| Musti967 a întrebat:

Ce să fac să o uit?
Mă trezesc cu gândul la ea, mă culc cu gândul la ea, orice fac mă gândesc la ea.
S-au întâmplat atâtea intre noi și toate le revăd în mintea mea.
Dați-mi niște sfaturi vă rog.

Răspuns Apreciat de Editori
| Apollo007 a răspuns:

Stiu sentimentul... De uitat nu o sa o uiti niciodata dar se va estompa cu timpul sentimentul. Concetreaza-te asupra prezentului. E o tehnica care ajuta. De exemplu daca mananci te concentrezi asupra mancarii si vei invata sa traiesti mai mult prezentul. Vei invata sa simti si sa te concentrezi asupra ceea ce faci. Din trecut nu se traieste, se invata! Vor veni si zile mai bune. Viata nu se opreste aici. Vei trece peste ea si nici nu iti vei dori sa iti mai amintesti.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce aveți toți impresia că dacă sunteți niște ratați sensibili trebuie să vă lăudați cu asta?

| mihaidiablo a răspuns:

Incearca sa iti gasesti pe cineva si poate aceea persoana te va face sa uiti de persoana pe care o placi sau ai placut-o