| ILoveYouSoMuch a întrebat:

Ce sa fac la prima mea intalnire adica sunt si eu mica pn TPU am 9 ani si imi place de un baiat si la primul meu sarut ce sa fac sunt stresata si sunt inebunita de el vrem sa ne casatorim cand om fi mari si mi-e frica s-ai spun in fata ca il ador dar el stie dar cand ne sarutam vre o data ce s-ai zic? il ador il cunosc de 3 ani de la gradinita ce zice-ti va rog spuneti-mi "(

Răspuns Câştigător
| dolcetzika a răspuns:

Uite. totusi ai 9 ani.sa te gandesti la casatorie de pe acum e o nebunie.si sa ai un prieten.multe prietene de-ale mele au avut primul prieten la varsta de 13-14 ani. dar ma rog.

la primul sarut totul vine de la sine.nu trebuie sa faci ceva anume sau sa zici... daca vrei sati arati sentimentele tale fata de el. spune-i ce gandesti. e simplu.

37 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, offf draga mea, esti micuta, e adevarat ca iubire nu tine de varsta dar nah...ai timp pentru baieti, stai linistita, toate la timpul lor, in legatura cu sarutul, nu iti face griji, totul va veni de la sine, nu trebuie sa te saruti, cred ca daca va dati cate un pupic pe obraz e ok...esti cam frageda pentru relatii.

Abh
| Abh a răspuns:

Ma ingrozesti! Fiica mea are 10 ani. Asta inseamna ca trebuie sa fiu cu ochii pe ea?

| Emeraude a răspuns:

Vaivaivaivaivaivaivai!
Ospatar, un prezervativ pentru don'soara!

| User a răspuns:

Casa de piatra! La multi ani! laughing

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Maiiiiiiiii fetitooo te mananca? stai-n banca ta... o sa ai timp de baietii... pune mana pe carte lasa baietiii

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Vorbeşti serios? Mamă şi eu credeam că la 9 ani nu ştii de astea ...trebuie să stau cu ochii pe soră'mea... spune'i ce simţi (doamne ce frumos). Dar te lasă ai tăi să ai o întâlnire? worried

| yuli10 a răspuns:

Cineva are chef de caterinca? raised eyebrows sau e pe bune intrebarea asta?

| adi4ever a răspuns:

Am impresia ca tu nu sti in ce tara traiestilaughing La 9 ani sarutu unde a fost pe obraz dau la pariu ca nici sarut nu sti ce inseamna da poate asta si faza cu casatoritu sunt fantezii de ale voastre pe la 14 ani o sa insele ala la lume si tu la fel eu zic sa te trezesti ca inca esti mica

| viatadecacatt a răspuns:

Wow. vreti sa va casatoriti cand oti fi marirolling on the floor

Ma rog... daca el stie.de ce ti-e frica sa ii spui ca il iubesti. poate ca el vrea sa fiti "impreuna" dar ii e rusine sa spuna.

| ShineMe a răspuns:

Iti va trece foarte usor.Eu zic la 9 ani sa nu va sarutati. E suficient ca sunteti impreuna si doar va pupati pe gura.Cat despre casatorie...Iti va trece gandu acesta. Daca intr-adevar vrei sa va sarutati nu spune nimic.Lasa-l pe el

| EUSIATIT a răspuns:

Nu crezi ca te cam grabesti? ai totusi doar 9 ani? mai copila te ai incins cam devreme nu crezi?

| szergiu a răspuns:

Pai mna un sarut e un sarut dar pana ce te casatoresti mai ai domnisoara... si pana atunci poate or sa iti placa 100de baieti. nu te gandi inca la casatorie.

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Dar la 9 ani voua va sta gandul la casatorie straight face? Pey mai aveti de crescut.si plus ca.pana atunci o sa mai gasiti si pe altcineva. o sa fie diferit.de la noua ani pana la varsta de casatorie n-o sa mai fie aceeasi flacara aprinsa intre voi. Dar tu ai abia 9 ani.lasa gandurile astea. Dar nu spun ca nu poti sa te indragostesti.si eu cand eram la varsta ta, imi placea de un baiat, dar nu i-am spus no talking. Nu stiu de ce.tongue. Iar chestia cu primul sarut, o sa fie o senzatie foarte frumosa, fiind primul tau sarut, nu are de ce sa-ti fie fricawinking.

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Eu am 17 ani si nu ma gandesc la casatorie:o wtf...de la 9ani?:-s eu nici nu stiam ce e ala sarut atunci.ma jucam cu papusilelaughing traieste-ti copilaria scumpa si pune mana si invata.Lasa baietii ca nu esti de baieti la varsta asta.Parerea mea... daca nu vrei sa asculti treaba ta.

| Allegria a răspuns:

Ba ce naiba.am imbatranit de tot...
eu la 14 ani vroiam sa am un prieten si sa ne iubimlaughing
tu la 9 ani vrei sa saruti si ai planuri de maritis.
asteapta, copila!

| cristina_6683 a răspuns:

Okay. ai luat-o cam devreme sa stii cu cine te casatoresti de la 9 ani? asa vei simti de fiecare data cand te vei indragosti de cineva. si nu va sarutati inca. sunteti prea mici pentru asta. crede-ma. mergeti la un film doar voi doi si tinetiva de mana.

nu uita esti prea micuta ...inteleg ce simti. pa

| betty17 a răspuns:

Du-te la un psiholog si apoi la un ginecolog daca iti mai trebuie casatorie dupaworried

succes

| Kidu a răspuns:

Mai bine te tii de carte, lasi baietii pentru mai tarziu, ca o sa ai timp suficient, si poti suferi, avand in vedere varsta fragila pe care inca o ai.
Bucura-te de copilarie cat mai poti, Mariana!happy

| latexcap93 a răspuns:

Sex

| unu a răspuns:

Ce dracul aveti, ma? (astia care au raspuns) pai si eu cand eram pe la sfarsitul scolii primare (clasa a 3-a si a 4-a, deci 9-10 ani) imi amintesc ca ne intrebam intre noi de care fata ne place. Fiecare isi alesese o fata, si eu ma gandeam cum ar fi daca m-as casatori mai traziu cu ea. N-am facut niciodata nimic cu fata aia. Nici macar prieteni buni nu eram.
Ceea ce simte mariana e firesc. Cred ca luati prea in serios cuvinte ca "intalnire", "casatorie" si "sarut"; la 9 ani ele au alte intelesuri. -_-'

| g_7133 a răspuns:

Doamneeeeee! straight face. ai 9 ani! lasa naiba chestiile astea. auzi casatorie straight face de la 9 ani. O sa vina vremea si pentru lucrurile pe care le spui tu!

| (̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅()ڪے a răspuns:

Mda da ca la 9 ani vine sarutu atunci *** la 14? sau chiar 13 O_o omg mai asteapta un pic ca dara uitate la tine 9 ani wow. Ce sa zic eu la 9 ani am plans inca dupa tatic da nu chiar asa dar noah nu dupa baietibatting eyelashes

| maniac a răspuns:

Esti asa o visatoare...asta-i o iubire de copii mici... nu o sa tina mai multa de o saptamana.

| Int3rzys a răspuns:

laughing laughing rolling on the floor sa mor de ras laughing de la 9 ani va ganditi la asta laughing si cand o sa aveti 14 ani atunci va ganditi ce nume sa le puneti copiilor laughing

| alecs871 a răspuns:

Hai fratilor, voi chiar credeti, la 9 ani abia daca stie tabla inmultirii, si credeti sa stie ce inseamna a iubi, da` a te casatori. Si dupa ce a scris in intrebare, nu prea imi pare a avea 9 ani.

| medex3 a răspuns:

rolling on the floor. Vreau un loc in primul rand big grin.Adica si el se va casatori cu tine? Doamne.Viata.Adica eu acum trebuia sa am 5 copii?thinking ...Au innebunit de tot astia miicitongueAuzi.Nici eu nu ador pe nimeni.Copii astia s'au schimbat mult.Maine trebuie sa ma duc sa imi fac si eu buletinul.La 14 ani tu ce vei face? Daca de pe acum ai ajuns "sa ai iubit". Te lasi de scoala? Si te duci sa stai la cratita?

P. S:Sa iti vezi de copilaria ta linistitia...

| TD a răspuns:

OMG! Eu la 9 ani inca ma jucam cu papusile...vad ca lumea incepe sa o ia razna. Vorba celorlalti, trebuia sa stau si eu cu ochii pe sora-mea laughing

| NomberOne a răspuns:

La 9 ani te gandesti la primul tau sarut?! la casatorie?! crede-ma e de ajuns sa fiti prieteni fara sa va pupatzi

Răspuns utilizator avertizat