| Dujsiisiwiw a întrebat:

Pe scurt am 15 ani și gândesc prea înainte, am gândul ca orice as face, canta, desena, dansa etc nu are nici o noima pentru ca atunci când voi muri nu o voi mai face, niște sfaturi ceva?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gandire negativista, total anormala!

| dullcat a răspuns:

Buna.Fa orice iti trece prin minte, incearca mai multe lucruri, activitati si hobby-uri, sau dedica-te pentru unul singur.Acum ai tot timpul din lume. Dupa ce iti gasesti un job solicitant si poate iti intemeiezi chiar si o familie, timpul doar pentru tine se limiteaza considerabil.Asa ca bucura-te acum, mai ales cat ai energie si timp. Creierul tau e inca la faza in care poate invata foarte multe si poate pune in practica mult mai repede decat un adult.

| aimullah123 a răspuns:

Toate aceste activitati pe care le-ai enumerat au drept scop sa iti aduca fericire in timpul vietii, nu dupa moarte. Daca devii extraordinar de bun in ceea ce faci ai putea sa ramai cunoscut chiar si dupa moarte. Sau de exemplu sa le lasi operele tale urmasilor. Poti sa ii inveti si pe alti oameni sa faca ceea ce ai facut tu si astfel munca ta nu se va pierde.

| AdioTPU a răspuns:

Eclesiastul 9:10
"Tot ce găsește mâna ta să facă, fă cu toată puterea ta! Căci, în Locuința morților în care mergi, nu mai este nici lucrare, nici chibzuială, nici știință, nici înțelepciune!"

Da. Merita sa faci ceea ce îți place, să-ți pui in valoare talentele căci la bătrânețe și putea regreta că nu ai făcut-o și poate va fi prea târziu.

| Fonk a răspuns:

Nu tri gandit ca poate veni al 3lea razboi mondial?