci alaturi de persoana iubita care ne sprijina, ne intelege si ne vrea binele.impreuna se poate trece peste orice.succes